Bronisław Cieślak zmarł 2 maja 2021 roku Żródło: TRICOLORS/East News

Bronisław Cieślak zrezygnował z kariery przez nowotwór

2 Maj 2021 Monika MajkoMonika Majko

Informacje o śmieci Bronisława Cieślaka wstrząsnęły krajem. Słynny „Porucznik Borewicz” odszedł 2 maja 2021 roku, a bliscy i fani aktora pogrążyli się w głębokiej żałobie. Wcześniej gwiazdor toczył ciężką walkę z chorobą nowotworową, którą wykryto u niego w 2017 roku.

Bronisław Cieślak usłyszał porażająca diagnozę we wrześniu 2017 roku, a w 2018 roku przeszedł operację raka prostaty, a następnie chemioterapię i radioterapię. Jeszcze niedawno gwiazdor zapewniał, że czuje się dobrze i jest pod stałą opieką lekarzy.

Bronisław Cieślak walczył z nowotworem prostaty

Wiadomości o odejściu Bronisława Cieślaka wstrząsnęły Polakami w niedzielny poranek. Fani nie spodziewali się tak nagłej śmierci słynnego „Porucznika Borewicza”, który jeszcze niedawno zapewniał, że czuje się dobrze, choć od 2017 roku zmagał się z nowotworem prostaty.

Diagnozę o raku aktor usłyszał we wrześniu 2017 roku i natychmiast trafił pod opiekę specjalistów. W 2018 roku przeszedł operację, a następnie dwa cykle chemioterapii i radioterapię. Bronisław Cieślak otwarcie mówił o swojej chorobie, jednocześnie zachęcając innych, by regularnie kontrolowali swój stan zdrowia.

- Znam ludzi, którzy z rakiem prostaty przeżyli kilkadziesiąt lat. Chemioterapia zabrała mi trochę włosów, ale nie odebrała mi apetytu na życie - wyznał aktor w rozmowie z „Życiem na gorąco”.

Stało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. Stało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. "Porucznik Borewicz" przegrał walkę z chorobąCzytaj dalej

Choć Bronisław Cieślak zapewniał, że czuje się lepiej, doskonale wiedział, iż czeka go jeszcze długa walka, zanim całkowicie pokona podstępną chorobę i odzyska pełnie zdrowia. Gwiazdor nie zamierzał się jednak poddawać.

- Są dni, że zapominam, że coś mi dolega i takie, na szczęście znacznie rzadziej, kiedy czuję się gorzej - przyznał aktor.

Gwiazdor wyznał, że na szczęście rozpoczął leczenie jeszcze przed pandemią koronawirusa, dlatego nie miał problemu z dostępem do specjalistów i kontynuacją terapii. Bronisław Cieślak do końca wierzył, że uda mu się pokonać chorobę.

Jednocześnie Bronisław Cieślak namawiał innych do dbania o siebie i swoje zdrowie. Jak podkreślił aktor w rozmowie z dziennikarzami portalu onet.pl, każdy powinien raz do roku chodzić do lekarza i wykonywać profilaktycznie podstawowe badania.

W niedzielę 2 maja 2021 roku kraj obiegły jednak smutne informacje o śmierci aktora. Choć nie podano oficjalnej przyczyny śmierci gwiazdora, fani przypuszczają, że miało to związek z nowotworem, który atakował jego organizm od wielu miesięcy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP/Onet

Następny artykuł