Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Krzysztof Zalewski nagle przerwał swój występ, bezlitośnie uderzył w PiS. Wszystko szło na żywo

20 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Krzysztof Zalewski to jedna z niekwestionowanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Artysta wykorzystał Earth Festival 2022 w Uniejowie, by zwrócić się do partii rządzącej z niezwykle istotnym przesłaniem. W pewnej chwili przerwał swój występ, a następnie poruszył temat katastrofy w Odrze. Ze sceny padły mocne oskarżenia.

O tym, że Earth Festiwal 2022 to nie tylko zwykły koncert, było wiadomo już od dłuższego czasu. Jednym z najważniejszych założeń wydarzenia było propagowanie ochrony środowiska naturalnego, a także zwrócenie uwagi całego świata na zagadnienia powiązane z ekologią.

Marcin Prokop na Top of the Top Sopot Festival

Top of the Top Sopot Festival. Wzruszające słowa Marcina Prokopa wywołały gromkie brawa. Prezenter wspomniał o chorym koledze

CZYTAJ DALEJ

Jedną z największych gwiazd piątkowego koncertu, który zainaugurował cały event, był Krzysztof Zalewski. Artysta znany jest ze swoich poglądów, które jasno i wyraźnie wskazują, że jest otwartym przeciwnikiem aktualnej władzy.

Nawiązując do charakteru wydarzenia, piosenkarz nie omieszkał uderzyć w rządzących, kierując w ich stronę poważne zarzuty. Chodzi oczywiście o katastrofę ekologiczną na Odrze, która już od kilku dni jest jednym z najważniejszych tematów w naszym kraju.

Gwiazdor postanowił pójść w ślady kabaretu "Neonówka" i w bardzo dosadnych słowach wypowiedzieć się na temat działań polskiego rządu. Warto dodać, że Earth Festiwal 2022 był transmitowany na antenie Polsatu, przez co przekaz piosenkarza dotarł do szerszego grona odbiorców.

Wokalista przez długi czas nie wypowiadał się na temat sytuacji politycznej w naszym kraju, podkreślając jedynie o tym, jak istotne jest dbanie o środowisko naturalne. W pewnym momencie przerwał swój występ i bez ogródek wygarnął rządowi, co sądzi na temat ich ostatnich działań.

Krzysztof Zalewski poruszył temat katastrofy ekologicznej w Odrze. Z jego ust padły mocne słowa

- Przestańcie pleść farmazony, że Niemcy zawrócili bieg Odry - zwrócił się muzyk do polityków PiS.

A Bardowska IG

Anna Bardowska urządza dom. Zaprezentowała fanom kolejne pomieszczenia

CZYTAJ DALEJ

Nawiązał również do ataków TVP wymierzonych w Donalda Tuska. Artysta otwarcie szydził, że odpowiedzialność za katastrofę ponosi "mityczny Tusk z rogami".

- Kradniecie, to chociaż nas nie trujcie - podsumował swoje przemówienie w niezwykle ostry sposób. Słowa Zalewskiego wywołały burzę oklasków, a sam wokalista chwycił za gitarę i zaśpiewał cover "Help!" (ang. na pomoc, ratunku) Beatlesów.

Nowe informacje ws. skażenia Odry. Naukowcy dokonali ważnego odkrycia

Przyczyna skażenia Odry leży gdzie indziej, niż wszyscy przypuszczali? Według naukowców w Odrze doszło do kwitnienia złotych alg - glony zajmowały ogromną połać cieku wodnego, a co gorsza, produkowały toksyczne substancje.

Według dra Grzegorza Dietricha, dyrektora Instytutu Rybactwa Śródlądowego, ilości glonów były potworne, sięgały nawet kilkudziesięciu miligramów na litr. Rozwojowi tych żyjątek sprzyja niewątpliwie temperatura i niski poziom wód. Złote algi nie występowały jednak dotąd w Polsce, a już na pewno nie w takiej liczbie.

Toksyny wytwarzane przez kwitnące algi działają szczególnie na stworzenia oddychające skrzelami, czyli ryby, małże, czy kijanki. Uszkadzają one właśnie skrzela, które zaczynają krwawić i wytwarzać więcej śluzu. Stworzenia zmieniają swoje zachowanie i albo opadają na dno, albo łakną powietrza tak bardzo, że próbują nawet wydostać się ze zbiornika.


Jak mieszkają rolnicy z 9. edycji "Rolnik szuka żony"?

"Rolnik szuka żony 9". Imponujące gospodarstwa bohaterów programu. Zobacz, jak mieszkają rolnicy

Przed nami 9. edycja "Rolnik szuka żony". Za nami premierowy odcinek hitowego programu TVP, w którym poznaliśmy wizytówki uczestników nowego sezonu. Podczas prezentacji rolników mogliśmy również zobaczyć, jak wyglądają ich gospodarstwa i domy. U niektórych uczestników kamery nawet zajrzały do wnętrza mieszkań. Zobaczcie, jak mieszkają bohaterowie 9. edycji "Rolnik szuka żony"

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Źródło: Pomponik / Goniec.plTagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Dominik Abus fot. YouTube @Hi_5

Gwiazdy

"Gogglebox. Przed telewizorem". Dominik Abus zatrzymany przez policję, doszło do ostrej sprzeczki

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu. "Jestem biseksualny"

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Gwiazdy

Sławomir Wałęsa "zgarnięty" przez policję. Funkcjonariusze zapukali do jego drzwi

Czytaj więcej >
Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >