Kinga Duda została przyłapana przez fotoreporterów Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kinga Duda paliła papierosa w towarzystwie funkcjonariusza SOP

28 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

W ostatnim czasie Kinga Duda podjęła ważne decyzje w sprawie swojej przyszłej kariery zawodowej. Młoda prawniczka zrezygnowała z pracy u boku swojego taty i poświęciła się aplikacji adwokackiej. Najwyraźniej jednak ostatni czas był dla córki prezydenta Andrzeja Dudy wyjątkowo stresujący, ponieważ fotoreporterzy przyłapali ją z e-papierosem w ręku.

Kinga Duda pełniła funkcję społecznego doradcy prezydenta przez kilka miesięcy, a za swoją pracę nie pobierała wynagrodzenia. Niedawno córka prezydenta zdecydowała jednak, że bardziej pociąga ją praca adwokata i rozpoczeła praktykę zawodową w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborz.

Kinga Duda przyłapana z e-papierosem

Córka prezydenta Andrzeja Dudy ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie dwa lata temu, a jej CV już wygląda imponująco. Młoda prawniczka ma za sobą m.in. staż w prestiżowej kancelarii prawniczej w Wielkiej Brytanii, a także pracę w Kancelarii Prezydenta.

Kinga Duda pełniła przez kilka miesięcy funkcję społecznego doradcy swojego taty, prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Jakiś czas temu młoda prawniczka podjęła jednak decyzję o zmianie ścieżki kariery i skupiła się na aplikacji adwokackiej.

W marcu krajowe media obiegły informacje o tym, że już wkrótce Kinga Duda rozpocznie praktykę zawodową w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborz. Niedawno jednak fotoreporterzy przyłapali córkę prezydenta Dudy przed sądem na ulicy Czerniakowskiej w Warszawie.

Premier przedstawił plan zniesienia obostrzeńPremier przedstawił plan zniesienia obostrzeńCzytaj dalej

Nie wiadomo, czy 25-latka odwiedzała instytucję w celach prywatnych, czy zawodowych. Reporterzy dostrzegli jednak, że podczas wizyty Kindze Dudzie towarzyszył funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa, a córka prezydenta ominęła kolejni w sądzie i weszła do gmachu budynku bocznym wejściem.

W sądzie Kinga Duda miała spędzić ponad godzinę, a po opuszczeniu budynku córka Andrzeja Dudy od razu sięgnęła po e-papierosa. 25-latka wsiadła do samochodu dopiero po kilku głębszych wdechach dymu z podgrzewanego przez urządzenie tytoniu.

Zdjęcia Kingi Dudy z e-papierosem obiegły media. Andrzej Duda zapewne nie popiera nałogu swojej córki, ponieważ sam bardzo długo walczył z uzależnieniem od papierosów. Prezydent podjął decyzję o rzuceniu papierosów w styczniu 2017 roku i jak sam przyznał, była to trudna walka.

– Od 12 stycznia 2017 roku nie wziąłem papierosa do ust, nie paliłem papierosa ani żadnego innego tytoniu. Mogę powiedzieć, że jest to mój osobisty sukces. Polecam – wyznał Andrzej Duda, odpowiadając na pytanie internauty w jednym z wideo z sesją Q&A.

Prezydent nie kryje dumy z tego, że udało mu się zerwać z uzależnieniem od tytoniu, bo wie, jak trudno jest rozstać się z papierosami. Na pewno trudno patrzeć mu więc na córkę, która wpada w szpony tego samego nałogu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pudelek/Wprost

Następny artykuł