Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 25-latek ukradł tramwaj z katowickiej zajezdni i pojechał do Chorzowa. Po drodze zabierał pasażerów
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 29.10.2022 15:23

25-latek ukradł tramwaj z katowickiej zajezdni i pojechał do Chorzowa. Po drodze zabierał pasażerów

Tramwaj PESY dla Sofii
Tramwaj

W nocy z piątku na sobotę z zajezdni w Katowicach został skradziony tramwaj. Złodziejem, który wybrał się na przejażdżkę, okazał się być nieposiadający uprawnień 25-latek. Mężczyzna dojechał aż do Chorzowa i zabierał po drodze pasażerów. Teraz zajmuje się nim policja.

25-latek ukradł tramwaj

Do nietypowego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w samym sercu Górnego Śląska. Z jednej z katowickich zajezdni wyjechał tramwaj prowadzony przez 25-latka. Mężczyzna nie posiadał uprawnień, jednak zdecydował się dojechać aż do Chorzowa. Po drodze zabierał ze sobą również pasażerów.

Kradzież wyszła na jaw dzięki czujności jednego z motorniczych, który zauważył tramwaj linii 33 na trasie między Katowicami a Chorzowem. Mężczyzna doskonale wiedział, że pojazd nie powinien kursować na tej trasie. Swoje podejrzenia zgłosił przełożonym, którzy zdecydowali się zdalnie odłączyć zasilanie trakcji.

- Podjęta została szybko decyzja o tym, żeby zatrzymać wagon. Zdalnie wyłączono zasilanie trakcji tramwajowej w centrum Chorzowa. W ten sposób tramwaj unieruchomiono. Wezwano policję. Na miejsce skierowany został także kontroler ruchu naszej spółki - poinformował Rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. - Andrzej Zowada.

Na miejscu błyskawicznie pojawiła się policja, która zatrzymała sprawcę całego zamieszania. Rzecznik prasowy spółka Tramwaje Śląskie S.A zapewnił, że zostanie wszczęte wewnętrzne dochodzenie, mające wyjaśnić szczegóły tego wydarzenia.

- Wszystko wskazuje na to, że wykorzystał sytuację, kiedy pracownik firmy zewnętrznej prowadzący akcję serwisową w tramwajach zostawił jeden z nich załączony na placu postojowym i udał się w inne miejsce - stwierdził Andrzej Zowada w rozmowie z rmf24.pl.

25-latek przebywa obecnie w policyjnej izbie zatrzymań, gdzie czeka na przesłuchanie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rmf24.pl

Tagi: Tramwaj