Goniec.pl
Poszukiwania i śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęły całą Polską. Dziś obchodzimy rocznicę jego śmierci.
(fot. TRICOLORS/East News)

TRICOLORS/East News

Piotr Woźniak-Starak zmarł w tragicznych okolicznościach. Tym żyła cała Polska. Dziś obchodzimy rocznicę jego śmierci

18 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Karolina Kruszewska

Udostępnij:

Piotr Woźniak-Starak zmarł 18 sierpnia 2019 roku. Jego śmierć wstrząsnęła całą Polską, ponieważ przez pięć dni trwały poszukiwania jego ciała na jeziorze Kisajno, gdzie w okolicznej Fuledzie znajduje się rodzinna posiadłość Staraków. W związku z rocznicą śmierci Piotra Woźniaka-Staraka przypominamy jego historię.

Piotr Woźniak-Starak - kim był?

Piotr Woźniak-Starak urodził się 10 lipca 1980 roku w Warszawie. Był synem z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak z Jerzym Woźniakiem. Ojciec Piotra zmarł w 1987 roku, a jego matka związała się z Jerzym Woźniakiem, którego majątek jest wyceniany na 12,8 mld złotych, dzięki czemu w 2021 roku znalazł się na 4. miejscu najbogatszych Polaków rankingu Forbes. Małżonkowie zarządzają jedną z największych polskich firm farmaceutycznych - Polpharmą, dodatkowo Anna Woźniak jest restauratorką i kolekcjonerką sztuki. Matka Piotra jest właścicielką Belvedere Łazienki Królewskie z ekskluzywną restauracją Belvedere.

Agnieszka Woźniak-Starak

Agnieszka Woźniak-Starak wspomina zmarłego ukochanego. Pokazała poruszającą fotografię

CZYTAJ DALEJ

Piotr Woźniak-Starak studiował w USA, ukończył bostoński Emerson College na kierunku komunikacja, a także grafikę w Parsons School of Design w Nowym Jorku. W 2005 roku wrócił do Polski i od razu zaczął karierę w branży filmowej. Początkowo pracował w Akson Studio Michała Kwiecińskiego. Ostatecznie w 2008 roku założył firmę producencką Watchout Studio, w którym wyprodukowali takie filmy, jak "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej.

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak - historia związku

Agnieszka wówczas jeszcze Szulim (formalnie Badziak, jednak w mediach to nazwisko nie przyjęło się) poznała Piotra Woźniaka-Staraka w 2014 roku w jego domu. Jak przyznała w późniejszym wywiadzie mężczyzna od razu wiedział, że są sobie przeznaczeni, jednak dziennikarka długo nie dała się namówić na randkę.

- Minął rok albo i więcej od chwili, zanim zaczęliśmy się spotykać, a potem ciągle wpadałam na niego gdzieś na ulicy i w różnych dziwnych okolicznościach. (…) On ciągle mówił: Czytaj znaki, to, że tak na siebie ciągle wpadamy, to jest znak - wspominała w rozmowie z "Vivą".

Agnieszka i Piotr pierwszy raz pojawili się razem publicznie w listopadzie 2014 roku na premierze filmu "Obywatel". Po roku randkowania producent filmowy zaskoczył ukochaną (i nie tylko) na corocznym Balu TVN. Mężczyzna wyszedł na scenę i powiedział:

- To jest kobieta mojego życia i dzisiaj mój ojciec by się bardzo zdziwił, żałuję, że go z nami nie ma, ale ja to muszę zrobić. Agnieszko... czy zostaniesz moją żoną?

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" natychmiast rzuciła się w ramiona partnera i przyjęła oświadczyny.

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak - bajkowy ślub w Wenecji

Ślub Agnieszki i Piotra odbył się z typowym dla Staraka rozmachem. Uroczystość odbyła się 27 sierpnia 2016 roku w Wenecji w pałacu Ca'Vendramin Calergi przy słynnym Canal Grande. Wśród gości, poza rodziną, nie mogło zabraknąć gwiazd. W ceremonii uczestniczyli m.in. Edward Miszczak, Nergal, Mateusz Banasiuk, Magdalena Boczarska i Zofia Ślotała. Parze młodej udało się wszystko zachować w tajemnicy przed mediami aż do ostatniej chwili. Agnieszka prezentowała się fenomenalnie w imponujących sukniach ślubnych. Nie wiadomo, ile kosztowała ta "impreza", jednak zakłada się, że była to fortuna biorąc pod uwagę, że młodzi zafundowali gościom wyczarterowany samolot, noclegi, taksówki wodne...

