Goniec.pl
Piotr Woźniak-Starak

TRICOLORS/East News

Widok grobu Piotra Woźniak-Staraka na chwilę przed Wszystkimi Świętymi

26 Października 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Bliscy Piotra Woźniaka-Staraka ukończyli budowę okazałego mauzoleum, które stanęło na warszawskich Powązkach w miejscu symbolicznego gromu tragicznie zmarłego producenta filmowego. Widok zaprojektowanego we Włoszech grobowca zapiera dech w piersiach, a tuż przed dniem Wszystkich Świętych pojawiła się na nim również oszałamiająca dekoracja.

Piotr Woźniak-Starak zginął w sierpniu 2019 roku w tragicznym wypadku na jeziorze Kisajno. Poszukiwania ciała producenta trwały kilka dni, a jego szczątki ostatecznie zostały złożone w grobie na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Symboliczny grób powstał również na Starych Powązkach w Warszawie, jednak jeszcze do niedawna znajdował się tam tylko zwykły kamień z imieniem i nazwiskiem zmarłego producenta.

Kurtyka

Dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego

CZYTAJ DALEJ

Na Starych Powązkach w Warszawie stanęło imponujące mauzoleum upamiętniające Piotra Woźniaka-Staraka

Dziś po kamieniu nie ma już śladu, za to w jego miejscu stanęło imponujące mauzoleum. Jak informowała niedawno redakcja „Super Expressu”, grobowiec powstał we Włoszech i został do Polski przetransportowany we fragmentach. Sprawna ekipa szybko poradziła sobie z montażem na cmentarzu, jednak mauzoleum wymagało jeszcze ostatnich szlifów.

We wnętrzu grobowca pojawiła się ozdoba, która przyciąga wzrok osób spacerujących po Starych Powązkach. Na przeszklonym wejściu do grobowca zamontowano rzeźbę w kształcie drzewa, na którego konarach wyznaczono miejsce na świeczki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Tuż przed tegorocznym dniem Wszystkich Świętych świeczniki rozbłysły płomieniami, a widok zachwycił odwiedzających cmentarz. Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka postarała się, by godnie upamiętnić przedwcześnie zmarłego producenta.

Woźniak-Starak 02

fot. Anna Dymarczyk/Goniec.pl

Woźniak-Starak 01

fot. Anna Dymarczyk/Goniec.pl

Wuj Piotra Woźniaka-Staraka stanął przed sądem za nielegalny pochówek siostrzeńca

Prawdziwy grób Piotra Woźniaka-Staraka znajduje się jednak na Mazurach. Bliscy pochowali 39-latka na terenie rodzinnej posiadłości, co wzbudziło ogromne kontrowersje, a także zainteresowanie służb sanitarnych i gminy Giżycko, które złożyły na policję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z nielegalnym pochówkiem.

Policja wniosła o ukaranie wuja zmarłego producenta, Mirosława S. To on złożył prochy siostrzeńca w murowanym grobie na terenie posesji w mazurskiej Fuledzie. W marcu 2021 roku Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał go winnego, jednak odstąpił od wymierzenia kary.

Z uwagi jednak na fakt, że wybudowany obiekt nie narusza innych przepisów, jak również jest on neutralny dla środowiska, sąd odstąpił od wymierzenia obwinionemu kary, a obciążył go jedynie kosztami sądowymi – poinformował Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Niewiarygodne sceny w "Tańcu z gwiazdami". Widzowie oniemieli, polały się łzy

Slajd 1 z 5

Wpadka jurora w "Tańcu z Gwiazdami"

Finał "Tańca z Gwiazdami": wpadki w tanecznym show

Michał Malitowski zasiadający z jury "Tańca z Gwiazdami" w 11. edycji show użył słowa "ku*wa". Usłyszały je miliony widzów śledzących występy gwiazd na tanecznym parkiecie. Wulgaryzm miał być emocjonalnym uznaniem dla walczącego o Kryształową Kulę Sebastiana Wilka. fot. Polsat

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski

Gwiazdy

Wiadomo, kto wystąpi na koncercie "Murem za Polskim Mundurem" w TVP

Czytaj więcej >
Jan Englert

Gwiazdy

Jan Englert pracował pod wpływem alkoholu. "Byłem nieźle wstawiony"

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Gwiazdy

Anna Mucha opublikowała w sieci zdjęcie z Barbarą Kurdej-Szatan

Czytaj więcej >
Dorota "Doda" Rabczewska

Gwiazdy

Prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze wobec Dody

Czytaj więcej >
Jan Pospieszalski

Gwiazdy

Jan Pospieszalski zmaga się z COVID-19

Czytaj więcej >
Dorota Rabczewska

Gwiazdy

Prokuratura wydała oświadczenie w sprawie Dody

Czytaj więcej >