Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk miał dobre relacje z byłą żoną

Jan BIELECKI/East News

Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka wybaczyła mu zdradę

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Krzysztof Krawczyk i jego pierwsza żona, Grażyna, poznali się w liceum wieczorowym w Łodzi, gdzie mieszkali na co dzień. Ukochana towarzyszyła ukochanemu, gdy ten rozwijał karierę muzyczną u boku Trubadurów. Ich małżeństwo rozpadło się z powodu zdr

Krzysztof Krawczyk i Grażyna Adamus przez wiele lat tworzyli udany związek. Wokalista zabierał ukochaną w trasy koncertowe i rozpieszczał ją prezentami. To właśnie on podarował jej ukochaną foksterierkę, którą kupił od handlarza pod warszawskim hotelem Metropol.

Krzysztof Krawczyk miał dobre relacje z byłą żoną

Ślub Krzysztofa Krawczyka i jego wybranki odbył się w 1969 roku. Świadkami byli członkowie zespołu Trubadurzy - Marian Lichtman i Sławomir Kowalewski. Z Łodzi przenieśli się do Warszawy, gdzie planowali prowadzić wspólny dom. Idealna z pozoru para rozstała się po czterech latach.

W 1973 roku, podczas trasy koncertowej w Gruzji, żona Krzysztofa Krawczyka przyłapała go na zdradzie. Halina Żytkowiak z zespołu Amazonki, z którą romansował wokalista, zaszła z nim w ciążę. Piosenkarz postanowił zaopiekować się kochanką i ich wspólnym dzieckiem.

- Przepraszał mnie, ale wybrał matkę swojego dziecka. Czy słusznie, nie mnie to oceniać. Uszanowałam jego wybór, choć byłam zrozpaczona, bo bardzo kochałam mojego męża i widziałam, że i on miał wyrzuty sumienia - mówiła Grażyna Krawczyk w rozmowie z portalem Pomponik.

Małżeństwo Krzysztofa Krawczyka i Haliny Żytkowiak nie należało do udanych. Po emigracji do Stanów Zjednoczonych para rozstała się, a wokalista długo nie interesował się synem. Wokalista nigdy nie stracił kontaktu z Grażyną Krawczyk. Odwiedzał ją w Warszawie i zaprzyjaźnił się z drugim partnerem kobiety.

- Mieliśmy sympatyczne i pełne szacunku relacje i tych samych przyjaciół. To zasługa Krzysztofa - zdradziła była żona piosenkarza. Gdy kobieta na skutek reprywatyzacji nie była w stanie samodzielnie opłacać czynszu za mieszkanie, były mąż zadeklarował, że każdego miesiąca będzie przelewał jej tysiąc złotych. Obietnicy dotrzymał.

Jego wsparcie finansowe zakończyło się przed rokiem, tuż po wybuchu pandemii koronawirusa. Grażyna Krawczyk - bardziej niż o pieniądze - martwiła się o stan zdrowia byłego ukochanego. Nie spodziewała się jednak, że Krzysztof Krawczyk, który chorował przewlekle, odejdzie tak szybko.

- Czuję smutek i żal. Odszedł człowiek, który miał wielkie serce. Był po prostu dobry i mówię to z pełną świadomością, choć nie pochwalam jego niektórych wyborów. Całe życie stałam w cieniu, z szacunku do tego, co było i się skończyło - mówiła była żona artysty w rozmowie z portalem Pomponik.

Grażyna Krawczyk zapowiedziała, że nie zjawi się na pogrzebie byłego męża. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, byłoby to dla niej zbyt ryzykowne. Wspólnie z członkami zespołu Trubadurzy ma jednak zamiar odwiedzić jego grób na cmentarzu pod Łodzią.

Kobieta nie czuje potrzeby zyskiwania rozgłosu. Chce pożegnać dawnego ukochanego z dala od wścibskich oczu fotoreporterów. Czuje, że tylko w ten sposób będzie mogła oddać mu należyty hołd. Ich relacja - choć trudna i nieprzywidywalna - była dla niej niezwykle ważna.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ministerstwo Zdrowia: największa liczba zgonów w jednym raporcie od początku pandemii

  • Mama pana młodego zobaczyła pannę młodą. Rozpoznała w niej własną córkę

  • Nie żyje Łukasz Góral

Źródło: Pomponik

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Karol Strasburger stanął przed sądem. Jest oficjalne oświadczenie jego prawnika

Czytaj więcej >
nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje aktor Melvin Van Peebles. Syn potwierdził tragiczne informacje

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Przemysława Salety musi przejść kolejny przeszczep nerki. Szuka dawcy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger został oskarżony o zniesławienie Stana Borysa i jego partnerki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Pierwsza żona Krawczyka zaapelowała do Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karolina Małysz nie wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Nie jest zainteresowana sławą

Czytaj więcej >