Goniec.pl
Rafał Poniatowski

Screen programu TVN24

Dziennikarka ujawniła ostatniego SMS-a od Rafała Poniatowskiego. Nie tracił nadziei

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Rafał Poniatowski, reporter TVN24, zmarł w sobotę 15 maja. Przegrał walkę z nowotworem, którą toczył od kilku lat. Jedna z koleżanek po fachu powiedziała o ostatniej wiadomości, jaką od niego otrzymała. Słowa, które do niej skierował, mogą wzruszyć do łez nawet najtwardszych.

Rafał Poniatowski przez ostatnie 20 lat swojego życia związany był z pierwszą prywatną stacją informacyjną w Polsce. Uwielbiany reporter wielokrotnie pojawiał się w TVN i TVN24, prezentując Polakom materiały zarówno z kraju, jak i całego świata. Jego śmierć była wyjątkowo przykrym zdarzaniem nie tylko dla rodziny i znajomych, ale całej branży medialnej w Polsce.

Wiadomość o śmierci Poniatowskiego przekazali dziennikarze TVN24. U reportera w 2018 roku wykryto czerniaka, a lekarze dawali mu wtedy zaledwie kilka tygodni życia. Swoją nierówną walkę toczył 3 lata. Po śmierci wiele osób zaczęło wspominać go. Jedna z tych relacji jest wyjątkowo wzruszająca.

- Wiadomo było, że jest bardzo, bardzo źle i że tym razem już chyba się nie uda. Napisał, cytuję, że jego samopoczucie jest lepsze niż doktorów. A wiem, że już wtedy miał trudności także z widzeniem. Poniat to człowiek prawdziwy do kości, mądry, spokojny, dobry. Pustka po Rafale to jest taki lej po bombie - powiedziała Brygida Grysiak, dziennikarka TVN24, o ostatnim SMS-ie, jakiego dostała od Poniatowskiego.

Po śmierci dziennikarza pojawił się na jego koncie na Twitterze wpis najbliższych mu osób, które do końca pomagały mu w walce z nowotworem.

- Kochamy Cię na zawsze... Nie wiemy jak żyć bez Ciebie, ale obiecaliśmy Ci, że dla Ciebie będziemy szczęśliwi. Do zobaczenia. Justyna, Oliwsa i Krystian - czytamy w poruszającym wpisie.

Pod wpisem pojawiło się wiele ciepłych słów skierowanych do rodziny i przyjaciół dziennikarza. Kondolencje napływały praktycznie z każdej strony. Zarówno widzowie, jak i koledzy po fachu, doceniali pracę, jaką każdego dnia wykonywał Rafał Poniatowski. Z pracą nie rozstawał się do ostatnich dni, co również pokazywało nie tylko jego serce, ale też profesjonalizm.

- Wspaniały, profesjonalny dziennikarz... nigdy nie zapomnę jego relacji ze Smoleńska w 2010... Niech odpoczywa w pokoju niebiańskim, a Was Jego bliskich ukoi dobry Pan Bóg w smutku - napisała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Rafał Poniatowski z wykształcenia był muzykiem. Uzyskał tytuł magistra sztuki na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i już w trakcie nauki rozpoczął pracę w mediach. Do 1999 roku związany był z radiem RMF FM, następnie pracował w Telewizji Puls, a do TVN24 przyszedł w zasadzie na samym początku istnienia stacji.

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pomponik.pl

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuszczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >