Goniec.pl
Andrzej Duda ma żałobę

East News Piotr Molecki

Andrzej Duda pożegnał byłego prezydenta Elbląga

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Andrzej Duda jest w żałobie. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dowiedział się o śmierci polskiego posła Jerzego Wilka. Nie ukrywał, że ta wiadomość była dla niego bardzo bolesna. W związku z uroczystością pogrzebową, która odbyła się w Elblągu, opublikowano list skierowany do żałobników przez głowę państwa.

Niedawno Andrzej Duda otrzymał bardzo smutną wiadomość. Potwierdzono śmierć posła Jerzego Wilka, który został zapamiętany jako wielki patriota, ale przede wszystkim dobry i uczynny człowiek. W piątek 21 maja w Elblągu odbył się pogrzeb działacza, na którym odczytano list napisany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

O śmierci Jerzego Wilka Andrzej Duda dowiedział się niemal od razu. Poseł odszedł w niedzielę 16 maja. Działacz w ostatnim czasie zmagał się z poważną chorobą i ostatecznie przegrał walkę. Dał się poznać przede wszystkim jako aktywnie działający samorządowiec.

Zmarł polityk ceniony przez Andrzeja Dudę

Pogrzeb polityka cenionego przez Andrzeja Dudę odbył się w piątek 21 maja w Elblągu – rodzinnym mieście Jerzego Wilka. Z tej smutnej okazji prezydent Rzeczypospolitej Polskiej opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej list do żałobników, w którym wyraził żal po stracie.

W liście Andrzej Duda zaznaczył, że Jerzy Wilk w znacznym stopniu zasłużył się zarówno rodzinnemu miastu, jak i całej Polsce. W związku z tym, że poseł należał do pokolenia „Solidarności”, walka o wolny kraj była dla niego priorytetem.

[EMBED-243]

Dalej możemy przeczytać, że Jerzy Wilk angażował się w sprawy spółdzielcze. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podkreślił, że zmarły samorządowiec działał na rzecz osób z niepełnosprawnością. Od lata zasiadał w Radzie Miasta.

Andrzej Duda oddaje hołd zmarłemu Jerzemu Wilkowi

Pisząc list, Andrzej Duda zauważył, że Jerzy Wilk zawsze cieszył się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. To właśnie jego obywatele Elbląga wybrali na prezydenta miasta w czasach kryzysu wizerunkowego lokalnych polityków.

Przed śmiercią Jerzy Wilk został Posłem na Sejm Rzeczypospolitej. Miał za sobą dwie kadencje, uzyskując jedne z najlepszych wyników wyborczych w całym regionie. Działacz kładł duży nacisk na rozwój swojego rodzinnego miasta.

Jerzy Wilk walczył o inwestycje na lokalne cele oraz chronił zabytków. Wreszcie prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wymienił wartości, jakimi kierował się samorządowiec. Wśród nich podkreślił otwartość na ludzi oraz chęć niesienia pomocy.

Andrzej Duda postanowił odznaczyć zmarłego pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w podziękowaniu za zasługi. Prezydent przekazał też kondolencje rodzinie posła i jego znajomym. Jerzy Wilk odszedł w wieku 66 lat. W latach 2013-2014 był prezydentem Elbląga.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ksiądz podczas ślubu nagle złapał za gitarę. Wszystko się nagrało

  • Rafał Brzozowski wystąpił w drugim półfinale Eurowizji

  • Brzozowski zabrał głos po porażce. W sieci pojawił się jego wymowny wpis

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >