Goniec.pl
W TVP 1 w sobotę o godzi. 21:35 wyemitowany zostanie film "Bohemia Rapsody" o Freddiem Merkurym i zespole Queen

Unsplash.com/Glenn Carstens-Peters

"Bohemian Rhapsody" w sobotę w TVP 1. Hit z tematami "niewygodnymi" dla TVP

27 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 6 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W sobotę wieczorem TVP 1 włączą miliony Polek i Polaków. Stacja zdecydowała się na wyemitowanie kinowego hitu na temat lidera Queen Freddiego Merkurego "Bohemian Rhapsody". Produkcja ma szanse zdeklasować konkurencję. Niektórzy są jednak zdziwieni, że w telewizji Jacka Kurskiego pojawi się film poruszający tak nietypowe dla TVP kwestie.

Biograficzny film na temat Freddiego Merkury'ego zagości w TVP w sobotę wieczorem. Na Jedynce "Bohemian Rhapsody" zostanie wyemitowany o godzinie 21:35.

piotr żyła

Piotr Żyła udostępnił zabawne zdjęcie tuż przed konkursem w Ruce

CZYTAJ DALEJ

Produkcja z 2018 roku opowiada historię zespołu Queen i nie należy do filmów, które wpisują się w linię programową TVP. W "Bohemian Rhapsody" nie brakuje scen zbliżeń między osobami homoseksualnymi, poruszania tematu AIDS, czy imprez zakrapianych alkoholem i narkotykami.

Kinowy hit o Freddiem Merkurym w TVP 1

W sobotni wieczór TVP 1 może być jedną z najchętniej wybieranych przez widzów stacją telewizyjną, a to wszystko za sprawą "Bohemian Rhapsody". Miliony Polek i Polaków zdecydują się obejrzeć film o tym, jak wyglądała kariera, w tym początki zespołu Queen.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

"Bohemian Rhapsody" z 2018 roku zarobił łącznie 900 milionów dolarów. Budżet na stworzenie filmowej opowieści o brytyjskim zespole, który zmienił oblicze światowej muzyki, wynosił "zaledwie" 52 milion dolarów.

Co ciekawe, w czasie, gdy TVP 1 pokazywać będzie "Bohemian Rhapsody" na TVP 2 trwać będzie The Voice of Poland. Sprawi to, że wiele osób będzie musiało wybrać i zrezygnować z jednego z programów.

Widzowie mogą być zaskoczeni tym, co zobaczą w "Bohemian Rapsody"

Spora część widzów, która przywykła do ramówki TVP zachwalanej przez Jacka Kurskiego, decydując się na obejrzenie "Bohemian Rhapsody" będzie zdziwiona, tym co pokazane jest w filmie.

Historia zespołu Queen nie została ocenzurowana i nie brakuje w niej opisu próby ułożenia życia i odnalezienia się w nim przez Freddiego Merkurego oraz odkrywania przez niego swojej seksualności.

Imprezy oraz seksualne kontakty z mężczyznami nie są codziennością w TVP. W "Bohemian Rhapsody" jest ich jednak całkiem sporo. Towarzyszą one głównym bohaterom, członkom zespołu Queen, wraz z narkotykami i alkoholem.

Dlaczego film o Queen nazywa się "Bohemian Rapsody"?

Zarówno film, jak i jeden z największych przebojów grupy Queen nosi nazwę "Bohemian Rhapsody". To właśnie ten utwór sprawił, że brytyjski zespół stał się sławny na całym świecie i na stałe zmienił zasady rządzące rynkiem muzycznym.

Emisja "Bohemian Rhapsody" w TVP 1 nie jest przypadkiem. 24 listopada minęło równo 30 lat od śmierci Freddiego Merkurego. Właśnie tego dnia wokalista zespołu Queen wspominany był w Teleexpresie.

Normalnie aż braknie słów. Warunki, w jakich mieszka Kasia Tusk, zapierają dech

Slajd 1 z 7

/fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Kuchnia

W swojej kuchni Kasia Tusk postawiła na elegancję i funkcjonalność. Jasne pomieszczeni dodatkowo oświetla światło dzienne, które wpada do środka przez ogromne okiennice. Z białymi szafkami kuchennymi i jasnym marmurowym blatem kontrastuje podłoga, którą influenserka wyłożyła kafelkami tworzącymi czarno-białą mozaikę. /fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Łukasz Mejza zostanie zdymisjonowany? Marek Suski komentuje

  • Bunt w strzeżonym ośrodku dla migrantów w Wędrzynie

  • Tusk do Warszawy przyjechał pociągiem, z siedziby partyjnej odjechał limuzyną

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: filmweb.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

W TVP 1 w sobotę o godzi. 21:35 wyemitowany zostanie film "Bohemia Rapsody" o Freddiem Merkurym i zespole Queen

Lifestyle

TVP pokaże film o prywatnym życiu Jana Pawła II pt. "Wojtyła. Śledztwo". Tytuł zaciekawił widzów

Czytaj więcej >

Lifestyle

"Miałam 15 lat, a on 25, gdy pierwszy raz mnie pocałował". Wykorzystywanie nastolatek przez dorosłych to poważny problem

Czytaj więcej >
Film

Lifestyle

Polsat wyemituje film "Deadpool 2". Widzowie z niecierpliwością czekają na wieczór

Czytaj więcej >
Victoria Arlen

Lifestyle

Nastolatka była w śpiączce przez cztery lata. Nagle się obudziła się i powiedziała niebywałe słowa

Czytaj więcej >

Lifestyle

„14-latki wyglądają jak dorosłe kobiety". To przykład obwiniania dziecka za przemoc

Czytaj więcej >

Lifestyle

"Siedzenie w ciasnym mieszkaniu z czterema osobami nie było łatwe". Jak przeżywamy koniec kwarantanny?

Czytaj więcej >