Goniec.pl
Victoria Jones-PA/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com/

Victoria Jones-PA/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com/

Camilla doznała kontuzji. Czy królowa małżonka stanie u boku króla podczas pogrzebu Elżbiety II?

16 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Król Karol II na to, by móc zasiąść na brytyjskim tronie, czekał od urodzenia. Dopiero w wieku 73 lat dostąpił tego zaszczytu, a „ramię w ramię” z nim stanęła druga żona. Nigdy wcześniej nie pracowali tak intensywnie, jak teraz, podczas jesieni życia. Przez jednych lubiana, przez innych znienawidzona królowa małżonka Camilla, jeszcze przed śmiercią monarchini dostała bolesnej kontuzji. Co dokładnie dolega kobiecie, która u boku Karola zastąpiła księżną Dianę?

Rozliczne obowiązki króla i królowej małżonki

Niemal cały świat kieruje swą uwagę na to, co aktualnie dzieje się w Wielkiej Brytanii. Pierwszy raz od 70 lat nastąpiła zmiana na królewskim tronie, co skutkuje wieloma wydarzeniami towarzyszącymi. Przez całe dotychczasowe życia arystokratyczna para nie była pod takim dużym natłokiem obowiązków.

karol III harry meghan markle

Meghan Markle i książę Harry nie dostali zaproszeń od Karola III. Nie pojawią się na uroczystości przed pogrzebem Elżbiety II

CZYTAJ DALEJ

Syn Elżbiety II i Camilla Parker-Bowles stanęli jednak na wysokości zadania i dzielnie wypełniają swoje posłannictwo. Mnogość uroczystości rangi państwowej może przytłaczać ich nie tylko psychicznie, ale (z racji wieku) również fizycznie. A jeśli na domiar tego dojdzie męczący uszczerbek na zdrowiu, to sytuacja robi się poważna.

Camilla doznała bolesnej kontuzji

Taka dolegliwość dopadła Kamilę. Jeszcze przed śmiercią królowej złamała palec u stopy. Pomimo urazu wspierała męża podczas rozlicznych podróży po Zjednoczonym Królestwie. Rehabilitacja palca będzie dodatkowo jednak utrudniona, bowiem przed nią kolejna seria oficjalnych spotkań i wystąpień. Czy urodzona w 1947 roku arystokratka pokona udrękę i zaszczyci je swoją obecnością?

Do tej pory skrywała swą krzywdę, jednak teraz wyspiarskie brukowce zgłębiają ten temat i z jeszcze większą uwagą śledzą każdy ruch Camilla, skupiając się nie tylko na chodzie, ale również mimice twarzy – w oczekiwaniu na jakikolwiek grymas bólu.

Dziennikarze agencji informacyjnej PA zwrócili się z zapytaniem dotyczącym kontuzji do królewskiego rzecznika. Ten stanowczo odpowiedział:

- Nie będziemy udzielać informacji związanych ze stanem zdrowia – poinformował.

Czy Camilla zjawi się na pogrzebie zmarłej władczyni?

Jeśli królowa małżonka nie będzie obecna na ceremonii pogrzebowej Elżbiety II, tabloidy na Wyspach będą miały kolejną „pożywkę”. Warto jednak pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze, wszak szczęśliwa Camilla to szczęśliwy król. A tego chyba życzą sobie wszyscy obywatele Zjednoczonego Królestwa.

Wszystko wskazuje na to, że Camilla Parker-Bowles, pomimo urazu, jednak weźmie udział w tej wielkiej uroczystości, która będzie transmitowana na cały świat. Fakt, że Elżbieta II podczas ostatnich lat swojego urzędowania podjęła kontrowersyjną decyzję i przyznała jej tytuł królowej małżonki zamiast księżnej, na pewno stanowi dodatkową motywację. W artykule pod tym linkiem wyjaśniamy kulisy tego mianowania.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:


Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Uczestnicy "Love Island" nagrali specjalną wiadomość dla Natalii okazując jej wsparcie.
(fot. screen z instagram.com/loveislandwyspamilosci/Polsat)

Gwiazdy

"Love Island". Uczestnicy wspierają Natalię. Nagrali dla niej specjalną wiadomość

Czytaj więcej >
fot. Instagram @agnieszka.chylinska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska odniosła się do plotek o wyjeździe z mężem do USA. „Nawet we Fromborku nie byliśmy”

Czytaj więcej >
fot. Instagram @karolinakp

Gwiazdy

Karolina Korwin-Piotrowska trafiła do szpitala. Opisała swój pobyt w państwowej placówce

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >