Goniec.pl
Angora

Screen okładki tygodnika ANGORA, numer wydania: 16/2021

Czytelnicy oburzeni okładką "Angory" z pogrzebu Krawczyka

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka miał charakter państwowy, przez co relację z ceremonii można było śledzić praktycznie we wszystkich mediach. Duże kontrowersje wzbudziła w tym temacie "Angora", która umieściła na okładce kontrowersyjne zdję

10 kwietnia setki osób na miejscu i miliony przed telewizorami śledziły ostatnie pożegnania Krzysztofa Krawczyka, który zmarł nieoczekiwanie pięć dni wcześniej. Legendarny spoczął na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią.

Jednym z najbardziej bolesnych momentów ceremonii był ten, w którym żona artysty rzuciła się z płaczem na jego trumnę. Wówczas wszyscy zamilkli, a cmentarz przeszył jej głośny płacz i wołanie o pomoc. 

Relacja z pogrzebu Krawczyka wzbudziła powszechne oburzenie

Już wtedy, podczas transmisji na żywo z pogrzebu, wiele mediów spotkało się z bardzo chłodnym odbiorem tej sceny. Operatorom zarzucano, że nie powinni aż tak dogłębnie wchodzić w cierpienie wdowy.

Niestety, tym samym krokiem poszedł tygodnik „Angora”, który na swojej okładce umieścił zdjęcie z wyżej wspomnianej sytuacji. Fotografia opatrzona jest podpisem: „dramatyczne pożegnanie żony z mężem”, a na żonie zmarłego Krzysztofa Krawczyka widnieje napis „Ewa Krawczyk (61 l.)”.

Okładka tygodnika wzbudziła bardzo duże poruszenie. Na oficjalnym profilu facebookowym tygodnika pojawiło się mnóstwo komentarzy krytykujących wybór zdjęcia.

- Ta okładka to wyraz braku jakiegokolwiek szacunku dla tej kobiety. Bezwzględne żerowanie na osobistej tragedii... Brak słów... - napisała jedna z czytelniczek.

- Osoba odpowiedzialna za zatwierdzenie tej okładki powinna się wstydzić popatrzeć w lustro. W takich okolicznościach, osoby będące na pogrzebie, powinny okazać skruchę i otoczyć rodzinę dobrym słowem, gestem, modlitwą, a przede wszystkim szacunkiem, a nie wyciąganymi dłońmi z telefonami, by zrobić jak najlepsze zdjęcie pogrążonej w totalnym żalu rodzinie - dodała kolejna.

- Lubię i kupuję Angorę. Ale tego numeru nie kupię. Istnieją granice, jedną z nich naruszyliście tym zdjęciem - stwierdza następny internauta.

Wszystkie zamieszczone w tekście komentarze pochodzą spod powyższego posta.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Artur Tomala

  • Minister Czarnek: powrót dzieci do szkół nawet od 19 kwietnia

  • Naukowcy odkryli, kto może lżej przejść przez infekcję koronawirusem

Patryk PrzybyłowskiAutor

Jestem głównym wydawcą portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Willie Garson

Gwiazdy

Nie żyje aktor Willie Garson

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger stanął przed sądem. Jest oficjalne oświadczenie jego prawnika

Czytaj więcej >
nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje aktor Melvin Van Peebles. Syn potwierdził tragiczne informacje

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Przemysława Salety musi przejść kolejny przeszczep nerki. Szuka dawcy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger został oskarżony o zniesławienie Stana Borysa i jego partnerki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Pierwsza żona Krawczyka zaapelowała do Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >