Goniec.pl
Wojciech Cejrowski i Beata Palikowska byli wybuchowym małżeństwem. Fot. Kapif

Fot. Kapif

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski byli nietypowym małżeństwem. "Nie lubiliśmy się"

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Beata Pawlikowska przez dziesięć lat była żoną Wojciecha Cejrowskiego. Podróżniczka w jednym z wywiadów ujawniła nowe, zaskakujące fakty o tym związku, który – jak sama przyznała – nie należał do najłatwiejszych. Zdradzając nieznane kulisy tej relacji, udowodniła, że rzeczywiście nie było kolorowo.

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski wzięli ślub w kościele

Beata Pawlikowska poznała Wojciecha Cejrowskiego na początku lat 90. Początkowa i obopólna fascynacja zaowocowała decyzją o zawarciu związku małżeńskiego. Zakochani podróżnicy przyrzekli sobie w kościele, jednak naumyślnie nie dopełnili formalności. Nie przekazali bowiem potrzebnych dokumentów do urzędu.

Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska przeprasza za swój film o depresji, ale krytyka nie milknie. Dojdzie do zapowiadanego pozwu?

CZYTAJ DALEJ

Dzięki temu Pawlikowska i Cejrowski nigdy formalnie nie zostali małżonkami. Było to zgodne z ich ówczesnymi poglądami. Zamiast biurokratycznych zawiłości woleli zawierzyć swoją miłość jedynie Bogu, a nie urzędnikowi. Nie ukrywali, że ślub kościelny był dla nich o wiele ważniejszy, niż cywilny.

- To był dziwny ślub. Zawarty w kościele, ale nie przekazany dalej do urzędu stanu cywilnego. To znaczy, że oficjalnie w polskich dokumentach jestem i zawsze byłam panną. Dlatego potem nie było rozwodu, a ślub został po prostu anulowany przez sąd biskupi. Dobrze, że tak się stało – wspominała 57-latka w rozmowie z portalem Pomponik.

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski. Kulisy małżeństwa

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski stanowili dość niestandardową parę. Słynny miłośnik Amazonki miał już ugruntowaną pozycję w branży, a młodsza dziennikarka dopiero stawiała pierwsze kroki na rynku wydawniczym.

Martyna Wojciechowska

"Kobieta na krańcu świata" wraca do TVN. Martyna Wojciechowska nagrywa nowe odcinki swojego programu

CZYTAJ DALEJ

Nie to jednak stanowiło o wyjątkowości tej relacji. Pisarka na przeszłość spojrzała z dystansem. Po dość jednoznacznym opisie tamtejszej codzienności można odnieść wrażenie, że traktuje ten miłosny epizod jako życiową porażkę.

- To nie był dobry związek. Nie lubiliśmy się, nie byliśmy przyjaciółmi. Ja nie lubiłam jego kontrowersyjnego programu w telewizji, bo kompletnie nie zgadzałam się z jego poglądami, on nie znosił moich książek, szczególnie tych o życiu. Walczyliśmy, trzaskaliśmy drzwiami, rozstawaliśmy się, wracaliśmy – rozliczała się na łamach "Vivy".

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski wytrwali ze sobą dekadę, jednak nawet kościelna obietnica, w którą tak gorliwie wierzyli, okazała się zbyt słaba w obliczu tak dwóch nieprzejednanych charakterów.

Podróżnik po rozstaniu czmychnął "boso" w świat. Zaczął relacjonować w telewizji swoje egzotyczne wojaże, nie omieszkując wciąż uporczywie demonstrować swojej wiary. Jego była dalej rozwija karierę w kraju.

Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons/Kadr z serialu "Plebania"/Prod. "TVP"/Kapif.pl

"Plebania". Tych bohaterów nie ma już wśród nas. Zawdzięczamy im wiele niezapomnianych chwil

"Plebania" to kultowy polski serial obyczajowy, który emitowano na antenie TVP w latach 2000-2012. Telenowela poruszała problemy rodzinne, religijne i społeczne mieszkańców małej wsi w wymyślonym powiecie hrubielowskim. Głównym bohaterem jest proboszcz kościoła parafialnego w Tulczynie ks. Antoni Wójtowicz, który objął tę funkcję po śmierci swojego wuja ks. Bernarda Grochowskiego. W 2009 został on przeniesiony na probostwo do serialowego miasta Hrubielów, a jego miejsce zajął ks. Antoni Król. Odtąd zdecydowana większość fabuły serialu rozgrywała się w Hrubielowie, a sporadycznie także w Tulczynie, Brzezinach, Honiatyczach, Starej Wiośnie, Grudziądzu, Lublinie oraz Warszawie. Przez lata pożegnaliśmy wielu aktorów, którzy wcielali się w bohaterów kultowego serialu. Wybraliśmy kilku z nich, aby przypomnieć, w jakie role się wcielali i kiedy odeszli.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik, Viva

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Tak wyglądała 30 lat temu, dziś zna ją cała Polska. Fot. Instagram @kingarusin, kadr z programu TVP1, prod. TVP, wyd. 05.02.1993 r.

Gwiazdy

Tak wyglądała 30 lat temu. Dziś zna ją cała Polska

Czytaj więcej >
Krzysztof Skiba rozlicza gwiazdy z chałtur. Marcin Prokop i Maciej Stuhr zdekonspirowani. Fot. Kapif

Gwiazdy

Krzysztof Skiba wyjawił tajemnicę Prokopa i Stuhra. Na pewno nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
Mama Ginekolog przyjmuje koleżanki poza kolejką na NFZ. Influencerka musiała gęsto się tłumaczyć

Gwiazdy

Mama Ginekolog przyjmuje koleżanki poza kolejką na NFZ. Zaczęła gęsto się tłumaczyć

Czytaj więcej >
Youtube/Michał Wiśniewski

Gwiazdy

Kulisy związku Michała Wiśniewskiego wyszły na jaw. Pola nie miała łatwo

Czytaj więcej >
Paweł Małaszyński pokazał zdjęcie syna. 19-letni Jeremiasz podbił serca internautów

Gwiazdy

Paweł Małaszyński pokazał 19-letniego syna. Przystojniejszy niż ojciec?

Czytaj więcej >
Facebook/Karina i Stefan Koch - rodzeństwo Koch

Gwiazdy

Karina z "Chłopaków do wzięcia" zawstydziła krytyków. Nagranie mówi wszystko

Czytaj więcej >