Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News

Już wkrótce pojawią się nowe albumy Krzysztofa Krawczyka

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Krzysztofa Krawczyka nie ma już wśród nas. Nie oznacza to jednak, że nie usłyszymy już nowej muzyki w wykonaniu legendy polskiej sceny rozrywkowej. Przyjaciele artysty ze studia, w którym nagrywał poinformowali, że wokalista zdążył zarejestr

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. W sobotę, 10 kwietnia odbył się jego pogrzeb w Grotnikach, który był poprzedzony uroczystą mszą świętą w archikatedrze w Łodzi. Bliscy, rodzina i przyjaciele żegnali dzisiaj wielkiego artystę, a jego fani towarzyszyli mu przed świątynią.

Wszyscy myśleliśmy, że nie już nigdy nie usłyszymy wspaniałego głosu Krzysztofa Krawczyka, który przez wielu nazywany był „polskim Elvisem Presleyem”. Co prawda już nigdy nie zobaczymy jego występu na żywo, nie znaczy to jednak, że nie będziemy mogli posłuchać nowych nagrań.

Nowe płyty z głosem Krzysztofa Krawczyka

Jego przyjaciele ze studia w Poznaniu, w który często nagrywał Krawczyk przekazali właśnie informację, że jeszcze przed pandemią artysta zjawił się na sesji nagraniowej, podczas której zarejestrowano niepublikowaną dotąd muzykę. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów.

Według informacji, które podał Fakt, w grę wchodzi wydanie nawet więcej muzyki niż tylko jedna pośmiertna płyta. Do tych informacji odniósł się Ryszard Kniat, dyrektor muzyczny zespołu Krzysztofa Krawczyka. Poinformował on, że ukończony został już krążek z piosenkami Leonarda Cohena, które zaśpiewał polski gwiazdor.

Pośmiertne albumy Krzysztofa Krawczyka

Ten krążek czeka już na wydanie, więc słuchacze mogą spodziewać się publikacji już w najbliższym czasie. Oprócz tego możemy spodziewać się także nowych, autorskich utworów w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka. Kniat przekazał, że jest trochę nagrań, które czekają cały czas na dokończenie.

Ryszard Kniat przyznał, że nad tymi piosenkami trzeba jeszcze popracować, ale Krawczyk zrobił już swoje - wszystkie wokale zostały nagrane, należy je jeszcze dopieścić od strony muzycznej. Te doniesienia na pewno ucieszą wielu Polaków - Krzysztof Krawczyk nawet po śmierci nadal naskakuje.

Nie wiadomo wprawdzie, kiedy usłyszymy świeże utwory z wokalem Krzysztofa Krawczyka, ale wielu wielkich fanów talentu artysty będzie tą informacją zachwyconych. Nowa muzyka od legendy polskiej sceny będzie mogła towarzyszyć wszystkim, którzy już teraz tęsknią za jego głosem i śpiewem.

Była płyta, miała być trasa koncertowa

Pandemia pokrzyżowała wielkie plany Krzysztofa Krawczyka, który przygotował wiele muzycznych perełek jeszcze przed epidemią. Jesienią 2020 roku ukazała się płyta „Horyzont”, której miała towarzyszyć trasa koncertowa, ale z powodu obrotu spraw, została odwołana.

Fani, którym nie wystarczył ostatni krążek, na pewno będą czekać na każdą kolejną informację dotyczącą nowych wydawnictw z piosenkami śpiewanymi przez Krzysztofa Krawczyka. Legenda polskiego artysty zostanie żywa tak długo, jak Polacy będą chcieli sięgać po jego muzykę. A będzie ku temu jeszcze kilka okazji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rozpoczęła się msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka

  • Nie żyje Władysław Szustorowski z „Sanatorium miłości”

  • Warszawa: obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Są przepychanki i pierwsi zatrzymani

Źródło: Fakt

Kamil Matuszak

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach rozpoczął pisanie i wydawanie portalu z wiadomościami. Zakochany w filmach i serialach, w wolnych chwilach rozbudowuje kolekcję winyli, poszukując ulubionych albumów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Gwiazda "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Wiemy, jak potoczyły się losy jej bliźniaków

Czytaj więcej >
Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >