Goniec.pl
"Ania". Katarzyna Bujakiewicz zalała się łzami, wspominając Annę Przybylską w najnowszym filmie o zmarłej aktorce

Instagram: @k.bujakiewicz i badzmyrazem.tvp

"Ania". Katarzyna Bujakiewicz we łzach wspomina Annę Przybylską w najnowszym filmie o zmarłej aktorce

4 Października 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

"Ania" to najnowszy film poświęcony zmarłej ulubienicy widzów. Katarzyna Bujakiewicz była jedną ze znanych przyjaciółek Anny Przybylskiej, z którą wielokrotnie miała okazję współpracować przy wielu produkcjach. Aktorka w najnowszym wywiadzie udzielonym na potrzeby filmu "Ania" wspominała tragicznie zmarłą gwiazdę. W pewnym momencie nie potrafiła powstrzymać łez.

"Ania". Katarzyna Bujakiewicz ze łzami wspomina zmarłą przyjaciółkę

Jedną z rzeczy, które je połączyły, było to samo poczucie humoru. Uchodziły za nierozłączne, a gdy spotykały, wszyscy wiedzieli, że w pobliżu jest Anna Przybylska i Katarzyna Bujakiewicz, gdyż ich śmiech słychać było z daleka. Aktorki przyjaźniły się przez 12 lat, gdy nagle uwielbiana aktorka przegrała walkę z rakiem...

Anna Przybylska zmarła 8 lat temu. Jej mama wspomina ostatnie chwile z córką: "Nigdy przy niej nie płakałam"

Anna Przybylska zmarła 8 lat temu. Jej mama wspomina ostatnie chwile z córką: "Nigdy przy niej nie płakałam"

CZYTAJ DALEJ

W show-biznesie niewiele jest prawdziwych przyjaźni. Wiele relacji nie opiera się próbie czasu, inne od początku były nastawione na zysk. W przypadku Katarzyny Bujakiewicz i mamy Oliwii Bieniuk było zupełnie inaczej.

Aktorka była jedną z najbliższych przyjaciółek Anny Przybylskiej, która w 2014 r. po kilkumiesięcznym leczeniu nowotworu zmarła. Z okazji ósmej rocznicy odejścia uwielbianej Marylki ze "Złotopolskich" TVP stworzyło film dokumentalny "Ania". Stacja udostępniła w sieci fragment produkcji, w której Katarzyna Bujakiewicz wspomina swoją przyjaciółkę.

Aktorka opowiedziała twórcom dokumentu o Annie Przybylskiej o tym, kim dla niej była zmarła. Wspominając swoją przyjaciółkę, ze łzami w oczach powiedziała:

- Pomimo tego, że była młodsza, to wiele mnie nauczyła, naprawdę. Pokazała mi wiele rzeczy, jak można być fajną matką, jak można mieć luz do tego zawodu. I za to jej dziękuję i ona wie, że ja jej dziękuję, po prostu... - słyszymy we fragmencie filmu.

Katarzyna Bujakiewicz nie ukrywa, że to Anna Przybylska wyciągnęła ją "do ludzi"

Opowiadając o zmarłej przyjaciółce i jej partnerze Jarosławie Bieniuku, dodała:

- Nauczyła mnie też imprezować. Zawsze się śmiałam, że oni na mnie "ciocia" mówili, bo mieszkałam z babcią, którą się opiekowałam. Mówili: "Bujakiewicz, przecież od czasu do czasu trzeba odpiąć narty". Pokazali mi, jak się odpina narty - mówiła Katarzyna Bujakiewicz.

- Nauczyli mnie też luzu, bo ja taka poukładana poznańska dziewczyna. Pokazali, że można w tym całym poukładaniu mieć trochę takiego luzu i wariactwa. I tego podejścia do tego zawodu, że jak będą chcieli, to i tak cię znajdą - dodaje aktorka.

Kiedy po śmierci Anny Przybylskiej media za wszelką cenę próbowały się skontaktować z Katarzyną Bujakiewicz, ta nie odbierała telefonu. Wywiad udzielony producentom filmu "Ania" jest jednym z nielicznych, w których wspomina zmarłą przyjaciółkę. Wcześniej, w 2017 roku, podobny wyjątek zrobiła, dzieląc się wspomnieniami z autorami książki o Annie Przybylskiej.

- Niczego nie udawała. Była taka sama dla ludzi, jak i dla najbliższych. Była radosna, uśmiechnięta, prawdziwa, radosna. Była pełna energii, to nas do siebie zbliżyło - twierdziła aktorka.

Nie tylko w "Złotopolskich". Gdzie jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej najlepsze role filmowe i serialowe

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku na raka trzustki. Miała zaledwie 35 lat. Zachwycała nie tylko urodą, ale również naturalnością i wrażliwością. Nikogo nie udawała i do końca swoich dni była pełna wiary w lepsze jutro. Choć nie ma jej wśród nas, pozostały role filmowe i serialowe, które zagrała. Najczęściej były to komedie i seriale obyczajowe, ale nie stroniła także od kryminałów. Na swoim koncie ma prawie 30 ról, ale za postać Marylki w "Złotopolskich" pokochano ją najbardziej. W jakich filmach jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej wszystkie role.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Plejada.pl/Viva.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Pogrzeb Leonarda Pietraszaka. Żona nieoczekiwanie zabrała głos. Fot.Kapif

Gwiazdy

Wdowa po aktorze zaskoczyła żałobników. Nagle niespodziewanie zabrała głos

Czytaj więcej >
Ralph Kamiński miał wypadek podczas koncertu. Fot. Kapif

Gwiazdy

Ralph Kamiński miał wypadek podczas koncertu. "Źle skoczyłem"

Czytaj więcej >
Marta Kaczyńska

Gwiazdy

Marta Kaczyńska w dzieciństwie przeżyła koszmar. Wiemy, co się stało

Czytaj więcej >
Małgorzata Rozenek straciła pracę w TVN. Fot. Kapif

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek straciła pracę w programie TVN. Zaskakujące informacje

Czytaj więcej >
Maciej Mędrzycki z Milionerów nie żyje. Fot. kadr z programu Milionerzy, prod. TVN, wyd. 2022 r., Player

Gwiazdy

"Milionerzy". Uczestnik polskiej edycji zmarł w wieku 39 lat. W programie usłyszał pytanie o milion

Czytaj więcej >
"The Voice Senior" w okrojonym składzie. Kogo zabraknie w show? Fot. Kapif

Gwiazdy

Uczestnik "The Voice Senior" musiał zrezygnować. Rafał Brzozowski przekazał smutne wieści

Czytaj więcej >