Roksana Węgiel w TVP Żródło: TRICOLORS/East News

TVP ocenzuruje Roksanę Węgiel. Powodem oczywiście "tęcza"

30 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

Roksana Węgiel bierze udział w tanecznym show Telewizji Polskiej pt. „Dance Dance Dance”. Jak donosi redakcja portalu pudelek.pl, w najnowszym odcinku programu występ młodej gwiazdy ma zostać jednak ocenzurowany. Wszystko przez tęczowy makijaż nastoletniej gwiazdy.

Roksana Węgiel w najnowszym programie ma zatańczyć do piosenki „The Greatest” z repertuaru amerykańskiej wokalistki Sii. Młoda gwiazda, by odwzorować teledysk do utworu, miała na sobie tęczowy makijaż. Władze TVP postanowiły interweniować w tej sprawie.

Roksana Węgiel jest jedną z gwiazd programu „Dance Dance Dance”

Jak donosi „Pudelek”, producenci tanecznego show Telewizji Polskiej dopiero po nagraniu zorientowali się, że Roksana Węgiel zatańczyła do piosenki, napisanej na cześć ofiar zamachu w gejowskim klubie w Orlando.

Dodatkowo młoda gwiazda miała na sobie tęczowy makijaż, który miał nawiązywać do teledysku utworu. W związku z tym TVP podjęło zaskakująca decyzję, a jej kulisy ujawnił na swoich łamach portal pudelek.pl.

Władze TVP zadecydowały o ocenzurowaniu tęczowego makijażu nastoletniej piosenkarki. W najnowszym odcinku tanecznego show, który ma zostać wyemitowany w sobotę 8 maja na antenie TVP 2, widzowie nie zobaczą kolorów na twarzy młodej gwiazdy programu.

Ekspertka ujawnia, gdzie najłatwiej zarazimy się koronawirusem po poluzowaniu obostrzeńEkspertka ujawnia, gdzie najłatwiej zarazimy się koronawirusem po poluzowaniu obostrzeńCzytaj dalej

- Program „Dance Dance Dance” jest audycją o charakterze wyłącznie rozrywkowym, pozbawioną symboli, które mogą kojarzyć się z jakąkolwiek ideologią. Przedstawiciele TVP oraz firmy Rochstar - producenta wykonawczego - uznali, że stylizacja Roksany mogłaby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną - przekazał Pudelek, cytując słowa osoby związanej z realizacją tanecznego programu Telewizji Polskiej.

Jak poinformował dziennikarzy portalu informator z planu produkcji, kolorowe paski na twarzy Roksany Węgiel mają zostać wyczyszczone lub zmienione na szarobure. Stacja motywuje swoje działanie o rozrywkowym charakterze programu, a decyzję tę popiera również firmy Rochstar, która zajmuje się realizacją show.

- Rochstar [...] stoi na stanowisku, że nie można włączać nieletnich wykonawców programu rozrywkowego w jakikolwiek spór światopoglądowy. Dlatego Rochstar uznał pomysł zmiany kolorów na twarzy wykonawczyni Roksany, które mogłyby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną, za uzasadniony - przekazała redakcji „Pudelka” Alicja Czarnecka-Suls, dyrektor zarządzająca firmy.

Do strzelaniny w gejowskim klubie nocnym Pulse w Orlando doszło 12 czerwca 2016 roku, a zamach ten został uznany przez amerykańskie władze jako akt terroryzmu krajowego. W trakcie masakry śmierć poniosło 50 osób, w tym zamachowiec, a 53 osoby zostały ranne.

W hołdzie ofiarom zamachu, który jest uznawany za najbardziej krwawy akt przemocy wobec osób LGBT, piosenkarka Sia wydała singiel „The Greatest”, który ukazał się dwa miesiące po masakrze. W teledysku do piosenki udział wzięło 49 tancerzy, którzy reprezentowali ofiary ataku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet/Pudelek/Wikipedia

Następny artykuł