Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk mój przyjacielu

Fot. TVP

Andrzej Kosmala zapowiedział chęć uczczenia pamięci Krzysztofa Krawczyka

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka już oficjalnie dobiegły końca. Podczas przygotowań przed Bazyliką archikatedralną św. Stanisława Kostki w Łodzi pojawił się wieloletni przyjaciel i menedżer piosenkarza. Andrzej Kosmala zapowiedział, że chciał

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka rozpoczęło się o godzinie 12:00 w słynnej Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Podczas uroczystości padło wiele poruszających słów i nawiązań do twórczości piosenkarza. Wśród żałobników znalazły się znane osobistości ze świata artystycznego oraz przedstawiciele rządu.

Transmisja mszy pogrzebowej Krzysztofa Krawczyka pojawiła się w największych mediach. Uroczystości nadano charakter państwowy i pojawiła się w TVP. Wśród uczestników można było dostrzec Daniela Olbrychskiego, który był przyjacielem piosenkarza.

Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka

Trumna z ciałem Krzysztofa Krawczyka pojawiła się w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi po chwilę po 11:00. Przed świątynią znalazł się także wieloletni przyjaciel i menedżer piosenkarza, Andrzej Kosmala.

Reprezentant Krzysztofa Krawczyka przyznał, że zamierza mocno dbać o pamięć swojego przyjaciela. Zdradził inicjatywy, jakie chce podjąć. Mowa o obiektach publicznych oraz niepublikowanych dotąd materiałach.

Andrzej Kosmala zaznaczył, że planuje doprowadzić do powstania ronda imieniem piosenkarza. Obiekt ma znaleźć się w Łodzi. Menedżer nie zdradził jednak, kiedy zamierza zrealizować obietnicę złożoną pośmiertnie.

Jednak podczas rozmowy z dziennikarzami padła informacja, która wywołała jeszcze większą sensację. Okazuje się, że Andrzej Kosmala jest w posiadaniu niepublikowanych dotąd materiałów Krzysztofa Krawczyka i zamierza doprowadzić do ich wydania. To może być prawdziwa gratka dla jego fanów.

Niepublikowane piosenki Krzysztofa Krawczyka

Z relacji Andrzeja Kosmali wynika, że Krzysztof Krawczyk przez ostatnie lata nagrywał polskie wersje piosenek wielkich mistrzów. Artysta wykonywał swoje aranżacje utworów supergwiazdy muzyki country – Johnny’ego Casha.

Menedżer zdradził, że Krzysztof Krawczyk zajmował się także twórczością Leonarda Cohena. Król polskiej wziął na warsztat piosenki nagrane przez ostanie lata życia kanadyjskiego poety.

[EMBED-243]

Andrzej Kosmala przyznał, że chciałby, by te materiały zostały opublikowane, jednak nie dojdzie do tego w najbliższym czasie, ponieważ w październiku 2020 roku premierę miała płyta „Horyzont”. Menedżer ujawnił, że trzeba jeszcze poczekać z publikacją aranżacji piosenek dwóch legend.

Przypominamy, że ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka rozpoczęło się o godzinie 12:00. Kilka minut po godzinie 15:00 trumna z ciałem piosenkarza spoczęła na cmentarzu w Grotnikach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rozpoczęła się msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka

  • Nie żyje Władysław Szustorowski z „Sanatorium miłości”

  • Warszawa: obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Są przepychanki i pierwsi zatrzymani

Źródło: TVP; Fakt

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >
Michał Milowicz

Gwiazdy

Michał Milowicz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego tata

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki

Gwiazdy

Dorota Szelągowska gościła u Kuby Wojewódzkiego. Powiedziała mu, co myśli o jego zachowaniu

Czytaj więcej >