Goniec.pl
Beata Kozidrak (EA)

East News

Beata Kozidrak dostanie wyższy wyrok? Prokuratura nie odpuszcza

6 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Udostępnij:

Beata Kozidrak cały czas odczuwa konsekwencje swojej jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Choć zapadł wyrok w tej sprawie, temat nie został zamknięty. Prokuratura zapowiedziała złożenie odwołania od decyzji sądu.

Beata Kozidrak nie miała ostatnio zbyt dobrego czasu, a tym bardziej powodów do radości. We wrześniu ubiegłego roku została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu stwierdzono dwa promile, co poskutkowało skierowaniem sprawy do sądu. 4 maja Beata Kozidrak usłyszała wyrok. Okazuje się jednak, że ten temat nie został zamknięty.

Beata Kozidrak (6)

Beata Kozidrak po raz trzeci została babcią. Młodsza córka urodziła. Znamy płeć i imię dziecka

CZYTAJ DALEJ

Beata Kozidrak skazana

Beata Kozidrak została ukarana karą grzywny w wysokości 50 tys. zł i świadczeniem w wysokości 20 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo otrzymała zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres pięciu lat. Wokalistka Bajmu podczas przesłuchiwań przyznała się do winy, ale odmówiła składania wyjaśnień.

Po ogłoszeniu wyroku rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz powiedziała, że "w ocenie prokuratury orzeczona przez sąd rejonowy dla Mokotowa kara jest rażąco łagodna, a jako taka nie spełni stawianych jej celów". Teraz okazuje się, że prokuratura nie odpuszcza i składa apelację.

- W przedmiotowej sprawie sporządzana jest przez prokuratora apelacja od nieprawomocnego wyroku skazującego Beatę K. - powiedziała w rozmowie z „Party” Aleksandra Skrzyniarz.

Kozidrak odwoływała się od wyroku

Przy tej okazji warto przypomnieć, że Beata Kozidrak odwołała się od pierwszego wyroku, twierdząc, że jest zbyt surowy. Pierwotnie Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów skazał piosenkarkę Bajmu na pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów, sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania 20 godzin miesięcznie prac społecznych oraz zapłatę 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Po ponownym rozpatrzeniu sprawy kara nie została złagodzona, wręcz przeciwnie. Artystka musi zapłacić większe pieniądze, ale to nadal nie jest satysfakcjonujący wyrok dla prokuratury. Podczas ostatniej rozprawy, duże zainteresowanie wzbudziły słowa wypowiedziane przez sędzię, Agatę Karolinę Pomianowską. W uzasadnieniu wyroku przytoczyła okoliczności łagodzące dla Beaty Kozidrak.

- Należy wziąć pod uwagę jej dotychczasowy uregulowany tryb życia, w tym niekwestionowany dorobek artystyczny oskarżonej. Jej zasługi dla polskiej muzyki i kultury - wygłosiła sędzia.

Pixabay/kaicho20

Te gwiazdy wsiadły za kółko pod wpływem. Nie tylko Beata Kozidrak, porażająca lista

W mediach co jakiś czas pojawiają się doniesienia o znanej osobie, która prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Jedna z ostatnich i najgłośniejszych afer dotyczyła Beaty Kozidrak. W naszej galerii poznacie gwiazdy, które także wsiadły za kółko po spożyciu.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: party.pl

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Dawid Ozdoba nie żyje. Służby wszczęły śledztwo, by wyjaśnić okoliczności jego tajemniczej śmierci

Czytaj więcej >
Sara James miała problemy. Przez rówieśników musiała zmienić szkołę

Gwiazdy

Sara James u Kuby Wojewódzkiego o problemach przez kolor skóry. "Zmieniłam szkołę" - szczere wyznanie wokalistki

Czytaj więcej >
EAST NEWS / TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Anna Przybylska dorabiała u Zenka Martyniuka. Niewiele osób zna szczegóły tej historii

Czytaj więcej >
fot. Instagram @s_rozenek / Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek zaskoczyła wyznaniem o 16-letnim synu. Różni się od pozostałych członków rodziny

Czytaj więcej >
Netflix

Gwiazdy

Dziś w TV sportowe emocje i "Ojciec chrzestny". Co obejrzeć w środę?

Czytaj więcej >
Marianna Schreiber Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Marianna Schreiber rapuje na blokowisku o problemach polskiego społeczeństwa. Internauci byli bezlitośni

Czytaj więcej >