Goniec.pl
Dziecko

Jakub Kaminski/East News (zdjęcie ilustracyjne)

4-letni Piotruś zginął pod kołami samochodu. Wzruszająca prośba rodziny

14 Października 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W sobotę 16 października odbędzie się pogrzeb czteroletniego Piotrusia, który został śmiertelnie potrącony przez pirata drogowego w Gorzowie Wielkopolski. Bliscy chłopca poprosili osoby, które chcą pożegnać malca, o przyniesienie na cmentarz balonów wypełnionych helem.

Czteroletni Piotruś stracił życie w wypadku, do którego doszło 10 października w Gorzowie Wielkopolskim. Kierowca chevroleta zderzył się z bmw podczas próby wyprzedzania, zjechał na chodnik i uderzył w chłopca jadącego na rowerze. Świadkiem tragedii był ojciec dziecka.

wszystkich świętych

Wszystkich Świętych może być trudne dla wielu. Ceny wystrzeliły

CZYTAJ DALEJ

Piotruś zginął pod kołami samochodu

W sprawie wciąż toczy się śledztwo. Sprawca wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez organy ścigania następnego dnia. Mężczyzna odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Obecnie przebywa w areszcie.

- W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do tego zarzutu i złożył wyjaśnienia. Podejrzanemu grozi od dwóch do 12 lat więzienia. To jest ta zaostrzona forma, ze względu na ucieczkę z miejsca zdarzenia - przekazał w rozmowie z TVN24 Łukasz Gospodarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Śmierć Piotrusia wstrząsnęła mieszkańcami miasta. W miejscu, w którym doszło do zdarzenia, regularnie pojawiają się znicze i pluszowe maskotki. Można podejrzewać, że społeczność Gorzowa Wielkopolskiego będzie towarzyszyć chłopcu podczas ostatniej drogi.

Wzruszająca prośba rodziny

Pogrzeb Piotrusia odbędzie się 16 października o godzinie 14:00 na cmentarzu przy ulicy Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim. Rodzina dziecka poprosiła potencjalnych żałobników, by zjawili się na uroczystości z balonami w dłoniach.

- Rodzina chłopca prosi, aby osoby, które chcą i będą uczestniczyć w ostatniej drodze tragicznie zmarłego Piotrusia, przyniosły białe balony wypełnione helem, które zostaną następnie wypuszczone w niebo - czytamy na profilu "gorzowianin.com" na Facebooku.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Facebook

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Łóżko

Lifestyle

Zajrzał pod łóżko i zamarł. Znalazł śmiertelnie niebezpiecznego pająka

Czytaj więcej >

Lifestyle

Para młoda nie pozwoliła zjeść fotografowi. Zemścił się kasując wszystkie zdjęcia

Czytaj więcej >
Pexels/MART PRODUCTION

Lifestyle

Ile zarabiają księża w Polsce? Więcej niż przeciętna krajowa

Czytaj więcej >
złodziej zostawił kartkę i oddał łupy

Lifestyle

Ksiądz znalazł w parafii kartkę od złodzieja

Czytaj więcej >
Lekcje religii

Lifestyle

Księża straszą dzieci w szkołach. Treść ulotki oburzyła rodziców

Czytaj więcej >
Biedronka

Lifestyle

W Biedronce przyłapała męża na zdradzie

Czytaj więcej >