Goniec.pl
TRICOLORS/East News

TRICOLORS/East News

Jacek Fedorowicz przez 2 minuty krytykuje PiS. Użył mocnych słów

6 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Jacek Fedorowicz podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi rządów PiS w Polsce. W dosadnych słowach przekazał, jak widzi propagandę i kryzys gospodarczy w państwie oraz jaką dla kraju wieszczy przyszłość. W komentarzach internauci nie szczędzą słów aprobaty.

Jacek Fedorowicz szczerze powiedział, co myśli o PiS-ie

Jacek Fedorowicz to jedna z postaci, która długo działa na polskiej scenie kulturalnej. Plastyk, satyryk, osobowość telewizyjna, prezenter radiowy, a także przez pewien czas członek rady programowej TVP - niewielu może pochwalić się takim życiorysem. W ostatnich latach jest jedną z osób niezbyt przychylnych obecnym władzom.

Anne Heche miała wypadek

Aktorka Anne Heche miała poważny wypadek. W krytycznym stanie trafiła do szpitala

CZYTAJ DALEJ

Trzeba przyznać, że ostatnie miesiące w Polsce nie są zbyt kolorowe. Kryzys gospodarczy, wojna tuż za granicą, kryzys mieszkaniowy - nie da się ukryć, że jeśli kiedyś kraj był w ruinie, to teraz właśnie. Nawet najzagorzalsi poplecznicy obecnej władzy muszą przyznać, że aktualna inflacja jest bardzo mocno odczuwalna dla naszych portfeli.

W związku z tym, nie brakuje głosów ekspertów przekonujących, że aktualna zła sytuacja gospodarcza jest winą złych decyzji rządu. Jacek Fedorowicz postanowił do nich dołączyć. Nagrał niedawno dwuminutową wypowiedź, w której wylicza część grzechów rządu PiS (bo żeby wyliczyć wszystkie, trzeba by nakręcić film pełnometrażowy), a także wskazuje na mechanizm, który powoduje, że wciąż wygrywają wybory.

Zwrócił w nim uwagę na ciekawy paradoks. Wspomniał bowiem, jak siedem lat temu kraj był piękny i w szczycie rozwoju gospodarczego, jednak politycy z partii Jarosława Kaczyńskiego przekonali wyborców, że tak naprawdę jest w ruinie. I ci w to uwierzyli, dlatego zagłosowali na tę partię, która doprowadziła kraj do ruiny, wciąż przekonując, że teraz dopiero jest pięknie.

Sylwia Bomba

Sylwia Bomba odpowiedziała na pytanie, czy jej córka pojawi się na pogrzebie swojego ojca

CZYTAJ DALEJ

Jaką przyszłość dla Polski widzi Jacek Fedorowicz?

W swojej krótkiej wypowiedzi Jacek Fedorowicz nie użył wprawdzie słowa propaganda wprost, ale wskazał na istotne jej cechy panujące obecnie w polskich mediach - szczególnie tych narodowych. Bowiem nawet jeśli widzimy rosnące ceny, ale rządzący i media im przychylne przekonują, że wszystko jest cudownie, że to tylko chwilowe to chcemy im w to uwierzyć.

Zauważył także, że wiara w to że jest dobrze jest naturalnym ludzkim odruchem. Trudno bowiem zaakceptować, że jest się w tak tragicznej sytuacji, dlatego nazwał popleczników rządu PiS "tymi, którzy wierzą" - w ich opowieści o odrodzonej, nowej Polsce. Wspomniał między innymi argumentację o wysokich cenach paliw, gdzie to rządzący mówią że są one konieczne, żeby chronić Orlen przed Rosjanami.

- Ja wiem, że to są bzdury, ale jeszcze większe bzdury będziecie słyszeć. (...) Ale przyjdzie taki czas, święta Bożego Narodzenia, zabraknie opału, wszystko będzie trzy razy droższe, a pensja dwa razy słabsza, że zobaczycie wokół siebie coraz mniej takich co wierzą - przepowiada Fedorowicz.

W komentarzach internauci wyrażają słowa poparcia do słów satyryka. "Brawo mistrzu", "Kocham i szanuję pana Jacka, jeden z ostatnich wybitnie zdolnych dinozaurów", "Nie bójmy się mówić prawdy!". Wszystko wskazuje zatem na to, że rysownik w końcu powiedział głośno to, co wszyscy wiedzą i przeczuwają od dawna.

"Rolnik szuka żony 9" już niebawem w telewizji. Poznaliśmy wszystkich uczestników nowej edycji

Już niebawem pojawi się kolejna edycja uwielbianego przez Polaków programu „Rolnik szuka żony”. Na antenie TVP1 prowadząca Marta Manowska będzie pomagała znaleźć kandydatom prawdziwą miłość. Kogo zobaczymy w najnowszej edycji reality show? Poznaj sylwetki wszystkich uczestników, którzy zdecydowali się na poszukiwanie miłości w telewizji.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Alicja Czepli Autor

Redaktorka portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

MARCIN GADOMSKI/East News

Gwiazdy

Danuta Wałęsa otrzyma tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Gdańsk. Ważny i symboliczny gest

Czytaj więcej >
Strasburger

Gwiazdy

Karol Strasburger świętuje trzecią rocznicę ślubu. Gwiazdor zdradził przepis na udany związek

Czytaj więcej >
Tricolors/East News

Gwiazdy

Piotr Kraśko nie wróci do „Faktów”? Złe wieści dla skompromitowanego dziennikarza

Czytaj więcej >
Poszukiwania i śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęły całą Polską. Dziś obchodzimy rocznicę jego śmierci.
(fot. TRICOLORS/East News)

Gwiazdy

Piotr Woźniak-Starak zmarł w tragicznych okolicznościach. Tym żyła cała Polska. Dziś obchodzimy rocznicę jego śmierci

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Patrycja Markowska zdradziła smutne informacje na temat ojca. Lider zespołu Perfekt wróci na scenę?

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS / East News

Gwiazdy

Anna Popek zdradziła, co sądzi o inflacji. Gwiazda TVP opowiedziała o plusach drożyzny

Czytaj więcej >