Goniec.pl
[II-51]

Pixabay.com carolynabooth

Dzieci aktora Ryszarda Filipskiego nie wiedzą, gdzie jest pochowany

30 Października 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Ryszard Filipski był aktorem znanym z polskich seriali. Informacja o tym, że zmarł, pojawiła się dopiero kilka dni po pogrzebie. Okazało się, że niektóre dzieci artysty nie wiedziały nawet, że doszło do pochówku oraz gdzie leży ich ojciec. Przede wszystkim o rozwianie wątpliwości apeluje córka.

Filipski zmarł 22 października, a jego pogrzeb odbył się cztery dni później. Dopiero wtedy wypłynęła na jaw informacja o tym, że aktor nie żyje. Miało to służyć, według oficjalnych doniesień, brakowi rozgłosu medialnego.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Zmiana na cmentarzach w strefie stanu wyjątkowego

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Ryszard Filipski. Dzieci nie wiedziały, gdzie pochowano ich ojca

- Z ogromnym smutkiem pragnę zawiadomić, iż w piątek, 22 października 2021 roku zmarł po długiej chorobie Ryszard Filipski. Miał 87 lat. Skromny i cichy pogrzeb odbył się we wtorek, 26 października, zgodnie z ostatnią wolą Ryszarda, który chciał odejść z tego świata spokojnie i bez medialnego rozgłosu, jedynie w otoczeniu najbliższej rodziny - żony i dzieci. Dlatego też przekazuję tę smutną wiadomość dopiero dzisiaj. Niech odpoczywa w pokoju - zawiadamiał Klub Myśli Polskiej, do którego należał Filipski.

Informację o jego śmierci podało również do publicznej wiadomości już po ceremonii pogrzebowej stowarzyszenie Hubalowa Rodzina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Okazało się jednak, że o śmierci ojca nie wiedziały też niektóre z jego dzieci. Nie wskazano im również miejsca pochówku ojca. Córka Filipskiego, Katarzyna, poskarżyła się, że nie otrzymała żadnych informacji o jego zgonie, pogrzebie ani miejscu pochówku.

Dramaty w rodzinie Filipskiego

Filipski łącznie doczekał się dziesięciorga dzieci. Część miał również z obecną żoną, Małgorzatą Filipską, z którą wziął ślub kościelny.

Córka aktora, Katarzyna, była owocem jego związku z inną aktorką, Zofią Kalińską. Miała również rodzeństwo. Ostatnio wystąpiła w programie "Niezapomniani. Cmentarne historie", w którym przedstawiła swoje żale związane ze śmiercią ojca.

- Tata z resztą rodziny zerwał już dawno kontakty, nawet z młodszym bratem, który zmarł kilka lat temu. To bardzo smutne. Niestety jego najnowsza rodzina jest nieomal za chińskim murem, strzegą się przed kontaktami z przeszłością i być może dlatego próbowali ukryć zgon, z obawy przed przybyciem na pogrzeb ośmiorga dzieci z poprzednich związków - opowiadała.

- Chciałabym z rodzeństwem pojechać na grób ojca, by zapalić mu świeczkę. Niestety nie wiemy, gdzie jest pochowany. Ja mu wybaczyłam i zwyczajnie go kocham, szkoda, że nie mogliśmy się zobaczyć, ale to być może był jego wybór - zaapelowała z nadzieją, że jej prośba spotka się z akceptacją.

Kaczyński i Duda

Ile wzrostu mają polscy politycy? Wzrost Andrzeja Dudy może zaskoczyć

Polscy politycy różnią się nie tylko poglądami i przynależnością do ugrupowań politycznych, ale również wzrostem. To, ile mierzą najpopularniejsi z nich nie idzie w parze z władzą, jaką posiadają i może zaskoczyć niejednego wyborcę. / fot. AFP/EAST NEWS

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: pomponik.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Alehandra13

Gwiazdy

Dziś w tv znajdzie się coś dla każdego. Dwa wielkie przeboje dla dwóch pokoleń

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz, fot KAPiF

Gwiazdy

Robert Makłowicz pokazał dorosłych synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Czytaj więcej >
Jan Paweł II, fot. East News

Gwiazdy

Jan Paweł II skrytykowany przez byłego wokalistę Chumbawamby. Zaczepił kogoś jeszcze

Czytaj więcej >
Katarzyna Skrzynecka fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka nagle przerwała wywiad. Zapytano ją o Edwarda Miszczaka

Czytaj więcej >
Znicz fot. pixabay

Gwiazdy

Nie żyje córka gwiazdora "Rodziny Soprano". Zmarła nagle w wieku 25 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Jackowski ponownie ostrzega Polaków. Co jego zdaniem czeka nas w 2023 roku?

Czytaj więcej >