Goniec.pl
TVP

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jesienna ramówka TVP. Jakie nowości zobaczymy na Jedynce i Dwójce?

27 Lipca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Udostępnij:

Jesień w TVP zapowiada się bardzo ciekawie. Widzowie mogą spodziewać się nie tylko kilku nowości, ale również powrotu znanych i lubianych programów. Z pewnością każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Jak prezentuje się jesienna ramówka w TVP?

Nowa ramówka TVP ruszy z początkiem września i jak zapowiadają włodarze stacji, nie zabraknie w niej nowości. W tym samym czasie wystartuje TVN, natomiast Polsat wyprzedzi konkurencję o parę dni - pierwsze premierowe programy i seriale pokaże już 29 sierpnia.

danuta martyniuk

Danuta Martyniuk przeszła spektakularną metamorfozę. Trudno ją rozpoznać

CZYTAJ DALEJ

Jesienna ramówka TVP - nowy serial

Jednym z największych hitów najnowszej ramówki TVP ma być serial "Korona królów. Jagiellonowie". Kontynuacja "Korony królów" trafi na ekrany jednak dopiero zimą, więc widzowie jeszcze przez kilka miesięcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W główną rolę - króla Władysława Jagiełły - wcieli się Sebastian Skoczeń, a w rolę Anny Cylejskiej - Milena Staszuk. W obsadzie znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Radosław Pazura i Jacek Kopczyński. Produkcja będzie przedstawiać dzieje Jagiellonów, a akcja rozpocznie się w 1399 roku. Widzowie zobaczą m.in. bitwę pod Grunwaldem, która - jak informuje TVP - „zostanie pokazana w sposób widowiskowy”.

Jesienna ramówka TVP - muzyczne powroty

Jesienią w TVP2 pojawi się reaktywowany program rozrywkowy - "Tak to leciało", który Dwójka pokazywała już w latach 2008-2012. Teraz muzyczne show będzie można oglądać w każdą niedzielę, o 16.15. Tym razem w tej roli prowadzących pojawią się Kajra i Sławomir. Z kolei zawodnikom akompaniować będzie zespół muzyczny Marcina Urbana. Dla przypomnienia: formuła programu opiera się na odgadywaniu brakujących słów znanych i lubianych piosenek.

Ponadto, na antenę powraca „The Voice of Poland”, który emitowany będzie w Dwójce w sobotnie wieczory. W kolejnej edycji muzycznego show w fotelu jurora ponownie zobaczymy Justynę Steczkowską. Z jurorskim stołkiem na pewno pożegna się za to Sylwia Grzeszczak i Edyta Górniak.

Nie zabraknie również kolejnych odcinków "Szansy na sukces" z nowym prowadzącym, podczas których wyłoniony zostanie reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2022 w Erywaniu. Dla najmłodszych skierowana będzie także druga edycja talent-show "You Can Dance. Nowa Generacja". Tym razem show poprowadzi Edyta Herbuś, a w fotelu jurorskim zobaczymy m.in. Katarzynę Cichopek.

You Can Dance Nowa Generacja

"You Can Dance - Nowa Generacja" - wielkie zmiany w programie. Nowa prowadząca i nowe jury

CZYTAJ DALEJ

Jesienna ramówka TVP - znane i lubiane formaty

W niedziele po wieczornym wydaniu "Wiadomości" pojawi się piąty sezon serialu historycznego "Wojenne dziewczyny". Na ekranach zobaczymy m.in. Aleksandrę Pisulę, Vanessę Aleksander, Maję Szopę, Mateusza Rzeźniczaka, Michała Czerneckiego i Danutę Stenkę. Natomiast co niedzielę w Jedynce pojawi się dziewiąta odsłona programu "Rolnik szuka żony" prowadzonego przez Martę Manowską.

W dni powszednie widzowie będą mogli oglądać premierowe odcinki hitowych seriali. Na ekrany powrócą bowiem bohaterowie z "M jak miłość", "Barw szczęścia", "Na dobre i na złe", "Na sygnale", "Klanu", "Leśniczówki", czy "Ojca Mateusza".

Dodatkowo Telewizja Polska już jesienią wyemituje nowe odcinki znanych i lubianych teleturniejów: "Koło fortuny", "Jaka to melodia", "Jeden z dziesięciu", "Va Banque", "Postaw na milion" oraz "Familiadę"

Nie zabraknie także programów publicystycznych i reporterskich: "Magazyn Ekspresu Reporterów", "Sprawa dla reportera" oraz "Alarm!". Co więcej, w każdy poniedziałek w TVP1 pojawią się spektakle Teatru Telewizji.

Fani sportu również będą zadowoleni - w listopadzie i grudniu TVP1, TVP2, TVP Sport oraz specjalnie uruchomiony kanał TVP 4K pokażą wszystkie mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze.

Nie tylko w "Złotopolskich". Gdzie jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej najlepsze role filmowe i serialowe

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku na raka trzustki. Miała zaledwie 35 lat. Zachwycała nie tylko urodą, ale również naturalnością i wrażliwością. Nikogo nie udawała i do końca swoich dni była pełna wiary w lepsze jutro. Choć nie ma jej wśród nas, pozostały role filmowe i serialowe, które zagrała. Najczęściej były to komedie i seriale obyczajowe, ale nie stroniła także od kryminałów. Na swoim koncie ma prawie 30 ról, ale za postać Marylki w "Złotopolskich" pokochano ją najbardziej. W jakich filmach jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej wszystkie role.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wirtualnemedia.pl

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk zostawił ogromny majątek Sąd przychylił się do prośby wdowy po artyście. To jej pierwsze zwycięstwo

Gwiazdy

Sąd przychylił się do wniosku Ewy Krawczyk. To jej pierwsze zwycięstwo nad Krawczykiem juniorem

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Diletta Leotta zaliczyła wpadkę we włoskim programie rozrywkowym. Dziennikarka wywinęła kozła na wizji

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube / NBS News, Facebook @Muzeum Auschwitz

Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger wpisał się do księgi muzeum w Oświęcimiu. Słowa wzbudziły spore kontrowersje

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia - nowy sezon od 2 października. Poznajcie nowych bohaterów
(fot. Polsat Play)

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Nowi bohaterowie w nowym sezonie. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >
Karol III, fot. instagram.com/theroyalfamily

Gwiazdy

Karol III pojawi się na nowych monetach w Wielkiej Brytanii. Pokazano pierwsze zdjęcia

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, tvp.vod.pl

Gwiazdy

„Pytanie na śniadanie”. Potężna wpadka na planie programu. Łukasz Nowicki został uderzony przez kolegę

Czytaj więcej >