Goniec.pl
TVP ponownie się ośmieszyło. Stacja zaliczyła potężną gafę w reklamie kolejnego „Wielki Testu”

Facebook: Wielki Test TVP

TVP ponownie się ośmieszyło. Stacja zaliczyła potężną gafę w reklamie kolejnego „Wielkiego Testu”

22 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Już dziś, 22 czerwca, TVP wyemituje kolejny „Wielki Test”, w którym celebryci i widzowie będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat... lasu. Na tę okazję stacja przygotowała specjalny spot reklamowy, który ma zachęcić widzów TVP do aktywnego oglądania programu.

TVP jednak nie byłoby sobą, gdyby podczas kręcenia spotu nie doszło do rażących w oczy wpadek. Największą z nich jest już sam pomysł reklamowania „Wielkiego Testu” wiedzy na temat lasów... poprzez cięcie drewna.

Jerzy Połomski jest w coraz gorszym stanie. Artysta nie potrafi się pogodzić z losem

Jerzy Połomski jest w coraz gorszym stanie. Artysta nie potrafi się pogodzić z losem

CZYTAJ DALEJ

TVP reklamuje polskie lasy poprzez... rżnięcie drewna

Najwyraźniej władze Telewizji Polskiej las kojarzą jedynie z wycinką, budową zamków w Puszczy Noteckiej i pewnie strzelaniem do dzików. Co zaskakujące, organizatorem programu są również Lasy Państwowe, które powinny zauważyć, że nie o taką promocję lasów im chodzi.

W spocie reklamowym widzimy więc Annę Popek i Przemysława Babiarza, którzy wspólnie piłują duży kawał drewna. Do pochodzenia „kłody” jeszcze powrócimy, bo też jest bardzo interesujące.

Internauci bezlitośnie skrytykowali spot reklamowy, nie zostawiając suchej nitki na dziale PR, który ją zaakceptował. Trudno się im dziwić. Wielu Polaków uwielbia odpoczywać w lesie, spędzając długie godziny na rowerowych przejażdżkach, spacerach czy pospolitym grzybobraniu. Tymczasem polskie lasy, zamiast kojarzyć się z sadzeniem drzew, świeżym powietrzem i obcowaniem z naturą, TVP kojarzą się z wycinaniem drzew.

TVP do reklamy polskich lasów użyło rakotwórczych materiałów

Na dodatek Igor Sokołowski z Polsat News wychwycił, że „kłoda”, którą piłują Anna Popek i Przemysław Babiarz, jest w rzeczywistości legarem kolejowym. Takie legary są zabezpieczane olejem kreozotowym, otrzymywanym w wyniku destylacji smoły węglowej.

Ten bardzo skuteczny impregnat o nieprzyjemnym zapachu wyczuwalnym z kilku metrów, zwłaszcza w gorące dni, jest dla człowieka wysoce toksyczny i zawiera substancje rakotwórcze. W warunkach bezpośredniego kontaktu (także przez wdychanie) może powodować nudności, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wymioty, zatrzymanie krążenia, a nawet śmierć. Może też powodować uszkodzenia komórek układu immunologicznego oraz mutacje w strukturze DNA.

Aktywność impregnatu bardzo wzrasta przy mechanicznej obróbce starych podkładów - podczas ich skracania (CZYLI PIŁOWANIA!) lub wykonywania w nich otworów, a także przy czyszczeniu za pomocą metalowych szczotek lub wiertarek z końcówkami czyszczącymi.

Wyobraźcie sobie zatem, jak bezpieczne dla zdrowia musi być, np. palenie takimi legarami w piecu... Niewykluczone, że ktoś wcześniej nawdychał się takiego dymu z toksycznego drewna i wpadł na pomysł nakręcenia spotu reklamowego „Wielkiego Testu” o lesie.

Krzysztof Kowalewski grób/TRICOLORS/East News

Widok grobu Krzysztofa Kowalewskiego ponad rok po śmierci przyprawia o łzy. Zaskakujący widok

Krzysztof Kowalewski był uwielbianym aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym, kabaretowym i radiowy. Swoją popularność zawdzięczał głównie licznym rolą komediowym. Na filmowym ekranie zadebiutował w 1960 w filmie Aleksandra Forda Krzyżacy, wystąpił w około 120 filmach i serialach telewizyjnych. Uwielbiany aktor zmarł 6 lutego 2021 w Warszawie w wieku 84 lat.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Kiersznowski

Gwiazdy

Krzysztof Kiersznowski pochowany w podwarszawskim Komorowie. Wiemy, jak dziś wygląda jego grób

Czytaj więcej >
Marta Warchoł

Gwiazdy

Marta Warchoł z TVN jest zaręczona. Gratulacje złożyła nawet Monika Olejnik

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek rzuciła wszystko i pojechała z dziećmi na wakacje. Bawi się wyśmienicie

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Cugowski zaniepokojony sytuacją rodzinną. Jego synowie są w poważnym konflikcie

Czytaj więcej >
Julia Kuczała

Gwiazdy

Julia Kuczała nie żyje. 19-latkę pożegnała Katarzyna Zielińska

Czytaj więcej >
Justyna Wasilewska

Gwiazdy

Justyna Wasilewska, znana z serialu TVN, zrobiła coming out. Przyznała, że ma dziewczynę

Czytaj więcej >