Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch upadł podczas treningu. Wszyscy zamarli, "poobijany" mistrz skomentował incydent

5 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Kamil Stoch upadł podczas treningu na zgrupowaniu w Oberhofie. Takie rzeczy u naszego mistrza trzeba traktować już z najwyższą dozą powagi, bo sam nie robi się coraz młodszy, a upadek nie wyglądał za ciekawie. Skoczek w krótkim instastory wyjaśnił, co się stało i jak się czuje.

Czy sezon Pucharu Świata może być dla Polaków ponownie zagrożony? Ostatnio kontuzje lidera kadry mocno wpłynęły na występy pozostałych. Czy tak będzie i tym razem?

Kilian Peier

Kilian Peier wziął ślub. Skoczkowie z Kamilem Stochem na czele składają gratulacje

CZYTAJ DALEJ

Kamil Stoch upadł podczas treningu. Wszyscy zamarli, czy lider polskiej kadry znów zmaga się z kontuzją?

Kamil Stoch i reszta polskiej kadry A znajduje się obecnie na zgrupowaniu w Oberhofie, by pod okiem nowego trenera przygotowywać się do zawodów Pucharu Świata. W środku lata skacze się na igielicie, bo śniegu trudno gdziekolwiek uświadczyć, a upadki na takiej skoczni bywają czasem nawet bardziej bolesne od tego, co widzimy w sezonie zimowym.

Lider polskiej kadry przyznał na swoim Instagramie, że podczas jednego ze skoków doszło do wypadku, a raczej upadku z jego udziałem. Początkowo mistrz wydawał się być mocno stonowany i po prostu zaznaczył, że zaliczył "pierwszą glebę w sezonie", ale potem wyjaśnił więcej na InstaStory.

- Spotkałem się wczoraj bardzo blisko z igielitem. Zaliczyłem pierwszą glebę w tym sezonie. Mam nadzieję, że ostatnią i że mamy to już odhaczone. Nic się na szczęście wielkiego nie stało. Trochę się potłukłem i naciągnąłem kark, ale jestem w stanie kontynuować treningi - mówił do kamery.

Jednocześnie zaznaczył, że treningi przebiegają dosyć dobrze i jest zadowolony ze swoich skoków. Na razie nie ma się więc czego obawiać, a skoczek zaklina, że ta wywrotka powinna być pierwszą i ostatnią w sezonie.

Trudno jednak nie bać się każdego upadku lub odjeżdżającej narty u Stocha. Już wielokrotnie mogliśmy się przekonać, że największe, wydawałoby się, głupotki, potrafią potem zaważyć na kondycji w całym sezonie, a w wieku lidera polskich skoczków o kontuzję nie trudno.

Pozostaje czekać na zimowy sezon, w którym okaże się, jak do tytułów poprowadzi polskich skoczków nowy trener, Austriak Thomas Thurnbichler. Z jego przyjściem wiązane są ogromne nadzieje.

kamil stoch 1
kamil stoch 2
Pawel Wodzynski/East News

Programy rozrywkowe jesiennej ramówki 2022. Co zobaczymy oprócz "Tańca z gwiazdami"?

Ta jesień zapowiada się bardzo gorąco! Stacje przygotowały różnorodne programy, które będą umilać nasze wieczory przez cały tydzień. Możemy spodziewać się nie tylko znanych i lubianych formatów, ale także kilka nowości. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kiedy nowa edycja "Mam talent", "The voice of Poland", "Rolnik szuka żony" czy "Love Island"? Przygotowaliśmy zestawienie 13. najlepszych programów, które niebawem pojawią się na szklanym ekranie. Kiedy będą premiery nowych sezonów? Sprawdźcie w naszej galerii poniżej.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Anna Lewandowska wspomina ślub z Robertem Lewandowskim. Pokazała zdjęcia z prywatnego albumu

  • "Doda. 12 kroków do miłości". Polsat pokazał zwiastun programu. Takiej Dody jeszcze nie widzieliśmy

  • Krzysztof Rutkowski ma ochroniarza. Okazuje się, że to kobieta. Detektyw ujawnił całą prawdę

Źródło: Goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Youtube/FC Barcelona

Sport

Robert Lewandowski ma już swój numer w FC Barcelonie. Kibice wiwatowali, widząc nadruk

Czytaj więcej >
Youtube/FC Barcelona

Sport

Robert Lewandowski oficjalnie zaprezentowany w Barcelonie. Były zaskoczenia

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Sport

Zmarł Czesław Cybulski, wielka legenda polskiego sportu. Miał 89 lat

Czytaj więcej >
KENA BETANCUR/AFP/East News

Sport

Ile zarabia Robert Lewandowski w Barcelonie? Kwota może zwalić z nóg

Czytaj więcej >
Youtube/ESPN

Sport

Robert Lewandowski musi mierzyć się z falą krytyki. Hiszpanie krytykują reprezentanta Polski

Czytaj więcej >
Iberion

Sport

Nie żyje Bill Russell. Jeden z najlepszych koszykarzy wszech czasów był legendą Boston Celtics

Czytaj więcej >