Goniec.pl
Dawid Kubacki / ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dawid Kubacki w znakomitej formie w Sapporo, ale to wciąż za mało. Najlepszy wynik Kamila Stocha w sezonie

20 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Dawid Kubacki w świetnej formie podczas Pucharu Świata w Sapporo. Po pierwszej serii zdecydowanie prowadził przed swoim największym rywalem w sezonie, Halvorem Egnerem Granerundem. Świetnie spisali się również Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Dawid Kubacki w świetnej formie podczas pierwszego konkursu w Sapporo

Dawid Kubacki skokiem na odległość 137 metrów zdobył po pierwszej serii pierwsze miejsce i udało mu się pokonać jego największego konkurenta, Halvora Egnera Granerunda. Doskonale spisał się również Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował 4. miejsce i mógł walczyć o podium.

dawid kubacki halvor egner granerund

Dawid Kubacki oniemiał po zawodach w Zakopanem. Granerud zdobył się na piękny gest

CZYTAJ DALEJ

Druga seria wyglądała o wiele gorzej pod względem wiatru - czołówka stawki miała ogromne problemy związane z pogodą. Wiatr nie rozpuszczał skoczków. Kamil Stoch skoczył 123,5 m i wiadomo już było, że zaliczy najlepszy wynik w sezonie. Konkurencja miała o wiele większe problemy.

Halvor Egner Granerund złapał odległość 126 m w trudnych warunkach, objął prowadzenie i wszyscy zastanawiali się, czy Dawid Kubacki da radę pokonać drugiego faworyta tego sezonu. Tuż przed skokami Ryoyu Kobayashiego i Kubackiego właśnie zdecydowano o zawieszeniu na moment konkursu - wiatr zaczął płatać o wiele większe figle.

Wiadomo już było, że jeden z Polaków stanie na podium (co najmniej jeden) i trwało nerwowe oczekiwanie na skoki dwóch oczekujących sportowców. Ryoyu Kobayashi skoczył na odległość 130 m i po raz pierwszy stanął w tym roku na podium zawodów Pucharu Świata.

Ostatnim skoczkiem na buli pozostawał Dawid Kubacki. Wiatr się uspokoił, choć wciąż dął lekko w plecy. Osiągnął tylko 125,5 metra i tym samym ustąpił miejsca Japończykowi. Drugie miejsca to jednak wciąż spore osiągnięcie, a Kubacki utrzymał się w klasyfikacji generalnej na najwyższej pozycji i wciąż startować będzie w żółtym plastronie lidera.

Piotr Żyła zajął ostatecznie 14. miejsce, Kamil Stoch 4., a Dawid Kubacki 2. Forma polskich skoczków wygląda coraz lepiej i możemy z pewnością spodziewać się zaskoczeń na koniec sezonu.

Tak mieszka Kamil Stoch. Fot:  Instagram @kamilstochofficial / MARCIN GADOMSKI/East News

Kamil Stoch żyje jak król w swoim górskim pałacu. Urządził go jak w bajce

Kamil Stoch mieszka jak w bajce u podnóża Tatr Kamil Stoch osiem lat temu rozpoczął budowę wymarzonej willi, w której zamieszka razem z żoną. Sen o bajecznym gniazdku już się spełnił. Okazała posiadłość naszego czempiona mieści się nieopodal Zakopanego, w najwyżej położonej w Polsce wsi Ząb. Article published Iga Świątek wsparła Kamila Stocha. Tenisistka zacytowała ważną sentencję Na adekwatnej wysokości stanęły również belki, na których powstała rezydencja Kamila Stocha. Zobaczcie, jak wygląda efekt końcowy. Te widoki wzbudzają chęć rzucenia wszystkiego i pojechania prosto do serca Tatr. Dom Kamil Stocha w Zębie to górski pałac okazalszy od Belwederu Kamil Stoch i jego żona, Ewa Bilon-Stoch, budowę wyczekiwanego domu rozpoczęli w 2014 roku. Perełka Podhala już jest gotowa i odzwierciedla tradycyjny zakopiański styl. Nie zapomniano jednak, by dodać willi także kilka bardziej współczesnych elementów. Na 500 m2 powierzchni skorzystano z różnych rozwiązać, a piękna budowla majestatycznie prezentuje się na tle ośnieżonych Tatr. Nie można się wiec dziwić, że położona na wysokim wzgórzu twierdza Kamila Stocha wzbudza wśród okolicznych mieszkańców i turystów sporo sensacji, a do bliskich jej okolic organizowane są nawet amatorskie wycieczki. Wszystko po to, by móc liznąć choć trochę luksusu, jakiego zapewnia sobie jeden z najzamożniejszych mieszkańców południowej Małopolski. I my zatem poczujmy się tak jak on i zagłębmy się w kolorową prozę życia w wykonaniu polskiego skoczka narciarskiego, Kamila Stocha.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Oburzające zachowanie Roberta Lewandowskiego na mundialu. Celowo opuścił trening

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki, Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sport

Skoki narciarskie: Kwalifikacje do konkursu w Bad Mitterndorf. Kubacki poza podium

Czytaj więcej >

Sport

Magda Linette walczyła o finał do ostatniej piłki. Polka odpadła po zaciekłym boju

Czytaj więcej >

Sport

Hiszpańska prasa nie miała litości dla Roberta Lewandowskiego. "Nie miał swojego dnia"

Czytaj więcej >

Sport

Wiadomo, jak Agnieszka Radwańska zareagowała na sukces Magdy Linette. Pokazała klasę

Czytaj więcej >
PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Sport

Rekordowa pensja nowego selekcjonera, niewiarygodne ile zarobi. Prezes PZPN zabrał głos

Czytaj więcej >