Goniec.pl
Filip Chajzer zmaga się z poważną chorobą

TRICOLORS/East News

Filip Chajzer przyznał się do depresji. Walczy z nią od kilkunastu miesięcy

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Filip Chajzer zaangażował się niedawno w pomoc 12-letniemu Wiktorowi, który zbierał fundusze na leczenie złośliwego guza mózgu. Wczoraj dziennikarz publicznie przyznał, że sam również zmaga się z poważną chorobą, o której do tej pory wiedzieli tylko jego najbliżsi.

Gwiazdor TVN z radością ogłosił swoim fanom, że udało się uzbierać 9,5 mln zł na leczenie Wiktora w klinice w USA. Jednocześnie ujawnił, że zaangażowanie się w pomoc chłopcu dało mu siłę do walki o własne zdrowie. Dziennikarz wyznał, że od kilkunastu miesięcy zmaga się z depresją.

Filip Chajzer cierpi na depresję

Słynny prezenter zwrócił się do chorego 12-latka za pomocą mediów społecznościowych. Wczoraj udało się uzbierać pieniądze na leczenie chłopca, dla którego jedyną szansą na przeżycie jest droga terapia w szpitalu w Stanach Zjednoczonych. Przy okazji Filip Chajzer wyznał, że od stycznia zeszłego roku mierzył się z depresją, a o jego kiepskim stanie psychicznym wiedzieli tylko najbliżsi.

- Tylko moja rodzina i przyjaciele do tej pory wiedzieli, na jakie dno ludzkiej psychiki spadłem. Terapia, leki - wyznał gwiazdor.

Prezenter ujawnił fanom, że jego problemy psychiczne zaczęły się na początku roku, gdy w sieci pojawił się film znanego twórcy YouTube, który przeanalizował postać i zachowanie prezentera oraz publicznie wytknął mu błędy, które jego zdaniem gwiazdor popełnił na przestrzeni ostatnich lat. Impulsem do nagrania tego filmu było m.in. kontrowersyjne zachowanie prezentera na wizji w czasie rozmowy w studiu TVN o atakach paniki.

[EMBED-243]

Filip Chajzer ujawnił, że po publikacji materiału na jego temat zaczął otrzymywać wiele krytycznych komentarzy, z którymi nie mógł sobie poradzić. To sprawiło, że pojawiły się u niego objawy depresji i choć próbował radzić sobie z krytyką, ta przytłaczała go coraz bardziej. Gwiazdor określił to jako „zmasowany atak”, który zniszczył jego poczucie wartości. Gwiazdor bał się wyjść na ulicę oraz nie miał siły stawać przed kamerą. 

- Styczeń 2020 to tysiące komentarzy dziennie o tym, że powinienem się zabić, że jestem nic nie warty, że jakiś człowiek z jutuba ma rację. Nawet kiedy wiesz, że nie możesz tego czytać, to jest wszędzie  - wyznał dziennikarz.

Prezenter przyznał, że w czasie walki z chorobą bardzo pomogła mu pandemia. Dzięki maseczce znów mógł stać się anonimowy i nie musiał mierzyć się m.in. z niepochlebnymi spojrzeniami ludzi na ulicy. Jednak dopiero spotkanie z bliskimi 12-letniego Wiktora dało mu impuls do działania i energię do życia.

Niedawno prezenter zaangażował się w pomoc 12-letniemu Wiktorowi i dzięki temu odzyskał motywację do życia. Gwiazdor publicznie podziękował chłopcu za impuls do walki o własne zdrowie i poinformował fanów, że udało się zgromadzić fundusze na leczenie chorego nastolatka. 

- Mamy te astronomiczne 9,5 miliona złotych polskich. Ale ja osobiście dzięki Tobie mam coś jeszcze. Poczucie sensu. Że wszystko jest po coś. Dziękuję Wiktor - napisał gwiazdor.

[EMBED-820]

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook/GS24

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >