Goniec.pl
lekarz

Pixabay/DarkoStojanovic

Ginekolog był dawcą nasienia bez zgody pacjentek

26 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Pewien ginekolog ze Stanów Zjednoczonych przez lata oszukiwał swoje pacjentki. Mężczyzna pomagał im zajść w ciążę przez sztuczne zapłodnienie, wmawiając, że znalazł idealnych dawców nasienia. W rzeczywistości to on sam zapładniał kobiety własnym nasieniem, ukrywając szokującą prawdę.

Dr Morris Wortman został przyłapany na kłamstwie dopiero niedawno. Stało się tak, ponieważ jedna z jego pacjentek była zaniepokojona dziwnym zachowaniem mężczyzny i wykonała badania DNA, które potwierdziły ojcostwo lekarza.

miedzyzdroje utoniecie

Międzyzdroje: Mężczyzna skoczył z molo do morza. Utonął, ratował go burmistrz

CZYTAJ DALEJ

Oszukał wiele kobiet

Kobietą, która odkryła druzgocącą prawdę jest 35-letnia Morgan Hellquist. Jej matka w latach 80. była pacjentką dr Wortmana, później ona sama zaczęła uczęszczać do niego na wizyty. Morgan od kiedy skończyła osiem lat, wiedziała, że została poczęta przez dawcę nasienia, gdyż jej ojciec nie mógł mieć dzieci po wypadku, jakiego doznał.

Pracujący w klinice leczenia bezpłodności dr Wortman zapewnił więc matkę Morgan, że znalazł idealnego kandydata na biologicznego ojca jej dziecka, którym miał być student uniwersytetu medycznego w Rochester Medical. W rzeczywistości nasienie pochodziło od samego ginekologa.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Szokująca prawda wyszła na jaw

Morgan przez lata szukała prawdziwego taty, a dzięki testom DNA ustaliła, że ma co najmniej sześcioro rodzeństwa pochodzącego od jednego dawcy. Wszystko uległo zmianie w kwietniu tego roku, kiedy to Hellquist udała się na standardową wizytę do dr Wortsmana.

Jej czujność wzbudziło dziwne zachowanie lekarza, który zaprosił do gabinetu swoją żonę i zwracał uwagę na podobieństwo między sobą a pacjentką. Podczas wizyty miał także zwrócić się do Morgan, mówiąc, że jest "dobrym dzieckiem".

Kobieta postanowiła więc dociec prawdy i poprosiła o udostępnienie próbki DNA córkę Wortmana z pierwszego małżeństwa. Badania potwierdziły ojcostwo lekarza, a Morgan postanowiła wnieść przeciwko niemu pozew.

Hellquist jest zszokowana faktem, że ginekolog, do którego uczęszczała przez lata, jest jej ojcem. - Popełnił rażące i bezmyślne oszustwo przeciwko powódce. Narusza wszelkie granice przyzwoitości i wiąże się z wysoką winą moralną - napisała kobieta.

Wśród zarzutów, jakie Morgan wysuwa wobec ginekologa, są m.in. zaniedbanie, oszustwo i zadawanie cierpienia emocjonalnego. Kobieta domaga się zadośćuczynienia, lekarz natomiast milczy i nie odbiera telefonów od dziennikarzy.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat News

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Lekcje religii

Lifestyle

Księża straszą dzieci w szkołach. Treść ulotki oburzyła rodziców

Czytaj więcej >
Biedronka

Lifestyle

W Biedronce przyłapała męża na zdradzie

Czytaj więcej >
zakupy

Lifestyle

Zaprosiła teściową do siebie, mało nie umarła ze wstydu

Czytaj więcej >
panna młoda

Lifestyle

Zginęła kilka dni przed ślubem. Rok później jej ojciec dostał list

Czytaj więcej >
Prezydent pokazał wypracowanie ucznia

Lifestyle

Prezydent Sosnowca pokazał wzruszającą pracę domową ucznia

Czytaj więcej >

Lifestyle

Dostała zaproszenie na ślub z zakazem palenia

Czytaj więcej >