Goniec.pl
zrzut ekranu, Youtube/JastrzabPost

zrzut ekranu, Youtube/JastrzabPost

Krzysztof Rutkowski ma ochroniarza. Okazuje się, że to kobieta. Detektyw ujawnił całą prawdę

4 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Krzysztof Rutkowski (62 l.) to nie tylko posiadacz osobliwej fryzury, ale także szef biura detektywistycznego. Chociaż w sieci trudno znaleźć informacje o jego ostatnich sukcesach, to słynny „detektyw bez licencji” nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem paparazzi sfotografowali go w towarzystwie młodej damy. Okazało się, że to jego ochroniarka. Krzysztof Rutkowski wyjaśnił, dlaczego ochronę powierza kobietom.

Krzysztof Rutkowski zagości niedługo na małym ekranie za sprawą występu w najnowszej edycji „Tańca z gwiazdami”. Zapowiedział już, że całe swoje honorarium zamiaruje przekazać na cele charytatywne i wesprzeć jedną z fundacji, która zajmuje się sierotami i wdowami po poległych na służbie funkcjonariuszach policji.

Krzysztof Rutkowski komentuje sprawę Królikowskiego i Opozdy. Wiedział o ich problemach

Krzysztof Rutkowski zdradził, ile zarabia i jak wielką fortunę uzbierał. Kwoty robią wrażenie

CZYTAJ DALEJ

Aby pokazać się widzom z jak najlepszej strony, detektyw rozpoczął już regularne treningi taneczne. Cztery godziny dziennie spędza na ćwiczeniach ze swoją taneczną partnerką, Sylwią Madeńską. To nie jedyna kobieta, która mu towarzyszy.

Krzysztof Rutkowski zatrudnił ochroniarza

Okazuje się, że Rutkowski korzysta z usług ochroniarskich. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że nad jego bezpieczeństwem czuwa kobieta. Ten niespotykany widok udało się uwiecznić fotografom.

Na zdjęciach opublikowanych przez "Fakt" możemy zobaczyć wysiadającego z samochodu Krzysztofa Rutkowskiego. Wysiadłszy z pojazdu, skierował się w kierunku bagażnika, z którego wyjął walizki i torby papierowe. Obok niego stała kobieta. Jeśli niektórzy myślą, że to ona (jako ochroniarka) powinna zająć się bagażowym inwentarzem słynnego bohatera programu „Rutkowski Patrol”, są w błędzie. Jak się okazuje, nie wynika to jedynie z dżentelmeńskiej postawy detektywa.

- Ochrona nigdy nie zajmuje się bagażami: chodzi o względy bezpieczeństwa. Ochrona musi się zajmować swoją pracą. Zawsze oburzam się, gdy ochrona zajmuje się walizkami. To niedopuszczalne – wyjaśnił „Faktowi”.

"As wywiadu" wyjawił również, dlaczego decyduje się na damską obsługę w kwestii ochrony. Jak wynika z jego wypowiedzi, ceni on cechy, którymi statystycznie częściej obdarowane są kobiety.

- Kobiety są bardziej precyzyjne i rzetelne w tym, co robią. Są też bardzo lojalne. Wielu polityków też ma ochronę złożoną z pań – mówił.

Kontrowersyjna działalność Krzysztofa Rutkowskiego

Wydaje się, że Krzysztof Rutkowski wie, co mówi. Śledczą działalność prowadzi od wielu dekad, a o jego inwigilatorskich sukcesach było głośno, chociażby przy sprawie Katarzyny Waśniewskiej, słynnej „matki Madzi z Sosnowca”. To właśnie niegdysiejsza gwiazda telewizji TVN wykazała się zdolnościami interpersonalnymi i skłoniła przestępczynię do zwierzeń mających fundamentalny wpływ na przebieg śledztwa.

Reputacja Krzysztofa Rutkowskiego nie jest jedna bez skazy. Jak już wspomnieliśmy i jak wynika z doniesień medialnych, nie posiada on licencji na prowadzenie detektywistycznej działalności. Jego firma nie była wpisana do rejestru takich firm, a – jak się później okazało – oficjalnie świadczyła jedynie usługi doradcze. Dwa lata temu pisano w mediach, że z tego powodu Rutkowski stanie przed sądem.

To nie był pierwszy konflikt z prawem. Krzysztof Rutkowski został ukarany również za to, że w latach 2004-2008 w sposób bezprawny pozbawiał ludzi wolności. Oskarżenia nie były i dalej nie są jednak przeszkodą w angażowaniu się w głośne sprawy zaginięć i zabójstw.

Jak można dowiedzieć się z podcastów „Piąte: nie zabijaj” autorstwa Justyny Mazur, Rutkowski proponował swoje usługi za darmo w zamian za wyłączność i ciągły udział kamer przy rodzinach osób zaginionych lub zamordowanych. Błysk fleszy i wybór głośnych medialnie spraw niewątpliwie pomagał firmie detektywa w znajdywaniu kolejnych zleceń. Czy jego pomoc rodzinom ofiar zbrodni była nieoceniona? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

Uczestnicy 13. edycji "Tańca z gwiazdami". Kto weźmie udział w nowej odsłonie "Dancing with the stars"?
(fot. Piotr Molecki/East News)

"Taniec z gwiazdami". Oto uczestnicy 13. edycji "Dancing with the stars"

"Taniec z gwiazdami" powraca z 13. edycją wraz z jesienną ramówką. Polsat potwierdził już oficjalnie dwoje uczestników - to Krzysztof Rutkowski i Ilona Krawczyńska. O niektórych gwiazdach spekulują media, a inne nazwiska są nieoficjalnymi doniesieniami osób związanych z "Dancing with the stars". W naszej galerii możecie zobaczyć, kto pojawi się w 13. edycji "Tańca z gwiazdami". Lista będzie aktualizowana. Warto dodać, że zmiany zajdą także w składzie jurorskim. W jury ma pozostać Iwona Pavlović, która jest związana z programem od początku. Na razie nie wiadomo, kto będzie jej towarzyszył. "Taniec z gwiazdami", podobnie jak przy poprzedniej edycji, ma być pokazywany w poniedziałki o godz. 20:00 w Polsacie oczywiście.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk zostawił ogromny majątek Sąd przychylił się do prośby wdowy po artyście. To jej pierwsze zwycięstwo

Gwiazdy

Sąd przychylił się do wniosku Ewy Krawczyk. To jej pierwsze zwycięstwo nad Krawczykiem juniorem

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Diletta Leotta zaliczyła wpadkę we włoskim programie rozrywkowym. Dziennikarka wywinęła kozła na wizji

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube / NBS News, Facebook @Muzeum Auschwitz

Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger wpisał się do księgi muzeum w Oświęcimiu. Słowa wzbudziły spore kontrowersje

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia - nowy sezon od 2 października. Poznajcie nowych bohaterów
(fot. Polsat Play)

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Nowi bohaterowie w nowym sezonie. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >
Karol III, fot. instagram.com/theroyalfamily

Gwiazdy

Karol III pojawi się na nowych monetach w Wielkiej Brytanii. Pokazano pierwsze zdjęcia

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, tvp.vod.pl

Gwiazdy

„Pytanie na śniadanie”. Potężna wpadka na planie programu. Łukasz Nowicki został uderzony przez kolegę

Czytaj więcej >