Goniec.pl
Oliwier Rzeźniczak

Instagram/Magda Stępień

Druzgocące sceny na pogrzebie małego Oliwierka. Jak wyglądało ostatnie pożegnanie z synkiem Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka?

1 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

W poniedziałek 1 sierpnia w Oleśnicy odbył się pogrzeb niespełna rocznego Oliwierka. Chłopiec odszedł po długich zmaganiach ze straszliwą chorobą nowotworową. Rodzice - Magda Stępień i Jakub Rzeźniczak - robili wszystko, co się dało. Na uroczystości nikt nie przyniósł kwiatów - rodzice poprosili o zupełnie inny gest.

Oliwierek nie żyje. Stoczył trudną walkę z nowotworem wątroby

Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak w ostatnich miesiącach przeszli piekło. Niedługo po narodzinach synka Oliwierka, musieli zmierzyć się z diagnozą - ich dziecko zmaga się z bardzo ciężką, śmiertelną i rzadką chorobą - złośliwym nowotworem wątroby.

Policja Wyszków

Tragedia na S8. Zderzyły się dwie osobówki oraz ciężarówka. Kobieta spłonęła w swoim samochodzie

CZYTAJ DALEJ

Po usłyszeniu diagnozy, rodzina chorego chłopczyka od razu postanowiła działać. Zdecydowali się na kosztowne leczenie poza granicami Polski. Wkrótce - bezradni wobec rosnących kosztów - zorganizowali zbiórkę środków na ten cel.

Dzięki dobroci obcych ludzi, udało się załatwić terapię dziecka w Izraelu. Niestety mimo zaangażowania lekarzy i ludzi wspierających rodzinę, stan zdrowia gwałtownie się pogorszył i chłopczyk zmarł w czwartek 28 sierpnia. Informację o jego śmierci rodzina zamieściła na stronie zbiórki oraz w mediach społecznościowych.

- Choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka tutaj na Ziemi Świętej, w Izraelu. Czujemy niewyobrażalny ból, ale i ogromną wdzięczność, za każdy dzień jego życia. Było tych dni dokładnie 376. Dziękujemy za wszelkie dobro, które od Was płynęło. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni - napisali rodzice.

Pieniądze ze zbiórki zostały przeznaczone między innymi na sprowadzenie zwłok dziecka do domu. Pozostała kwota, na prośbę matki zmarłego chłopca, ma być przekazana innemu potrzebującemu dziecku.

Rozdzierające sceny na pogrzebie Oliwierka

Pogrzeb dziecka odbył się w Oleśnicy w poniedziałek 1 sierpnia. O godzinie 13:40 zebrani odmówili różaniec w intencji chłopca, na uroczystości pogrzebowej stawiły się takie tłumy, że nie wszyscy pomieścili się w kościele.

W kaplicy, podczas uroczystości, miały miejsce rozdzierające sceny. Matka Oliwierka pożegnała się z nim, głaszcząc maleńką trumnę. Podczas przejścia na cmentarz rodzice ledwo byli w stanie iść, musieli być podtrzymywani przez bliskich. Ojciec i matka zalewali się łzami, żałobnicy także nie mogli powstrzymać płaczu. W tle można było usłyszeć wzruszającą piosenkę "Weź moje życie".

Mama zmarłego dziecka przed uroczystością poprosiła o nieprzynoszenie kwiatów. Z niecodziennym apelem zwróciła się do żałobników matka chrzestna chłopca, która zaapelowała o zabranie ze sobą baloników, które chłopiec wyjątkowo lubił. Wielu ze zgromadzonych zrealizowało jej prośbę, co było dodatkowo rozdzierającym widokiem.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Oliwierek

Siepomaga

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Poruszające sceny na pogrzebie Niny Busk. Dzisiaj bliscy pożegnali uczestniczkę „Sanatorium miłości”

  • Na pogrzeby rosyjskich żołnierzy wysyłani się oficerowie. Wyjaśniają przyczyny śmierci

  • Wspólny pogrzeb małżeństwa z Kielc. Ksiądz odczytał list pożegnalny od dzieci

Źródło: Super Express

Tagi:

Alicja Czepli Autor

Redaktorka portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Potężne problemy Cezarego Żaka. Aktor dopuścił się skandalicznej rzeczy i został ukarany

Czytaj więcej >
Goniec.pl

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony": Anna Bardowska pochwaliła się rodzinnym zdjęciem z wakacji. Fani oniemieli

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda oburzona nowymi cenami prądu. Gwiazda dała upust swoim emocjom

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ujawniono wstrząsającą wizję siostry Łucji. Mistyczka opisała przyszłość Polski, sensacyjne wiadomości

Czytaj więcej >
fot. instagram.com/joannakrupa

Gwiazdy

Joanna Krupa pokazała, czego uczy swoją 2-letnią córkę. Nagranie "małej gwiazdy" chwyta za serce

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska pokazała zdjęcie ze swoim synem. Fani zauważyli wielką zmianę

Czytaj więcej >