Goniec.pl
Cezary Żak ostro podsumował działania TVP. Fot. TRICOLORS/East News

TRICOLORS/East News

Cezary Żak krytykuje TVP. Wszystko z powodu muzyki promowanej przez stację

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Cezary Żak otwarcie skrytykował ideę promowania muzyki disco polo przez TVP. Przyznał, że choć gatunek ten ma dużą rzeszę odbiorców, państwowa telewizja powinna skupić się przede wszystkim na prezentowaniu sztuki wyższej.

Cezary Żak zniesmaczony działaniami TVP

Cezary Żak w przeszłości współpracował z TVP podczas produkcji jednego z najpopularniejszych seriali z jego udziałem, kultowego "Rancza". Dziś nie wydaje się jednak mieć o stacji najlepszego zdania.

Cezary Żak

Cezary Żak stanowczo o kontynuacji serialu "Ranczo". Będą nowe odcinki?

CZYTAJ DALEJ

Aktor gościł w jednym z ostatnich odcinków podcastu "Wojewódzki&Kędzierski", gdzie został zapytany m.in. o działania państwowej telewizji, przede wszystkim za kadencji Jacka Kurskiego.

Chodzi o wyjątkowo wzmocnione akcje promocyjne muzyki disco polo, która wcześniej pojawiała się na kanałach TVP niezwykle sporadycznie, bardziej w formie ciekawostki. Za czasów zarządzania byłego posła PiS stała się naczelnym gatunkiem prezentowanym na antenie.

- Uważam, że to jest muzyka niszowa, która powinna mieć swoje miejsce, ale nie w mainstreamie. To jest słaba muzyka, ze słabą literaturą - wypowiedział się Cezary Żak.

Cezary Żak

Dowcipne zdjęcie Cezarego Żaka podbija sieć. Tak aktor wypoczywa nad jeziorem, ciężko powstrzymać uśmiech

CZYTAJ DALEJ

Cezary Żak o nieudanej misji TVP

Telewizja Polska z założenia powinna kierować się misją dotarcia do widzów z ambitnymi treściami, dotyczącymi wyższej kultury i sztuki. Nie jest to stacja komercyjna, która musi utrzymywać się jedynie z reklam, przeciwnie - w dużej mierze finansowana jest przez państwo.

Cezary Żak nie jest przeciwnikiem muzyki disco polo. Twierdzi jedynie, że nie powinna być ona promowana przez główny kanał państwowej telewizji, który ma wszelkie narzędzia ku temu, by docierać do widzów z nieco głębszymi treściami.

- Niech będzie kanał telewizyjny lub radiowy, który będzie nadawał muzykę disco polo przez całą dobę. Nawet może być państwowy. Niech sobie będzie, ale nie w kanale pierwszym Telewizji Polskiej, który z założenia powinien być misyjny, należy równać w górę, a nie w dół - ocenił aktor.

/fot. www.instagram.com/piotr_ligienza

Był gwiazdą "Rancza", teraz ciężko go rozpoznać. Jak zmienił się Piotr Ligienza?

Piotr Ligienza dołączył do obsady serialu "Ranczo" w drugim sezonie i wcielił się w rolę Fabiana Dudy. Młody i przystojny aktor szybko zyskał wielką sympatię widzów. Niedawno gwiazdor serialowego hitu TVP świętował swoje 40. urodziny. Przez ostatnie kilka lat zmienił się niemal nie do poznania.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Dzień dobry TVN. Marcin Prokop tłumaczy się widzce. Fot. kadry z program Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd. 2023 r.., ddtvn.pl

Gwiazdy

Marcin Prokop zrobił to na antenie "Dzień dobry TVN". Widzka nie miała litości

Czytaj więcej >
Maria Czubaszek odeszła w 2016 roku. Dziś na jej grobie fani zostawiają szokujące "pamiątki"

Gwiazdy

Szokujący widok na grobie Marii Czubaszek. Trudno uwierzyć, co zrobili fani

Czytaj więcej >
Dominika Gwit opowiedziała o ciąży w Dzień dobry TVN. Fot. kadr z programu Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd. 2023, ddtvn.pl

Gwiazdy

Przykre wyznanie Dominiki Gwit. "Wiedziałam, że dzieje się coś złego"

Czytaj więcej >
Dzień dobry TVN. Filip Chajzer komentuje swoje nietypowe zachowanie. Fot. Kapif

Gwiazdy

Filip Chajzer znów podpadł widzom "Dzień dobry TVN"? Dostał zakaz

Czytaj więcej >
Roksana Węgiel / KAPiF

Gwiazdy

Roksana Węgiel o kulisach rozstania z TVP. "Super dzieciaki, ale scenariusz..."

Czytaj więcej >
Unsplash/Piotr Cichosz

Gwiazdy

Dziś w tv wielkie kinowe przeboje. Polsat i TVN powalczą o widownię

Czytaj więcej >