Goniec.pl
Jacek Kurski

TRICOLORS/East News

TVP podjęła decyzję w sprawie Eurowizji. Wiemy, jak wybiorą reprezentanta Polski

13 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W zeszłym roku władze Telewizji Polskiej same zadecydowały, kto będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizji i wysłały do Holandii znanego ze swojej anteny Rafała Brzozowskiego. Jak donosi "Jastrząb Post", w tym roku TVP zdecydowała się zmienić formułę wyboru kandydata i zamiast ogłosić swojego faworyta, zorganizuje jawne preselekcje.

W 2020 roku Polskę na Eurowizji miała reprezentować Alicja Szemplińska, która wygrała w głosowaniu widzów. Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa wydarzenie się nie odbyło, a wokalistka straciła możliwość zaprezentowania się na międzynarodowej scenie konkursu.

Piotr Molecki/East News

Wpadka Morawieckiego o e-sporcie. "Kuriozalna wypowiedź"

CZYTAJ DALEJ

Choć wielu osobom naturalnym wydawało się, że Alicja Szemplińska wystąpi na kolejnej Eurowizji, tak się nie stało. Władze Telewizji Polskiej bez konsultacji z widzami postanowiły, że w czasie finału 65. Konkurs Piosenki Eurowizji nasz kraj będzie reprezentował Rafał brzozowski z utworem "Ride".

TVP zorganizuje jawne preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2022

Piosenkarz i prezenter TVP nie odniósł jednak sukcesu i odpadł już w półfinale Eurowizji. Dodatkowo polscy fani międzynarodowego konkursu nie byli zadowoleni z tego, że nie mieli wpływu na wybór reprezentanta naszego kraju. W tym roku Telewizja Polska ponownie planowała ograniczyć wybory kandydata na Eurowizję do tajnego głosowania. Okazuje się jednak, że w ostatniej chwili zmieniono zdanie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Już w październiku ubiegłego roku TVP zapowiadała, że samodzielnie wyłoni kandydata na Eurowizję w Turynie, a wyniki tajnego głosowania miały zostać ogłoszone 15 stycznia 2022 roku. Serwis "Jastrząb Post" poinformował jednak, że władze Telewizji Polskiej zmieniły zdanie w tej kwestii.

- TVP w połowie lutego szykuje koncert preselekcyjny z udziałem 10 kandydatów. Wśród nich nie zabraknie faworytów internautów: Krystiana Ochamana, Ani Byrcyn i Darii Marx - przekazała redakcja "Jastrząb Post".

eurowizjaa

Gwiazdor Eurowizji złożył świąteczne życzenia bez ubrań

CZYTAJ DALEJ

Z udostępnionych informacji wynika, że zwycięski utwór zostanie wybrany przez komisję złożoną z osób związanych z polskim rynkiem muzycznym. Głosy na swoich faworytów będą mogli oddawać jednak również widzowie.

TVP na razie nie potwierdziła doniesień medialnych

Telewizja Polska na razie nie potwierdziła tych informacji. Nieznany jest również dokładny termin planowanych jawnych krajowych preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 roku w Turynie we Włoszech.

W tym roku Eurowizja również będzie się składać z dwóch półfinałowych koncertów i wielkiego finału. Imprezy odbędą się w hali Pala Alpitour, gdzie swoje występy zaprezentują reprezentanci ponad czterdziestu krajów.

Nie tylko Brzozowski i Krawczyk. Polscy artyści mają za sobą prace, do których się nie przyznają

Slajd 1 z 7

Zanim piosenkarz został ochrzczony polskim Frankiem Sinatrą i stał się jedną z najważniejszych gwiazd TVP, występował w zespole disco polo K Martin. W teledysku do "Wołam cię" uwodził fanki swoim muskularnym nagim torsem. / fot. Tricolors/East News

Rafał Brzozowski

Zanim piosenkarz został ochrzczony polskim Frankiem Sinatrą i stał się jedną z najważniejszych gwiazd TVP, występował w zespole disco polo K Martin. W teledysku do "Wołam cię" uwodził fanki swoim muskularnym nagim torsem. / fot. Tricolors/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Jastrząb Post

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

AGENCJA SE/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy

Koncert "Motylem jestem" w TVP. Przypomniano wywiad z Ireną Jarocką o rozwiązłości

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Grażyna Szapołowska zaszalała z koleżankami w "Dzień Dobry TVN". Niesamowita przyjaźń

Czytaj więcej >
Facebook/Familiada

Gwiazdy

Wpadka w "Familiadzie". Uczestniczka nie mogła uwierzyć w to, co powiedziała

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek pokazała się fanom bez makijażu

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek opublikowała nowe zdjęcie. Pokazała zgrabną talię

Czytaj więcej >
Barbara Kurdej-Szatan

Gwiazdy

Barbara Kurdej-Szatan ostro o TVP i hejterach. Gwiazda zapowiada powrót do telewizji

Czytaj więcej >
Andrzej Rosiewicz

Gwiazdy

Koncert "Motylem Jestem". Andrzej Rosiewicz nagle wyciągnął kartkę

Czytaj więcej >