Agnieszka i Piotr tworzyli szczęśliwy związek na swoich zasadach. Mimo że dziennikarce zarzucano miłość do pieniędzy producenta filmowego, ta nie przejmowała się (i słusznie) komentarzami zazdrosnych hejterów.

- Nie wierzę, że coś jest nam dane raz na zawsze i wiecznie będzie dobrze. Stworzenie dobrego związku wymaga wysiłku: trzeba o sobie pamiętać, dbać o siebie, wspierać się, umieć wybaczać, mieć wobec siebie tolerancję. Dzisiaj łatwo się zakochujemy, łatwo odkochujemy. Ale dzisiaj w ogóle wszystko jest takie łatwe, szybkie, obrazkowe, mało w tym treści - mówiła we wcześniej wspomnianym wywiadzie dla "Vivy".

Piotr Woźniak-Starak - tragedia na jeziorze Kisajno

18 sierpnia 2019 roku w mediach pojawiła się informacja o tragedii, do której doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno. Z motorówki wypadły dwie osoby - 29-letniej kobiecie udało się dotrzeć do brzegu, jednak mężczyzna nie został odnaleziony. Początkowo domniemano, że zaginionym 39-latkiem jest Piotr Woźniak-Starak, ale później potwierdzono tożsamość poszukiwanego.

Agnieszka i Piotr pojechali wypocząć w rodzinnej posiadłości w Fuledzie po pracowitym okresie dziennikarki, która zakończyła maraton w prowadzeniu Top of the Top Sopot Festival. Dziennikarka nawet opublikowała zdjęcie zza kulis festiwalu, kiedy w garderobie odwiedził ją mąż:

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka


Nikt nie spodziewał się, że to będą ich ostatnie wspólne wakacje zakończone tragedią owianą skandalem. Po pięciu dniach poszukiwań ostatecznie odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka, tym samym brutalnie pozbawiając jego żonę i najbliższych ostatniej nadziei na to, że mężczyzna przeżył. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że śmierć 39-latka została spowodowana urazem mózgu, do którego doszło po uderzeniu łopat śruby motorówki.

Jacek Ochman

Jacek Ochman, były partner Sylwii Bomby nie żyje. Sąsiedzi ujawnili zatrważające okoliczności jego śmierci

CZYTAJ DALEJ

O tej niebywałej tragedii pisali i mówili wszyscy w Polsce, jednak im głośniej było o tej sprawie, tym bardziej każdy zastanawiał się, kim była 29-latka, która była razem z Piotrem na motorówce, dlaczego płynęli sami nocą... Spekulacji na ten temat było wiele, aż w końcu sama Agnieszka Woźniak-Starak postanowiła je uciąć, wydając oświadczenie:

"W nocy 18 sierpnia zginął mój Mąż. 18 sierpnia to dzień urodzin mojego taty, mieliśmy spędzić go wszyscy razem. Nie zdążyliśmy. Piotrek miał na Mazurach mnóstwo znajomych, uwielbiał pływać motorówką w nocy. Ja nie, dlatego zostałam w domu i poszłam spać. Tak, był szalony i zapłacił za to najwyższą cenę. O 5 rano obudził mnie telefon, że Piotrek zaginął. Od teraz urodziny mojego Taty już zawsze będą rocznicą śmierci mojego Męża, będę się z tym mierzyć co roku. Nigdy nie byłam wezwana do prokuratury na przesłuchanie. Składałam zeznania na miejscu na Fuledzie, gdzie byłam odkąd przyjechaliśmy tam razem z Piotrkiem z Sopotu. I zostałam do samego końca szukając Go ze wszystkimi, którzy przyjechali nas wesprzeć w najgorszych dniach naszego życia. Tyle. Na koniec mam prośbę do mediów, żeby z szacunku do naszej rodziny dały nam odetchnąć od wszelkich nieprawdziwych informacji. Film się już dawno skończył, światła na sali zgasły. Pora iść do domu".

