Goniec.pl
Harry i Meghan Markle, fot. PHIL NOBLE/AFP/East News

PHIL NOBLE/AFP/East News

Król Karol III pozbawi dzieci Harry'ego i Meghan tytułów? Decyzja zależeć będzie od dwóch rzeczy

22 Września 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Dzieci Harry'ego i Meghan Markle pozbawione będą tytułów przysługujących im z racji bycia częścią rodziny królewskiej? Brytyjskie media spekulują, że wszystko zależeć ma od kolejnych kroków jakie podejmie książę Sussex.

Śmierć Elżbiety II i przejęcie tronu przez Karola III przynosi kolejne zmiany. Czy dotkną one również dzieci Harry'ego i Meghan Markle?

król karol III camilla książę harry

Książę Harry chciał naprawić relacje z ojcem. Camilla Parker-Bowles niemal się zakrztusiła, gdy poznała szczegóły

CZYTAJ DALEJ

Dzieci Harry'ego i Meghan Markle. Co z ich tytułami?

Na szachownicy, którą moglibyśmy nazwać dziś Pałac Buckingham dochodzi do zmian funkcji poszczególnych figur. Śmierć królowej Elżbiety przyniosła konieczność wdrożenia niemałej rewolucji, której nie było od 70 lat.

Najważniejsza rola przypadła naturalnie Karolowi III, który z tym tytułem zajął tron po swojej matce. Księciem Walii mianowany został natomiast jego najstarszy syn książę William. To jednak nie wszystko.

Zgodnie z ustanowionym przez Jerzego V prawem również wszyscy wnukowie panującego króla otrzymują tytuły książąt i księżniczek. Zgodnie z tą zasadą, powinny one przypaść zatem również dzieciom Harry'ego i Meghan Markle.

Czy zatem Archie i Lilibet będą mogli liczyć na to wyróżnienie po tym, jak ich rodzice zdecydowali się zrezygnować z oficjalnych obowiązków członków rodziny królewskiej? Brytyjskie media donoszą, że wszystko może zależeć od pewnej kwestii.

Księżna Diana

Jak wyglądałaby dziś księżna Diana? Wizualizacja artysty podbija internet

CZYTAJ DALEJ

Tytuły dzieci Harry'ego i Meghan Markle w rękach księcia Sussex?

Ostateczna decyzja o tym, czy dzieci Harry'ego i Meghan Markle będą mogły tytułować się mianem księcia i księżniczki zależy oczywiście od króla Karola III. Według doniesień "Vanity Fair" duży wpływ będzie miał jednak na to sam młodszy syn monarchy.

Informator magazynu będący rzekomo blisko króla stwierdził, że postanowienie zapadnie w przeciągu najbliższych miesięcy i zależne jest od tego, czy Harry będzie miał ochotę kontynuować swoje zwierzenia, które rozpoczął wraz z żoną w programie Oprah Winfrey.

Wkrótce ukazać ma się bowiem książka napisana przez księcia, w której opowiedzieć ma o życiu w rodzinie królewskiej ze swojej własnej perspektywy. Dodatkowo, pojawiły się informacje, że we współpracy z nim oraz jego małżonką, Netflix planuje wydać film na temat ich miłości.

Czy zatem Harry zdecyduje się ostudzić nieco emocje i "nie narażać się" swojemu ojcu tak, by jego dzieci mogły zachować książęce tytuły? O wszystkim dowiemy się z pewnością już niebawem.

fot. Instagram @martamanowska

Tak mieszka Marta Manowska. Porzuciła miasto i pokochała życie na wsi

Marta Manowska jakiś czas temu stanowczo zarzekała się, że życie na wsi nie jest dla niej. Jako prowadząca „Rolnik szuka żony” i „Sanatorium miłości” odbywała liczne podróże po urokliwych zakątkach Polski, poznawała ludzi z małych miasteczek, odpoczywała w bliskim otoczeniu natury i kosztowała lokalnych, tradycyjnych przysmaków. Gdy po jakimś czasie ponownie porównała swoje przeżycia z prowincji ze zgiełkiem dużego miasta, ciągłym pośpiechem, zanieczyszczonych powietrzem i pustymi relacjami międzyludzkimi – była to już całkowicie inna kalkulacja. Zanim jednak Marta Manowska doceniła uroki życia na wsi, mówiła: – Jestem często pytana, czy mogłabym mieszkać na wsi. I odpowiadając szczerze sobie samej, muszę powiedzieć, że nie na tym etapie życia. Miasto daje mi energię. Jednak w poszukiwaniu drugiego człowieka nie jest istotne, czy pochodzi z miasta, czy ze wsi – wyjaśniała w "Pytaniu na śniadanie". Miejskie poszukiwania miłości życia nie szły prezenterce TVP najlepiej, a przebywając z dala od Warszawy podczas nagrań do „Rolnik szuka żony”, zawiązała nowe przyjaźnie. Dzięki nim poznała posiadaczy rozległych ziem uprawnych nie tylko od strony zawodowej, ale również prywatnej. Pokazali jej uroki wiejskiego, spokojnego życia. Blondwłosa i wiecznie uśmiechnięta dziennikarka postanowiła zmienić zdanie i ostatecznie i spróbować zachwalanego przez uczestników programu życia. Na jej profilu na Instagramie publikuje rozkoszne kadry na tle skromnego domu z czerwonej cegły. Jak można wywnioskować z fotografii, wokół budynku rozpościera się okazały ogród, w którym można oddawać się pełnowartościowemu relaksowi. Zobaczcie, jak teraz wygląda sielskie życie Marty Manowskiej.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pudelek.pl

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Uczestnicy "Love Island" nagrali specjalną wiadomość dla Natalii okazując jej wsparcie.
(fot. screen z instagram.com/loveislandwyspamilosci/Polsat)

Gwiazdy

"Love Island". Uczestnicy wspierają Natalię. Nagrali dla niej specjalną wiadomość

Czytaj więcej >
fot. Instagram @agnieszka.chylinska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska odniosła się do plotek o wyjeździe z mężem do USA. „Nawet we Fromborku nie byliśmy”

Czytaj więcej >
fot. Instagram @karolinakp

Gwiazdy

Karolina Korwin-Piotrowska trafiła do szpitala. Opisała swój pobyt w państwowej placówce

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >