Goniec.pl
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Joanna Racewicz "zmiażdżyła" Jarosława Jakimowicza. „W pięty” poszło całej TVP

3 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Joanna Racewicz przez wiele lat była oddaną pracownicą Telewizji Polskiej. Prowadziła między innymi „Panoramę”, a jej dziennikarski warsztat mogliśmy również oglądać na kanale TVP Info. Jej dalsze zawodowe losy potoczyły się jednak już poza anteną publicznego nadawcy. W niedawnym wywiadzie postanowiła zrecenzować jedną ze wschodzących gwiazd telewizji Jacka Kurskiego – Jacka Jakimowicza. Co sądzi o kontrowersyjnych wypowiedziach byłego kolegi z redakcji?

Joanna Racewicz w TVP, TVN i Polsacie

Joanna Racewicz swoją dziennikarską przygodę w telewizji rozpoczęła od stażu w „Teleexpressie”. Dużo zawdzięcza Telewizji Polskiej, która przez lata angażowała ją w coraz poważniejsze projekty. Pochodząca z Zamościa żurnalistka postanowiła jednak kilka lat temu, zerwać współpracę z tym pracodawcą.

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz zaprosiła swoją hejterkę na kawę. Ujawniła, co stało się później

CZYTAJ DALEJ

Po głośnym „rozstaniu” nie musiała długo czekać na zawodowe propozycje. Rozpoczęła pracę w TVN, jednak nie była to zbyt długa przygoda. Po nieudanej wojażach, podczas których znów wróciła na chwilę do TVP, znalazła stałe zatrudnienie w trzeciej największej stacji w Polsce. Od 2018 roku należy do zespołu Polsat News.

Jarosław Jakimowicz twarzą TVP Info

Jako, że przez długie lata była na liście płac nadawcy utrzymywanego przez wszystkich podatników, portal Plejada postanowił podpytać dziennikarkę o to, co myśli na temat jednej z najjaśniejszych gwiazd TVP Info. Mowa „oczywiście” o Jarosławie Jakimowiczu.

Gospodarz programu „W kontrze” ostatnimi czasy słynie z wulgarnych wypowiedzi w Internecie. Nie wiemy, co powoduje u niego tak wielką chęć zaistnienia w prasie bulwarowej, jednak to, co aktualnie robi, „woła o pomstę do nieba”.

Przebrzmiały aktor skierował niewybredne słowa do Pawła Deląga, którego „oskarżył” o skłonności homoseksualne. Ponadto zaatakował stającego w obronie Deląga Macieja Dowbora, a co nieco do powiedzenia miał również w stosunku do byłego prezydenta RP, Lecha Wałęsy. Nie wspominając o wiadomościach, jakie wysyłał do polityka związanego ze środowiskiem LGBT+, Krzysztofa Brejzy (przesłał mu dźwięczne pozdrowienie o treści: „Spie**alaj”).

Racewicz opiniuje Jakimowicza. Wspomina o TVP

Joanna Racewicz nie była delikatna i, chociaż doceniła wkład w rozwój swojej kariery, powiedziała to, co sądzi oratorskich popisach aktora, który teraz jest (tak jak ona przed laty) pracownikiem TVP.

- Telewizja Polska to mój dawny dom, to mój matecznik, to miejsce, w którym nauczyłam się zawodu. Bardzo wiele wypowiedzi, zjawisk, rzeczy, osób nie powinno w ogóle przekraczać progów tego budynku – mówiła w wywiadzie dla Plejady.

Wdowa po tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej Pawle Janeczku została spytana także o to, czy byłaby skłonna zasiąść za stołem programu „W kontrze” w towarzystwie Jakimowicza. Ostatnio tego wątpliwego zaszczytu dostąpiła jej koleżanka po fachu, Anna Popek.

- Nie, nie. W żadnym wypadku – odparła niezwykle zdecydowanie.

Aktualna dziennikarka Polsatu była stanowcza, czego nie można powiedzieć o Monice Richardson-Malcolm-Zamachowskiej z domu Pietkiewicz, która o wiele łagodniej oceniła oratorskie osiągnięcia gwiazdy filmu „Młode wilki”, którymi raczy on widzów informacyjnego kanału TVP.

- Nie wiem, co Jareczek palnął tym razem. On lubi tak powiedzieć mocniej. Ja go lubię, znam go bardzo długo. (…). Ostatnie dokonania na szczęście pozostają dla mnie kompletną tajemnicą — asekuracyjnie stwierdziła, była prowadząca „Europa da się lubić” w Plejadzie.

A Wy co sądzicie o ostatnich wypowiedziach blondwłosego eksperta TVP?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

/fot. Goniec.pl

Gwiazdy brylują na prezentacji jesiennej ramówki TVP. Kammel w adidasach, Ogórek cała w czerwieni

Plejada gwiazd na prezentacji jesiennej ramówki TVP. Na ściance brylowali m.in. Magdalena Ogórek, Katarzyna Cichopek, Małgorzata Tomaszewska, Maciej Kurzajewski, Tomasz Kammel oraz Joanna i Jacek Kurscy. /fot. Goniec.pl

Zobacz galerię >

Źródło: Jastrząb Post, Plejada, GoniecKacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >
Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Gwiazdy

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube @tvnpl

Gwiazdy

„Kuba Wojewódzki”. Anna Mucha poucza Julię Wieniawę. „To jest ku**a nie w porządku”

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat. Już wkrótce odbędzie się państwowy pogrzeb

Gwiazdy

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Minister Piotr Gliński przekazał wspaniałe wieści, zapadła ostateczna decyzja

Czytaj więcej >