Goniec.pl
Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski

TRICOLORS/East News

Mąż Bogumiły Wander opiekuje się chorą żoną. Pomaga mu przyjaciółka

12 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Jakiś czas temu media obiegły niepokojące informacje o stanie zdrowia Bogumiły Wander. Legendarna prezenterka telewizyjna od lat zmaga się z chorobą Alzheimera i od jakiegoś czasu mieszka w specjalistycznym ośrodku pod Warszawą. O gwiazdę dba jej mąż, Krzysztof Baranowski. Niedawno pojawiły się jednak doniesienia, że w opiece nad chorą żoną pomaga mu inna kobieta.

Bogumiła Wander zamieszkała na stałe w ośrodku w Konstancinie, gdzie regularnie odwiedzą ją mąż. Słynna spikerka Telewizji Polskiej jest jednak w kiepskim stanie i ma coraz poważniejsze kłopoty ze zdrowiem. Nie poznaje swoich bliskich i nie pamięta, kim jest.

Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport an

Kamil Stoch nie wystartuje w konkursie w Zakopanem

CZYTAJ DALEJ

Krzysztof Baranowski stara się opiekować żoną jak może, jednak sam jest już w podeszłym wieku. W tym roku żeglarz skończył 83-lata i choć wciąż jest w świetnej formie fizycznej, patrzenie na cierpienie ukochanej żony było dla niego ogromnym obciążeniem.

Mąż Bogumiły Wander znalazł wsparcie u przyjaciółki

Ja donosi redakcja "Na żywo", żeglarz znalazł jednak oparcie w przyjaciółce, którą miał poznać na jednym z narciarskich wyjazdów. Kobieta nazywa się Zofia i jest instruktorką tego zimowego sportu, a w trudnych chwilach stała się dla Krzysztofa Baranowskiego "opoką".

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Zofia ma w sobie mnóstwo ciepła i empatii. Z Bogusią też się zaprzyjaźniła. Kiedy ta trafiła do ośrodka, na wyjazdach narciarskich Krzysztof był zupełnie rozbity. Zofia stała się jego podporą - wyznał redakcji "Na Żywo" przyjaciel rodziny.

Zdaniem informatora tygodnika, Zofia zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo Krzysztof Baranowski przeżywa chorobę ukochanej żony i stara się być dla niego wsparciem. Dzięki niej mężczyzna nie traci nadziei.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Mąż Bogumiły Wander w końcu mógł ją zobaczyć. Żona go nie poznała

CZYTAJ DALEJ

- Wsparcie Zofii dodaje Krzyśkowi sił. Dzięki tej przyjaźni łatwiej mu płynąć przez życie dalej - przekazano na łamach "Na Żywo".

83-letni mąż Bogumiły Wander chce wypłynąć w samotny rejs

83-letni żeglarz ma jednak jeszcze ogromny "apetyt na życie" i w tym roku planuje wypłynąć w samotny rejs przez Ocean Atlantycki, a swoją podróż chce zadedykować chorej żonie. Przyjaciele Krzysztofa Baranowskiego popierają tę decyzję.

- Ten rejs to świetny pomysł. Pozwoli Krzysiowi oczyścić głowę i powspominać najszczęśliwsze chwile w ich życiu - mówili znajomi mężczyzny w rozmowie z redakcją "Na Żywo".

/fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Wielkie afery na antenie TVP, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. "To jest cyrk"

"Sprawa dla reportera" zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej w 1983 roku i od tego czasu regularnie prezentuje widzom ludzkie dramaty i problemu. Program realizowany jest zarówno w formie reporterskiej, jak i studyjnej, gdzie nagrywane są dyskusje z ekspertami. Po latach antenowej obecności producenci programu zaczęli jednak szukać pomysłów na to, jak urozmaicić ten format i poszerzyć grono swoich odbiorców również o młodszych widzów. Z tego powodu w studiu "Sprawy dla reportera" zaczęły gościć również osoby znane z show-biznesu, jak aktorzy czy piosenkarze, którzy często prezentują na wizji również swoje talenty. Występy muzyków, zwykle z nurtu disco polo, w programie interwencyjnym budzą jednak spory niesmak. W sieci nie brakuje krytycznych komentarzy, a internauci nie mają litości dla "pomysłowych" producentów "Sprawy dla reportera", określając ich program mianem "cyrku" czy "kabaretu". To jednak tylko niektóre z "atrakcji", przewidzianych przez producentów "Sprawy dla reportera". To niewiarygodne, co wyprawia się w studiu programu Elżbiety Jaworowicz. /fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Na Żywo

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >
Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Gwiazdy

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube @tvnpl

Gwiazdy

„Kuba Wojewódzki”. Anna Mucha poucza Julię Wieniawę. „To jest ku**a nie w porządku”

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat. Już wkrótce odbędzie się państwowy pogrzeb

Gwiazdy

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Minister Piotr Gliński przekazał wspaniałe wieści, zapadła ostateczna decyzja

Czytaj więcej >
Selma Blair, aktorka cierpiąca na stwardnienie rozsiane wzięła udział w amerykańskim "Tańcu z gwiazdami". Jej występ wycisnął łzy widzom i jurorom.
(fot. screen z youtube.com/EntertaintmentCanada courtesy Disney+)

Gwiazdy

Selma Blair w "Tańcu z gwiazdami". Wzruszający występ cierpiącej na stwardnienie rozsiane aktorki

Czytaj więcej >