Goniec.pl
fot. Instagram @theroyalfamily / fot. Instagram @misanharriman

fot. Instagram @theroyalfamily / fot. Instagram @misanharriman

Kontrowersyjny portret rodziny królewskiej. Pełne uśmiechy na dzień przed pogrzebem Elżbiety II. Jak odpowiedzieli Meghan Markle i książę Harry?

4 Października 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Księżna Meghan i książę Harry postanowili udzielić niewerbalnej, lecz dosadnej odpowiedzi na kontrowersje związane z najnowszym portretem rodziny królewskiej. Camilli Parker-Bowles, Kate Middleton i księciu Williamowi uśmiechy nie schodzą z ust. Na jaw wyszło, że problematyczny fotos wykonano na dzień przed pogrzebem Elżbiety II. W jakim świetle stawia to żałobników (?) i jaki był odzew „wyklętej” pary zza oceanu? Wszystko rzeczowo wyjaśnimy w tym artykule.

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

CZYTAJ DALEJ

Portret „Royalsów” wzbudził ambiwalentne odczucia

Echa pogrzebu królowej już ucichły, a członkowie jej rodu wrócili do pełnienia zwykłych obowiązków. W ramach pełnienia tych funkcji poproszono ich o wspólną wizytę u fotografa. Król Karol III wraz z małżonką oraz książę William i jego ukochana wystąpili przed obiektywem, a na tle jednego z bogato strojonych, zamkowych korytarzy.

Nie byłoby w tym absolutnie nic oburzającego, gdyby nie termin wykonania felernego zdjęcia. Na jaw wyszło, że brzemienne (o czym zaraz się przekonacie) w skutkach wydarzenie miało miejsce na dzień przed ceremonią pogrzebową zmarłej monarchini.Nie stanowiło to żadnej przeszkody dla wspomnianego kwartetu. Bez oporów uśmiechali się od ucha do ucha. Szczególnie w spojrzeniu Camilli Parker-Bowles można dostrzec niezwykłą egzaltację z faktu stania się najważniejszą damą w dynastii Windsorów.

Na tę sprawę poddani patrzą ze swojej perspektywy. Udział w tej sesji zdjęciowej w tak newralgicznym momencie uznali za faux-pas i potknięcie, które wpłynęło negatywnie na postrzeganie znamienitej familii. Nie da się ukryć, że mimika twarzy wyspiarskich arystokratów jest niemal hollywoodzka.

Książę Harry i Meghan Markle po cichu, acz dotkliwie odpowiadają „Royalsom”

Jeśli o Ameryce mowa, to nie można nie wspomnieć o wywodzącej się z tamtych ziemi Meghan Markle. O jej waśniach z arystokratyczną śmietanką media rozpisywały się aż do przesady. Chociaż w obliczu pogrzebu władczyni zdawało się, że konsensus wisi w powietrzu, to były to tylko mrzonki i pobożne życzenia obserwatorów.

Konflikt trwa i nie zanosi się, by coś miało go ukrócić. Próbę podjął Pałac Buckingham, który z całych sił stara się zawetować planowany (kolejny!) wywiad rudowłosego księcia i jego śniadej żony dla Oprah Winfrey. O szczegółach tej delikatnej sprawy pisaliśmy w artykule poniżej.

książę Harry Meghan Markle

Meghan Markle i książę Harry znów wywołają skandal? Pałac Buckingham zdecydowanie się sprzeciwia

CZYTAJ DALEJ

Wróćmy jednak do clou artykułu, jakim jest znacząca odpowiedź wspomnianej pary na krytykowaną sesję zdjęciową. Małżeństwo, które zrezygnowało z pełnienia królewskich obowiązków, opublikowało w mediach społecznościowych (swojego pracownika – przyp. red.) serię fotosów, na których – w przeciwieństwie do opisanych posiadaczy „błękitnej krwi” – nie „szczerzą się” od ucha do ucha, a zachowują powagę i klasę godną historycznej chwili, jaką o pożegnanie zmarłej nestorki.


Fotograf zatrudniony przez ofiarę rzekomych rasistowskich żartów Amerykankę, Misan Harriman, pokazał fotografię arystokratycznej pary z początku września, na której zakochani trzymają się za ręce. Księżna ubrała się w krwisto czerwony elegancki komplet, zaś syn księżnej Diany odział granatowy garnitur, a pod nim śnieżnobiałą koszulę. Oboje zachowują stonowaną, lecz nieprzesadną powagę.


Kolejny kadr przedstawia duet Sussexów w barwach czarno-białych. Wykonano go podczas wydarzeń upamiętniających żywot zmarłej babci Harry’ego. Media są przekonane, że te dwa zdjęcia są swoistego rodzaju ripostą na mocno skrytykowaną sesję Karola III z najbliższymi. Jak sądzicie, czy rzeczywiście tak jest i Meghan Markle bawi się „w kotka i myszkę” z otoczeniem Karola III?

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Gwiazdy, które opowiedziały o swoich doświadczeniach z mobbingiem.
(fot. Tricolors/Paweł Wodzyński/East News)

Mobbing wśród gwiazd. Anna Wendzikowska, Paulina Młynarska i wiele innych padło ofiarami przemocy w miejscu pracy

Mobbing to temat, który ostatnio często pojawia się w mediach. Niektóre ze znanych osób są oskarżane o ten rodzaj przemocy w miejscu pracy, jak Tomasz Lis, inni zaś opowiadają o tym, że same były ofiarami. Mobbing to problem, który jest niestety często obecny w miejscach pracy i jednocześnie jest bardzo trudny do wychwycenia. Granica między odpowiednim zachowaniem i tego rodzaju prześladowaniem jest bardzo cienka. Czym w takim razie jest mobbing? Kodeks pracy (art. 94 § 2) mobbing definiuje się jako "działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej". Anna Wendzikowska zdecydowała się powiedzieć głośno o mobbingu w TVN czym zszokowała wszystkich. To jednak nie jest jedyna gwiazda, która zdecydowała się wyznać prawdę o tym, jak była traktowana w miejscu pracy.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:


Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Krystyna Janda fot. TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda gorzko o macierzyństwie: "Trudno było być matką odpowiedzialną"

Czytaj więcej >
Edyta Golec fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Edyta Golec szczerze opowiedziała o swoim życiu. Wyjawiła swoją tajemnicę, ma poważny problem

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska, Łukasz Nowicki fot. Pawel Wodzynski/TRICOLORS/East News

Gwiazdy

"Pytanie na śniadanie". Łukasz Nowicki może liczyć na wsparcie kolegów z programu. Ida Nowakowska zdradziła szczegóły

Czytaj więcej >
Jacek Kurski wyśmiany w Szkle kontaktowym. Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Gwiazdy

Jacek Kurski wyśmiany w TVN24. Sianecki przypomniał, co były prezes TVP zrobił 8 lat temu

Czytaj więcej >
ALeksandra Kwaśniewska zapowiada kolejny live z tatą. Foto: Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska przekazała świetne informacje. Kolejny live z jej ojcem już za kilka dni

Czytaj więcej >
Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >