Goniec.pl
lotnisko: taniec Żydów

Facebook

Grupa Żydów tańczyła na lotnisku w Warszawie. Niestety złamane zostały obostrzenia

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Ponad setka Żydów zgromadziła się na lotnisku Chopina w Warszawie, aby wspólnie tańczyć i śpiewać, łamiąc przy tym szereg obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii. Zdarzenie zostało nagrane i trafiło do sieci. Sprawa wzbudziła mnóstwo

19 kwietnia na lotnisku Chopina w Warszawie doszło do incydentu, który wywołał oburzenie wśród internautów. Grupa Żydów zebrała się tam, aby wspólnie zatańczyć. Niestety ich czyn był niezgodny z obowiązującymi obostrzeniami, które wprowadził rząd, aby powstrzymać epidemię koronawirusa, z którą zmaga się nasz kraj. Całe zajście zostało nagrane i opublikowane w sieci. 

Grupa Żydów tańczyła na lotnisku Chopina mimo obostrzeń. Zdarzenie zostało nagrane i trafiło do sieci 

W hali terminala lotniska imienia Fryderyka Chopina w Warszawie zebrało się około 100 osób żydowskiego pochodzenia. Grupa śpiewała, tańczyła i trzymała się za ręce. Odprawiano również modlitwy. Wszystko zostało nagrane. Najprawdopodobniej przez jednego z pracowników lotniska. Sprawa wywołała wiele kontrowersji.

- Będę pisał do władz lotniska w celu wyjaśnienia, dlaczego ci ludzie nie muszą przestrzegać restrykcji sanitarnych, które akurat na lotniskach są bardzo rygorystycznie pilnowane przez ochronę - napisał na Facebooku mężczyzna, który zamieścił w sieci film z zajścia

Sprawę skomentował również rzecznik lotniska Chopina w Warszawie Paweł Rudzki. 

- Potwierdzam, że nagranie zostało wykonane na lotnisku Chopina w Warszawie. To jest grupa, która podróżowała przez Warszawę tranzytem. Przemieszczali się wielką grupą, długodystansowym lotem. Na lotnisku przebywali bardzo krótko, nie przekraczali polskiej granicy - powiedział rzecznik

- Będziemy podejmować działania, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości - dodał

Rzecznik potwierdził również, że na lotnisku znajdują się ostrzeżenie i informacje dotyczące pandemii oraz obowiązujących w jej czasie obostrzeń. Kluczowe w tym przypadku są w tym przypadku maseczki oraz nakaz zachowywania bezpiecznej odległości, który w przypadku grupy Żydów ewidentnie został złamany. 

Paweł Rudzki zwraca uwagę, że nieprzestrzeganie zasad jest nagannym zachowaniem, jednak władze lotniska nie są w stanie fizycznie zmusić nikogo do ich respektowania. Pozostaje im jedynie apelować o rozsądek. 

Taniec grupy Żydów wywołał duże zamieszanie wśród internautów. Niektórzy piszą, że takie zachowanie jest karygodne. Nie brakuje również jednak osób, które uważają je za całkowicie normalne, a wręcz pozytywne. Są to przeważnie osoby, które deklarują się jako przeciwnicy obostrzeń wprowadzonych przez rząd. My oczywiście zostawiamy ocenę Państwu. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje arcybiskup Wojciech Ziemba

  • Ewa Krawczyk na cmentarzu. Poruszające nagranie dziennikarza WP

  • W oknie domu Kaczyńskiego pojawiła się nagroda

Damian WitońAutor

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Córka Przemysława Salety musi przejść kolejny przeszczep nerki. Szuka dawcy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger został oskarżony o zniesławienie Stana Borysa i jego partnerki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Pierwsza żona Krawczyka zaapelowała do Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karolina Małysz nie wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Nie jest zainteresowana sławą

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Robert Makłowicz porównał Jarosława Kaczyńskiego do potrawy kuchni polskiej

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zenek Martyniuk zagra samego siebie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Czytaj więcej >