Goniec.pl
kasjerka

Jakub Kaminski/East News

Kasjerka zwróciła uwagę seniorce. Odpowiedź staruszki jest hitem

9 Listopada 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Sytuacja opisana poniżej wydarzyła się w jednym ze sklepów. Kasjerka postanowiła w niegrzeczny sposób zwrócić uwagę starszej pani robiącej zakupy, jednak w odpowiedzi usłyszała słowa, które zwaliły ją z nóg. Mogła tylko rozłożyć ręce.

Historia została opisana przez portal Webniusy. Do pewnego sklepu weszła starsza pani, która po zrobieniu niezbędnych zakupów udała się w stronę kasy. Po odczekaniu w kolejce kasjerka zaczęła podliczać jej produkty, jednak seniorka zorientowała się, że nie ma jak ich wszystkich spakować.

Oszukali Polaków ws. wydarzeń na granicy. Wyciekło nagranie "zza kulis", okłamano nas wszystkich

Slajd 1 z 10

twitter.com/nexta_tv

Białoruski propagandzista przeprowadził wywiad z zapłakanym chłopcem

Znany propagandzista związany z reżimem Aleksandra Łukaszenki pojawił się w tłumie migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej. Aleksiej Golikow przeprowadził wywiad chłopcem, który ze łzami w oczach relacjonował obecną sytuację w pasie przygranicznym. Według mediów, płacz chłopca był sztuczie wywołany. Jak się jednak okazuje, nie jest to prawda. /fot. twitter.com/nexta_tv

Kasjerka niegrzecznie zwróciła uwagę starszej pani

Poprosiła więc o plastikową reklamówkę. Nie mogła spodziewać się, że kasjerka zamiast po prostu ją podliczyć i podać, pokusi się o niegrzeczny komentarz.

- Powinna Pani nosić swoją torbę albo kupić ekologiczną. Najwyższy czas nauczyć się dbać o środowisko - powiedziała do starszej pani.

Kobieta na pewno była zaskoczona, ale odpowiedziała spokojnie, że za jej czasów nie było mody na "eko". Niestety, jej słowa sprawiły, że kasjerka jeszcze bardziej się nakręciła i wypaliła:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- I właśnie dlatego dziś musimy za to płacić. Bo Pani pokolenie nie dbało o środowisko i o to, aby zachować je dla przyszłych pokoleń - powiedziała.

Odpowiedź staruszki zapamiętają do końca życia

Starsza pani zachowała spokój, ale widać było, że słowa kasjerki ją zabolały. Chwilę przemyślała swoją odpowiedź i wygłosiła monolog, który młoda kobieta zapamięta do końca życia. Podobnie jak klienci, którzy stali obok.

- W moich czasach oddawaliśmy do sklepu butelki po mleku i po napojach. Sklep wysyłał je z powrotem do fabryki, gdzie były myte, sterylizowane i napełniane ponownie. Używaliśmy tych samych butelek wciąż od nowa. Więc i owszem nie dbaliśmy o recykling… - zaczęła kobieta, ale był to dopiero początek.

Następnie zaczęła wymieniać, że z książek szkolnych korzystało wiele roczników dzieci, telewizor czy radio były czasem jedno na całą ulicę, a nawet wieś, do pakowania używało się starych gazet, a nie folii i styropianu, pieluchy się prało, a ubrania suszyło na sznurku i nosiło do momentu, aż się nie dało ich już naprawić.

- Ludzie jeździli autobusami i pociągami, a dzieci chodziły do szkoły pieszo lub jeździły na rowerze. Nie stawialiśmy po 2 auta w garażu i nie zamienialiśmy swoich matek w całodobowe taksówki. Ale fakt faktem – ekologia dla nas nie istniała - zakończyła swój wywód staruszka, chociaż przykładów z pewnością mogłaby jeszcze podać wiele.

Klienci stojący w pobliżu kiwali głowami, przyznając rację starszej pani. Kasjerka z kolei zaniemówiła i śmiało można założyć, że poczerwieniała ze wstydu. Tej lekcji długo nie zapomni.

Niewiarygodne wydarzenia na granicy. Ani Polacy, ani Białorusini nie spodziewali się czegoś takiego

Slajd 1 z 8

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy wciąż się pogarsza. W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć i nagrań, na których widzimy powiększające się grupy migrantów.
Twitter/MON

Kryzys na granicy

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy wciąż się pogarsza. W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć i nagrań, na których widzimy powiększające się grupy migrantów. Polskie służby mogły nie spodziewać się tak zmasowanych działań, których obecnie jesteśmy świadkami. Twitter/MON

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Webniusy

Bartłomiej CieślakAutor

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

W TVP 1 w sobotę o godzi. 21:35 wyemitowany zostanie film "Bohemia Rapsody" o Freddiem Merkurym i zespole Queen

Lifestyle

"Bohemian Rhapsody" w sobotę w TVP 1. Hit z tematami "niewygodnymi" dla TVP

Czytaj więcej >

Lifestyle

Black Friday: nie jesteś fajniejszy, jeśli nic nie kupiłeś

Czytaj więcej >
Rossmann

Lifestyle

Black Friday. Rossmann obniża ceny uwielbianych perfum

Czytaj więcej >

Lifestyle

Czy przemoc ma płeć? Światowy Dzień Przeciw Przemocy wobec Kobiet

Czytaj więcej >
Wierni w Polsce

Lifestyle

CBOS: W ciągu ostatnich 30 lat spadł poziom wiary i praktyki religijnej w Polsce

Czytaj więcej >
Kobieta

Lifestyle

Kobieta była w szoku, gdy odkryła, że przyjaciółka urodziła dziecko jej męża

Czytaj więcej >