Goniec.pl
dzieci klasa

East News (zdj. ilustracyjne)

Na konkursie polonistycznym dzieci dostały zadanie o Janie Pawle II. Wybuchła afera

8 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Absurdalne zadanie na konkursie dla uczniów szkół podstawowych. Polecenie nakazywało wysłać wiadomość SMS do papieża Jana Pawła II i odpowiedzieć na nią zgodnie z określonym przesłaniem. Internauci zmiażdżyli autora, wyśmiewając jego pomysł.

Wbrew wszelkim domysłom, konkurs nie obejmował swoim zakresem materiału z religii. Zadanie zamieszczono w arkuszu konkursowym z języka polskiego i skierowano do uczniów z województwa podkarpackiego. Sprawa rozpętała w sieci istną burzę.

Maja Hyży

Maja Hyży podzieliła się w mediach informacją o stracie dziecka

CZYTAJ DALEJ

Absurd na konkursie polonistycznym

Jako pierwsza na zadanie zwróciła uwagę dziennikarka TVN24 Justyna Suchecka, która od lat zajmuje się tematem edukacji. Opublikowała ona zdjęcie polecenia na swoim profilu na Twitterze, by zaprzeczyć wszelkim doniesieniom, iż jest to tzw. "fejk".

Arkusz konkursowy został przygotowany specjalnie na wojewódzki etap konkursu, czyli dla najzdolniejszych uczniów. W ramach rywalizacji mieli oni m.in. odpowiedzieć na pytania do przeczytanego wiersza czy scharakteryzować dwóch bohaterów z wybranej przez siebie powieści.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Prawdziwą dyskusję wywołało zadanie, w którym uczniowie mieli napisać SMS-a do nieżyjącego Jana Pawła II i odpowiedzieć w jego imieniu, uwzględniając przy tym "przesłanie prawdy i nadziei".

Internauci bezlitośni dla autora zadania

Po opublikowaniu w sieci arkusza konkursowego internauci rozpoczęli burzliwą dyskusję. Jedni z nich byli skonsternowani, inni wręcz oburzeni. Większość z nich uważa, że SMS-owanie z nieżyjącą postacią jest nie na miejscu. Zwłaszcza że postać papieża Jana Pawła II budzi ostatnio wiele kontrowersji.

- Ciekawa jestem, jak oceniane byłyby pytania dotyczące kwestii pedofilii w Kościele w tym przypadku? Może być w końcu nurtujące – zastanawiała się jedna z użytkowniczek.

- Dlaczego tolerował i tuszował pan zbrodnie pedofilii oraz systemowo chronił zbrodniarzy-funkcjonariuszy zarządzanej przez pana korporacji? - proponował inny internauta.

Takich komentarzy było więcej. Na dodatek wytknięto autorowi zadania błąd fleksyjny, polegający na nieodpowiedniej odmianie liczebnika "pięć".

Zdaje się więc, że reforma Przemysława Czarnka przynosi efekty. W szkołach coraz częściej wpaja się uczniom chrześcijańskie zasady i promuje osoby związane z religią katolicką na bohaterów. Szkoda tylko, że nijak ma się to do naprawdę potrzebnej wiedzy.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: parenting.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Lifestyle

Czy przemoc ma płeć? Światowy Dzień Przeciw Przemocy wobec Kobiet

Czytaj więcej >
Wierni w Polsce

Lifestyle

CBOS: W ciągu ostatnich 30 lat spadł poziom wiary i praktyki religijnej w Polsce

Czytaj więcej >
Kobieta

Lifestyle

Kobieta była w szoku, gdy odkryła, że przyjaciółka urodziła dziecko jej męża

Czytaj więcej >
Stado jeleni na drodze

Lifestyle

Stado jeleni nagle wbiegło na jezdnię

Czytaj więcej >
Wpadka na ślubie

Lifestyle

Panna młoda zgubiła podwiązkę w drodze do ołtarza

Czytaj więcej >
Kobieta była w ciąży

Lifestyle

W czasie badania USG córka kobiety wyglądała, jakby miała na twarzy maseczkę

Czytaj więcej >