Goniec.pl
agata duda

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Agata Duda spotkała się Heleną Pyz, misjonarką z Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach

8 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Agata Duda spotkała się dziś z Heleną Pyz, lekarką, misjonarką świecką i członkinią Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, która od 1989 roku pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach. Wybrała na tę okazję wyjątkową kreację.

Helena Pyz przyjechała do Polski w związku z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego poznała osobiście oraz z premierą kinową filmu dokumentalnego opowiadającego o jej misji pomagania chorym dzieciom i ich rodzinom.

Maja Hyży

Maja Hyży podzieliła się w mediach informacją o stracie dziecka

CZYTAJ DALEJ

Agata Duda spotkała się z Heleną Pyz

Na zaproszenie Agaty Dudy lekarka zjawiła się dziś w Pałacu Prezydenckim. Misjonarka opowiadała pierwszej damie o motywacjach do podjęcia pracy w Indiach, działalności ośrodka, jego podopiecznych i ponad trzydziestu latach doświadczenia pracy z osobami trędowatymi. W Jeevodaya Helena Pyz opiekuje się blisko dwustoma chorymi.

W ciągu ponad trzech dekad pracy lekarce udało się wyleczyć i wykształcić tysiące dzieci, dając im tym samym szansę na lepszą przyszłość. Agata Duda była zachwycona i szczerze wzruszona poświęceniem misjonarki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Robi pani cudowną rzecz, trzeba o tym głośno mówić. Jest pani zwykłą-niezwykłą osobą o wielkim sercu i wspaniałej osobowości - mówiła żona Andrzeja Dudy.

Działalność ośrodka prowadzona jest charytatywnie dzięki polskim wolontariuszom i darczyńcom. Agata Duda i Helena Pyz rozmawiały o tym, jak instytucja radzi sobie w czasach pandemii koronawirusa, która sprawiła, że część dzieci musiało wrócić do domów.

Na miejscu pozostają obecnie tylko podopieczni, dla których ośrodek jest jedynym domem. Opiekunowie musieli zapewnić im sprzęt do nauki zdalnej. Helena Pyz wspomniała również o Adopcji Serca, czyli programie pomocy dzieciom z najuboższych krajów.

W ramach akcji Polacy mogą między innymi wysyłać paczki do potrzebujących. Dzieci najbardziej potrzebują bielizny, ubrań, butów, przyrządów szkolnych, zabawek edukacyjnych i kosmetyków do podstawowej higieny osobistej.

Agata Duda zachwyciła kreacją

Podczas spotkania z Heleną Pyz pierwsza dama wystąpiła w długiej, eleganckiej sukience w nietypowym kolorze. W zależności od światła, kreacja przybierała barwy butelkowej zieleni i głębokiego turkusu. Jej ramiona zasłaniały sięgające łokci rękawy.

Zgodnie z upodobaniami, Agata Duda zaczesała blond włosy do tyłu, odsłaniając twarz. Na twarzy miała maseczkę ochronną w odcieniu zbliżonym do koloru sukienki. Całość dopełniła wysokimi szpilkami z ostrymi noskami, które pasowały kolorystycznie do reszty stroju.

Agata Duda

prezydent.pl

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: prezydent.pl

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Robert Makłowicz porównał Jarosława Kaczyńskiego do potrawy kuchni polskiej

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zenek Martyniuk zagra samego siebie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ola Kwaśniewska czuła się samotna. Kiepsko znosiła prezydenturę ojca

Czytaj więcej >
Teresa Lipowska

Gwiazdy

Teresa Lipowska tęskni za mężem. Duchowo zapewnia go, że niedługo do niego dołączy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marta Manowska popłakała się, czytając list do rolnika od jednej z kandydatek

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Siostrzenica premiera to gwiazda telewizji. Wcześniej zmieniła nazwisko, odpowiedziała na spekulacje

Czytaj więcej >