Goniec.pl
Grób: Krzysztof Krawczyk

AGENCJA SE/East News

13-latka przejechała 100 kilometrów, aby zagrać na skrzypcach przy grobie Krzysztofa Krawczyka

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Grób Krzysztofa Krawczyka każdego dnia odwiedzają setki osób, które chcą złożyć hołd swojemu ulubieńcowi. Ostatnio pewna 13-latka przejechała 100 kilometrów po to, aby zrobić przy nim coś absolutnie wyjątkowego. Był to naprawdę

Krzysztof Krawczyk był bez wątpienia wielkim artystą, który za życia posiadał wierne grono fanów. Nie zapominają o nim nawet po jego śmierci. Przy grobie artysty co chwilę pojawiają się nowe znicze i kwiaty. Niektórzy jednak idą krok dalej.

Pewna 13-latka postanowiła przejechać 100 kilometrów specjalnie po to, aby zagrać na skrzypcach przy miejscu ostatecznego spoczynku wybitnego muzyka. Trudno przejść obojętnie obok takiego wspaniałego gestu.

Wzruszające sceny przy grobie Krzysztofa Krawczyka. 13-latka przejechała 100 kilometrów, aby zagrać na skrzypcach zmarłemu idolowi

Amelia Skalska to 13-letnia dziewczynka, która na co dzień mieszka w Wielkopolskim. Jest wielką fanką Krzysztofa Krawczyka, dlatego bardzo zasmuciła ją śmierć artysty. Postanowiła z tej okazji wykonać wspaniały gest, aby uczcić pamięć o nim. 

Dziewczynka uczy się w szkole muzycznej i gra na skrzypcach. Zabrała je więc ze sobą w podróż na grób muzyka w Grotnikach. Gdy dotarła na miejsce zagrała mu dwa utwory. Pierwszym z nich był „To, co dał nam świat”, a drugim „Barka”.

W niezwykle sentymentalnej i symbolicznej podróży na grób Krawczyka Amelii towarzyszył ojciec, który zresztą pomógł jej wcześniej zaaranżować utwory, które zagrała. Pan Mariusz udzielił wypowiedzi dla portalu expressilustrowany.pl. Okazało się, że wraz z córką oddawali już wcześniej hołd innym ulubionym muzykom.

- Amelia jest takim ulicznym grajkiem. W każdy weekend jeździmy w inne miejsce i gramy Scorpionsów, Niemena, Wodeckiego. W ten sposób oddajemy hołd muzykom. Córka wpadła na pomysł, by także upamiętnić Krzysztofa Krawczyka. Wybrała dwa utwory, który zaaranżowaliśmy - powiedział Mariusz Skalski, tata 13-letniej Amelii

Na grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach (woj. łódzkie) ciągle przyjeżdżają kolejne osoby. Tylko wczoraj miejsce spoczynku wybitnego artysty odwiedziło około 400 osób. Fani docierają tam z całej Polski. Wielu z nich nie kryje wzruszenia i żalu po odejściu muzyka. 

- To był fajny facet, taki przystojny. Bardzo żałuję, że już go nie ma. Oglądałam transmisję z pogrzebu w telewizji. Spłakałam się. Chciałam stanąć przy jego grobie choć na chwilę. Lubię prawie wszystkie jego piosenki, i te, które śpiewał z Trubadurami, ale i te, które śpiewał sam, „Pamiętam ciebie z tamtych lat” czy „Bo jesteś ty” - mówi kobieta, która przyjechała na grób Krzysztofa Krawczyka 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Mazowsze: bus zderzył się z autobusem. Nie żyje jedna osoba

  • Warszawa: policja poszukuje mężczyzny. Ranił kobietę nożem

  • Warszawa: Śmiertelny wypadek w szpitalu. Pacjent wypadł z okna

Damian Witoń

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Gwiazda "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Wiemy, jak potoczyły się losy jej bliźniaków

Czytaj więcej >
Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >