Goniec.pl
Joanna Wesołek

Archiwum policyjne

Nowe ślady ws. Joanny Wesołek

27 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Joanna Wesołek wyszła z domu 30 lipca 2000 roku. Miała wówczas siedemnaście lat. Nastolatka nigdy więcej nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Zdaniem policjantów z wielkopolskiego Archiwum X dziewczyna została uprowadzona i zamordowana.

W dniu zaginięcia Joanna opuściła dom, by spotkać się ze znajomym policjantem. Miała przekazać mężczyźnie listy z pogróżkami, które otrzymywała od dłuższego czasu. Nadawcą miała być osoba, która trafiła do więzienia dzięki zeznaniom siedemnastolatki.

alan-lancaster-nie-zyje

Zmarł Alan Lancaster, autor hitu "In The Army Now"

CZYTAJ DALEJ

"Wiedziała za dużo"

Według innej wersji Joanna miała spotkać się ze znajomymi, którzy prowadzili wówczas komis samochodowy w Jarocinie. Nastolatka rzekomo planowała też spotkanie ze swoim partnerem. "Mamy świadków, którzy widzieli ją na mieście" - twierdzą kryminalni. Jedno jest pewne - dziewczyna nigdy nie dotarła na żadne ze spotkań.

Śledztwo w sprawie zaginięcia Joanny od początku wzbudzało wiele wątpliwości. Policjanci nie przesłuchali najważniejszych świadków - nie dotarli nawet do mężczyzny, który miał być autorem listów z pogróżkami. Wszyscy zgodnie twierdzili, że dziewczyna "wiedziała za dużo".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jerzy Wesołek, tata Joanny zwrócił się do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie z wnioskiem o wgląd do akt sprawy poszukiwań córki. Odpowiedź odmowną uzyskał po kilkunastu dniach. Tłumaczono, że dokumenty zostały objęte klauzulą tajności.

Ojciec dziewczyny do końca wierzył, że dowie się, co stało się z jego córką. Mimo choroby nie zaprzestawał poszukiwań i udzielał się w mediach, by społeczeństwo nie zapomniało o Joannie. Niestety, mężczyzna zmarł w styczniu bieżącego roku.

Archiwum X rozwiąże zagadkę?

Niedawno sprawą zaginięcia Joanny Wesołek zajęło się Archiwum X. Z informacji przekazanych przez dziennikarzy Super Expressu wynika, że policjanci niedawno dotarli do miejsca, gdzie przetrzymywano zaginioną nastolatkę.

Zdaniem redaktorów wszystko wskazuje na to, że Joanna Wesołek została uprowadzona i zamordowana. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji przekazał, że śledczym udało się zabezpieczyć ślady biologiczne, które są obecnie sprawdzane w laboratorium.

Motyw uprowadzenia dziewczyny wydawał się prawdopodobny także jej ojcu. W programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" opowiadał niegdyś, że córka utrzymywała kontakty z podejrzanym towarzystwem. - Wywieźli, wykorzystali, po czym skasowali i nie ma - spekulował zrozpaczony mężczyzna.

- Znając córkę to próbowała uciekać, może ją złapali, żeby sprawa się nie wydała, podali jej narkotyki, a ciała pozbyli się. Gdyby żyła, to na pewno zadzwoniłaby, bo ona miała bardzo dobrą pamięć do numerów telefonów - mówił Jerzy Wesołek. Być może już niedługo - dzięki działaniom Archiwum X - zagadka sprzed ponad dwóch dekad zostanie wyjaśniona.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie/Zaginieni przed laty/Super Express

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay/beejees - zdjęcie ilustracyjne

Lifestyle

100-latka zdradziła sekret swojej długowieczności

Czytaj więcej >
Pexels/JESHOOTS.com

Lifestyle

Filmowe hity dnia. "Jurassic World" na TVN

Czytaj więcej >
ftalany

Lifestyle

Jesz go codziennie. Zabija 100 tysięcy osób rocznie, lepiej natychmiast przestań

Czytaj więcej >
Gdzie na grzyby?

Lifestyle

Gdzie na grzyby? Na zachodzie kraju zbierzesz ich najwięcej

Czytaj więcej >
Od marca sygnał DVB-T telewizji naziemnej będzie zastępowany DVB-T2

Lifestyle

Już w marcu rozpocznie się proces zmiany sygnału nadawania telewizji naziemnej w Polsce

Czytaj więcej >
Znalazła w mieszkaniu kraba

Lifestyle

Warszawa: Znaleziono kraba w pionie kanalizacyjnym

Czytaj więcej >