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka


29 sierpnia 2019 roku odbyła się msza żałobna za Piotra Woźniaka-Staraka w Konstancinie-Jeziornej, na której pojawiły się tłumy. Nie zabrakło gwiazd takich jak Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan, Karolina Ferenstein-Kraśko i Piotr Kraśko, Katarzyna Kolenda-Zaleska czy Grażyna Torbicka.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Msza żałobna za Piotra Woźniaka-Staraka (fot. Piotr Molecki/East News)

Ciało tragicznie zmarłego przewieziono do rodzinnej posiadłości w Fuledzie, gdzie został pochowany. Późniejsza kontrola sanepidu wykazała nieprawidłowości w związku z pochówkiem mężczyzny na terenie prywatnym i przeniesiono go do grobowca na warszawskich Starych Powązkach.


Agnieszka Woźniak-Starak po śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Agnieszka Woźniak-Starak po śmierci męża zaszyła się na Mazurach, gdzie starała się dojść do siebie po tragicznych wydarzeniach. Zniknęła też z mediów społecznościowych na jakiś czas. Mówiło się też o tym, że dziennikarka już nie wróci do pracy w telewizji. Z biegiem czasu kobieta jednak powróciła do aktywności zawodowej i społecznej. Nie znaczy jednak, że zapomniała o ukochanym. Regularnie w dniu, w którym wypadają urodziny Piotra Woźniaka-Staraka czy rocznica śmierci, zawsze chętnie go wspomina.

Piotr Woźniak-Starak zmarł 3 lata temu. Ta historia wstrząsnęła całą Polską
(fot. TRICOLORS/East News)

Piotr Woźniak Starak zmarł 3 lata temu. Tak wygląda jego grób, jeden szczegół wyciska morze łez

Piotr Woźniak-Starak nie żyje - ta informacja wstrząsnęła Polską 3 lata temu. Wszystko zaczęło się od dramatycznych poszukiwań na jeziorze Kisajno. 18 sierpnia 2019 roku media obiegła wiadomość, że na Mazurach najprawdopodobniej z łódki wypadł Piotr Woźniak-Starak. Okazało się, że producent filmowy pływał motorówką w nocy z 27-latką, której po wypadku udało się dotrzeć na brzeg. Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały 5 dni, po których z jeziora wyłowiono ciało 39-latka. Z sekcji zwłok wynikało, że mężczyzna zmarł w wyniku uszkodzenia mózgu, do którego doszło po uderzeniu łopat śruby motorówki. 29 sierpnia 2019 roku odbyła się msza żałobna za Piotra Woźniaka-Staraka w Konstancinie-Jeziornej, a jego ciało przewieziono do rodzinnej posiadłości w Fuledzie, gdzie został pochowany. Późniejsza kontrola sanepidu wykazała nieprawidłowości w związku z pochówkiem mężczyzny na terenie prywatnym i przeniesiono go do grobowca na warszawskich Starych Powązkach. Zobaczcie, jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Dzieci Emila Karewicza po latach poznały tajemnicę ojca. Ukrywał przed nimi potomka

  • Agnieszka Kotlarska skończyłaby dziś 50 lat. Miss Polski została zamordowana na oczach 2,5-letniej córki i męża

  • Wzięła udział w 1. edycji "Big Brothera" i żałuje. Co słychać u Małgorzaty Maier - finalistki reality show?

Źródło: wikipedia.pl, Viva, Goniec.pl

Karolina KruszewskaAutor

Szefowa działu "Rozrywka". Od 2010 roku jestem związana z Internetem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w jednym z największych serwisów telewizyjnych i rozrywkowych, dzięki czemu doskonale znam świat mediów i show-biznesu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: karolina.kruszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Edyta Górniak, fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Edyta Górniak wyznała, czy chodzi do kościoła. Jej odpowiedź może zaskoczyć

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Nie żyje dziennikarka radia Eska Sylwia Kurzela. "Do ostatnich chwil nie poddawała się"

Czytaj więcej >
Anna Mucha, fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Anna Mucha nie ochrzciła swoich dzieci. Gwiazda podała dwa ważne dla niej powody

Czytaj więcej >
TVP

Gwiazdy

"Klan". Porwali ją i przez 17 lat więzili w haremie. Bohaterka wróciła do męża, ale ten związał się z inną

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Nina Terentiew szczerze wypaliła, co myśli o Dodzie. Nie bała się użyć mocnych słów

Czytaj więcej >
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk Junior znów głoduje. Jego sytuacja jest bardzo zła, nie stać go na życie

Czytaj więcej >