Ewa Florczyk pożegnała Bronisława Cieślaka Żródło: Screen „07 zgłoś się” vod.tvp.pl

Ewa Florczak pożegnała Bronisława Cieślaka

2 Maj 2021 Monika MajkoMonika Majko

Śmierć Bronisława Cieślaka wstrząsnęła niemal całym krajem. Gwiazdora we wzruszających słowach pożegnała Ewa Florczak, która przez wiele lat towarzyszyła mu na planie serialu „07 zgłoś się” jako sierż. Ewa Olszańska.

Najbardziej rozpoznawalną postacią, w którą wcielił się w czasie swojej kariery aktorskiej Bronisław Cieślak, jest bezsprzecznie porucznika Sławomir Borewicz z serialu „07 zgłoś się”. Śmierć aktora zasmuciła jego serialową partnerkę, Ewę Florczak, która przekazała dziennikarzom portalu plejada.pl kilka ciepłych słów o aktorze.

Bronisław Cieślak odszedł 2 maja 2021 roku

W niedzielę poranek kraj obiegły smutne wiadomości o śmierci Bronisława Cieślaka, a bliscy i fani gwiazdora pogrążyli się w głębokiej żałobie. W rozmowie z dziennikarzami aktora wspomniała Ewa Florczak, która występowała u jego boku w serialu „07 zgłoś się”.

Jak wyjawiła aktorka, Bronisław Cieślak nie lubił, gdy zwracano się do niego po imieniu i wolał być nazywany Sławkiem, po swoim serialowym bohaterze, poruczniku Sławomirze Borewiczu. Ewa Florczak podkreśliła, że gwiazdor był świetnym kolegą i bardzo miłym człowiekiem.

- [...] miał niezwykle sztywny kręgosłup moralny. Szczególnie w świecie artystycznym nie dał się zwieść różnym pokusom - wyznała aktorka w rozmowie z Plejadą.

Stało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. Stało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. "Porucznik Borewicz" przegrał walkę z chorobąCzytaj dalej

Ewa Florczak w serialu „07 zgłoś się” wcieliła się w postać sierż. Ewa Olszańska, która towarzyszyła porucznikowi Borewiczowi podczas rozwiązywania zagadek kryminalnych. Aktorka wspomniała w wywiadzie, że przygód nie brakowało aktorom również w czasie pracy na planie, a Bronisław Cieślak był znany ze swojego ogromnego poczucia humoru.

Aktorka dobrze wspomina pracę u boku Bronisława Cieślaka, z którym od razu złapała dobry kontakt, a ich przyjaźń trwała później przez wiele lat. Ewa Florczak podkreśliła także, że choć gwiazdor serialu nie miał wykształcenia aktorskiego, świetnie poradził sobie z rolą.

- My się bardzo zaprzyjaźniliśmy. Co ciekawe, „Sławek” był przecież dziennikarzem, nie był aktorem, ale tak rewelacyjnie zagrał rolę Sławomira Borewicza, że ludzie uwielbiali go oglądać, był autentyczny. Był prawdziwą postacią Borewicza - dodała.

Poza słynną rolą w serialu „07 zgłoś się”, Bronisław Cieślak miał na swoim koncie występy m.in. w polsatowskim hicie „Malanowski i Partnerzy”, w którym wcielił się w postać detektywa Bronisława Malanowskiego.

Bronisław Cieślak zmarł 2 maja 2021 roku w wieku 77 lat. Od 2017 roku gwiazdor zmagał się z nowotworem prostaty, a w 2018 roku przeszedł operację oraz chemioterapię i radioterapię.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Następny artykuł