Goniec.pl
Chiński Nowy Rok: 22 stycznia rozpoczął się Rok Królika

ALFREDO ESTRELLA/AFP/East News

Chiński Nowy Rok. 22 stycznia rozpoczął się Rok Królika, niesamowita symbolika

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Chiński Nowy Rok 2023. W niedzielę 22 stycznia rozpoczął się Rok Królika. Przez 15 dni Chińczycy będą świętować nowy początek. Pierwszy tydzień ma specjalny charakter. Świętowanie zostanie zakończony w uroczysty sposób poprzez Święto Latarni. Wyjaśniamy, co chodzi.

Chiński Nowy Rok 2023

Chiński Nowy Rok to czas, gdy próżno szukać chęci pracy wśród Chińczyków. Cały naród skupia się na celebracji Nowego Roku i ma nadzieję, że wraz z odejściem starego roku ich sytuacja poprawi się.

Lidl

Popularny sprzęt znów na półkach w Lidlu. Warto się pośpieszyć, liczba sztuk jest ograniczona

CZYTAJ DALEJ

Chiński Nowy Rok 2023 rozpoczął się 22 stycznia, czyli w ubiegłą niedzielę. Przez 15 najbliższych dni Chińczycy skupią się na świętowaniu.

Pierwsze 7 dni celebracji to czas, gdy Chińczycy nie pracują. Po 15 dniach od początku Chińskiego Nowego Roku następuje Święto Latarni. Przez cały kraj przetaczają się parady z lampionami.

Rozpoczął się Rok Królika

22 stycznia 2023 r. rozpoczął się Rok Królika. Chińczycy wierzą, że Chiński Nowy Rok upłynie łagodnie i będzie pełen nadziei oraz miękkości. Rok Królika trwa do 9 lutego 2024 r.

Co na temat Roku Królika uważają Chińczycy. To czas, który wypełniony jest symboliką. Świętujący obecnie Nowy Rok nad rzeką Jangcy ludzie wierzą, że Wodny Królik symbolizuje odpoczynek od poważnych wyzwań oraz skupienie się na poszukiwaniach spokoju.

Biedronka z promocyjnymi cenami od poniedziałku, klienci będą zachwyceni

Biedronka zaskakuje szeregiem ofert. Zacznie się już w poniedziałek

CZYTAJ DALEJ

Wraz z początkiem tegorocznego Chińskiego Nowego Roku wzmaga motywacja, by skupić się nad pracą nad sobą oraz odkryć ukryte dotychczas wnętrze. Rok Królika to czas Wodnego Królika, a ten znak zodiaku skupia się nad samorozwojem oraz pielęgnacji relacji międzyludzkich.

Nie bez znaczenia w Roku Królika jest również żywioł wody. Współgra on ze znakiem zodiaku, gdyż symbolizuje empatię, bezkonfliktowość oraz spojrzenie przychylniejszym okiem na potrzeby innych ludzi.

Chińskie znaki zodiaku, Wodny Królik nie jest jedyny

Chociaż Chińczycy także mają 12 znaków zodiaku. Są to: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies oraz Świnia.

Niemniej ich przypisywanie do daty urodzin wygląda zupełnie inaczej. Każdy znak zodiaku trwa aż rok i kluczowe jest sparowanie ich z 5 cyklami. Każdy chiński znak zodiaku ma 5 odmian: metal (Wenus), ogień (Mars), drewno (Jowisz), ziemia (Saturn), woda (Merkury).

Ulgi dla seniorów 2023 r.

Pieniądze dosłownie leżą na ziemi. Seniorze, te ulgi ci się należą

Ulgi dla seniorów mogą realnie pomóc wszystkim, których emerytura nie osiąga najwyższych progów. Nie tylko dodatkowe świadczenia, jak 13. emerytura mogą podreperować domowy budżet. Warto wiedzieć, na czym i jakie pieniądze można zyskać. Emeryci mogą korzystać z szeregu zniżek oraz ulg, ale nie każdy wie, że część z nich nie musi płacić podatku, może jeździć pociągiem PKP ze zniżką, czy mogą otrzymywać leki całkowicie za darmo. Wyjaśniamy, jakie ulgi dla seniorów obowiązują w 2023 r.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rmf24.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brytyjka postanowiła zrobić eksperyment ze swoim mężem (Twitter/Lily Potkin)

Lifestyle

Chciała dać nauczkę mężowi i przestała sprzątać. w domu. Nie uwierzyła, co się stało

Czytaj więcej >
Facebook/Lasy Państwowe

Lifestyle

Leśnicy pokazali niepokojące zdjęcie. Zrobili je w polskim lesie

Czytaj więcej >
Biedronka w poniedziałek zaszaleje z promocjami, prawdziwe hity za grosze

Lifestyle

Biedronka przesadziła, w poniedziałek w sklepach będą tłumy. Prawdziwe hity za grosze

Czytaj więcej >

Lifestyle

Boli cię brzuch? Koniecznie sprawdź pilot od telewizora

Czytaj więcej >
ogrzewanie / Pixabay/ri

Lifestyle

Ukryta funkcja grzejnika pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu. Niewiele osób wie

Czytaj więcej >
Kobieta rozcina kanapę

Lifestyle

Rozcięła tył kanapy, by odzyskać pilota do telewizora. Zobaczyła co jest w środku i zamarła

Czytaj więcej >