Bronisław Cieślak Żródło: TRICOLORS/East News

Właśnie poznaliśmy szczegóły pogrzebu Bronisława Cieślaka

Bronisław Cieślak odszedł z tego świata dokładnie 2 maja. 77-letni aktor przez lata walczył z bardzo poważną chorobą nowotworową. Właśnie dowiedzieliśmy się, gdzie i kiedy zostanie pochowany.

Bronisław Cieślak dla kilku pokoleń Polaków na zawsze pozostanie porucznikiem Borewiczem z legendarnego serialu "07 zgłoś się". Dziennikarz, aktor i polityk zmarł na początku tego miesiąca, co było ogromnym ciosem dla tysięcy fanów.

Gdzie zostanie pochowany Bronisław Cieślak?

Okazuje się, że bardzo szybko przyjdzie pora, w której wszyscy poruszeni jego stratą będą mogli udać się z nim w ostatnią podróż. Właśnie poznaliśmy konkrety dotyczące pogrzebu.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na poniedziałek 10 maja na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Według oficjalnych informacji ceremonia w cmentarnej kaplicy ma rozpocząć się dokładnie o godzinie 13:00.

Bronisław Cieślak traktował aktorstwo jako przygodę

Niewiele osób znających go tylko z ekranu wie, że tak naprawdę Bronisław Cieślak nie uważał siebie za aktora i nie traktował tego fachu jako swojego głównego zajęcia. Przez wiele lat mogliśmy obserwować go m.in. na ławach sejmowych.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

W latach 1971-1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Kolejny jego udział w wielkiej polityce przypadł na lata 1997-2005. W tym właśnie okresie zasiadał w parlamencie z ramienia SLD, pełnił również wówczas funkcję rzecznika prasowego tej partii.

Gwiazdy żegnają Bronisława Cieślaka

W przestrzeni publicznej pojawiły się liczne pożegnania od słynnych osobistości poruszonych śmiercią Cieślaka. Głos zabrali m.in. Grażyna Szapołowska i Anna Cieślak, która pożegnała swojego stryja w przepiękny sposób.

Na swoim Instagramie udostępniła tekst piosenki, którą miała okazję wykonywać wspólnie ze swoim wujkiem. Pod postem pojawiło się wiele słów uznania pod jego adresem, jak i wyrazów współczucia dla rodziny.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Następny artykuł