Goniec.pl
banki wydały komunikat

East News Marek BAZAK (zdjęcie ilustracyjne)

Banki wydały ważne komunikaty dla klientów. Zbliżają się weekendowe przerwy techniczne

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Klienci banków mogą spotkać się w ten weekend z poważnymi utrudnieniami. W mediach pojawiły się bardzo ważne komunikaty, zapowiadające weekendowe przerwy techniczne. Część usług może być niedostępnych nawet do 19 maja. Niektórzy konsumenci powinni wcześniej wyciągnąć gotówkę z bankomatów i zlecić przelewy.

W związku z już trwającymi i zbliżającymi się weekendowymi przerwami technicznymi największe banki opublikowały pilne komunikaty. Dzięki nim klienci dowiedzą się, jakie czekają ich utrudnienia w najbliższym czasie. W połowie maja rozpoczęły się prace serwisowe w instytucjach finansowych.

Niestety dla wielu klientów banków oznacza to poważne utrudnienia, które obejmą między innymi korzystanie z bankomatów, wykonywanie płatności internetowych, posługiwanie się funkcją Blik oraz bankowością elektroniczną.

Banki ogłaszają przerwy techniczne

Wśród banków, które opublikowały komunikaty, znalazł się między innymi mBank. Konsumenci, którzy korzystają z tej instytucji finansowej, nie będą mieli dostępu do usług fakturowania. Zostanie wyłączona w nocy z soboty na niedzielę (15 na 16 maja). Utrudnienia rozpoczną się o godzinie 23:00 i potrwają do godziny 1:00.

Kolejnym bankiem, który zgłosił możliwość wystąpienia utrudnień, jest ING Bank Śląski. Pierwsza przerwa techniczna rozpocznie się 15 maja o godzinie 8:00. Potrwa do godziny 20:00. Klienci nie będą mogli korzystać z modułu Makler w systemie bankowości internetowej. Problemy mogą być także z aplikacją ING Makler Mobile.

[EMBED-243]

ING Bank Śląski zaplanował też drugą przerwę techniczną, która potrwa od godziny 23:00 do 5:30 z soboty na niedzielę (15 na 16 maja). Wówczas przestaną działać bankomaty, karty płatnicze, wpłatomaty, bankowość internetowa, płatności Blik oraz płatność mobilna.

Z utrudnieniami spotkają się zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Problemy mogą dotyczyć też systemu ING Cards Online, płatności natychmiastowych, płatności 3DSecure, specjalnego interfejsu PSD2, a także aktywacji i nadawania kodów PIN. Oprócz tego – przypisywania i zamawiania kart, realizacji przelewów z rachunku karty kredytowej.

Trzecia przerwa w tym banku ma odbyć się między godziną 00:30 a 1:00 z niedzieli na poniedziałek (16 na 17 maja). Wówczas mogą pojawić się utrudnienia z wypłatami gotówki z bankomatów ING i Planet Cash.

Kolejne banki zgłaszają przerwy techniczne

Na utrudnienia muszą przygotować się też konsumenci Banku Millenium. W nocy z piątku na sobotę (14 na 15 maja) wystąpią utrudnienia w godzinach 2:00-4:00. Konsumenci nie będą mogli korzystać z przelewów i płatności Blik, płatności internetowych, kartami w internecie, serwisu bankowości internetowego, aplikacji mobilnej oraz operacji zlecanych za pośrednictwem Tele Millenium.

Między północą a godziną 5:00 w niedzielę 16 maja utrudnienia napotkają też klienci Santander Bank Polska. Wyłączone zostaną bankowość internetowa oraz mobilna. Niemożliwe będzie płacenie za zakupy online Przelewem24. Problemy dotkną też funkcji Kantor Santander, płatności Blik i przelewów natychmiastowych.

Do grupy banków, które planują przerwy techniczne, zalicza się też Bank Ochrony Środowiska. W nocy z piątku na sobotę (14 na 15 maja) przestanie działać system bankowości internetowej i aplikacja mobilna.

W nocy z piątku na sobotę (14 na 15 maja) pojawią się też utrudnienia w Banku Pocztowym. Od godziny 1:00 do godziny 4:00 wyłączona zostanie usługa Blik.

Ostatnim bankiem, który wydał komunikat o utrudnieniach, jest Bank Polskiej Spółdzielczości. Klienci tej instytucji finansowej nie będą mogli korzystać z płatności Blik oraz kart płatniczych od 21:00 w sobotę 15 maja do 1:00 16 maja.

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

PIT: termin mija jutro

Pieniądze

Tylko do jutra można rozliczać PIT. Za niewypełnienie obowiązku grozi kara grzywny

Czytaj więcej >
Premier: kwota wolna od podatku niska

Pieniądze

Kwota wolna od podatku mniejsza niż zapowiadano. Rząd zmienił zdanie

Czytaj więcej >
ZUS: protest

Pieniądze

77-letni muzyk protestował pod siedzibą ZUS. Odmówili mu wypłaty emerytury

Czytaj więcej >
Pieniądze

Pieniądze

Świąteczna przerwa w bankach. Nie wszyscy dostaną pieniądze na czas

Czytaj więcej >
Podatek za psa

Pieniądze

Obowiązkowy podatek od psa należy zapłacić do końca kwietnia

Czytaj więcej >
Ile dać pieniędzy na pierwszą komunię?

Pieniądze

Wiemy, ile Polacy wkładają do koperty na komunię. Ogromne kwoty

Czytaj więcej >