Goniec.pl
Kamil Durczok

Agencja SE/East News

TVN złożył wieniec na grobie Kamila Durczoka. Kontrowersyjne słowa

20 Listopada 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Na pogrzebie Kamila Durczoka pojawiło się wiele wieńców, które jego przyjaciele, rodzina i współpracownicy składali w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi. Pojawił się również ten, podarowany przez telewizję TVN. Napis na jego szarfie budzi jednak mieszane uczucia.

Wielu uważa, że TVN nie zdołał odpowiednio się zachować w obliczu śmierci dawnego kolegi z zespołu. Czy wieniec jest tylko potwierdzeniem tych opinii?

Pixabay/kisistvan77

Zakopane: W mszy uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem

CZYTAJ DALEJ

Ostatnie pożegnanie

19 listopada na cmentarzu w Katowicach-Kostuchnie złożono prochy zmarłego Kamila Durczoka. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.

Zgodnie z wolą rodziny, ostatnie pożegnanie dziennikarza nie było relacjonowane przez media. Uczestniczyli w nim zatem jedynie przyjaciele, rodzina i współpracownicy dawnego prezentera "Faktów" TVN i "Wiadomości" TVP.

Ciąg dalszy artykułu pod materiałem wideo


Rodzinny grób dziennikarza, w którym spoczął, został wprost zasypany kwiatami i wieńcami przybyłych żałobników. Widok ogromu symbolicznych wyrazów sympatii wzruszał do łez.

Dostrzeżono również wieniec złożony przez telewizję TVN. Niestety, nie był on jednak złożony przez ogólnopolskie przedstawicielstwo stacji, a jedynie katowicki oddział medium.

TVN nie sprostał oczekiwaniom?

Na szarfie wieńca pojawił się napis "Koleżanki i koledzy z TVN Katowice". Część internautów wyraża oburzenie, że znalazł się tam podpis jedynie lokalnej gałęzi ogólnopolskiej stacji telewizyjnej.

Trzeba przyznać, że w obliczu zarzutów o molestowanie seksualne i mobbing, które doprowadziły do zwolnienia Durczoka z "Faktów" TVN w 2015 r., medium pożegnało swojego dawnego współpracownika w sposób bardzo ostrożny.

Na zakończenie wtorkowego wydania "Faktów" poinformowano o jego śmierci prezentując krótki reportaż, w którym oprócz opisu szerokiego doświadczenia i kariery dziennikarza pojawiły się informacje o jego burzliwej przeszłości.

Wielu z internautów komentujących te okoliczności było zawiedzionych postawą TVN, przyrównując ją do działań TVP Info, które w dniu śmierci Kamila Durczoka opublikowało na swojej stronie internetowej artykuł, w którym również opisano kontrowersje z nim związane.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: jastrzabpost.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista i filmoznawca. Miłośnik kina - tego dobrego i tego złego również, kociarz i w pełni poprawny romantyk. Przez lata związany z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielał się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. był redaktorem portali WTV i Wawa Info. Obecnie pracuje w Goniec.pl, gdzie opisuje wydarzenia z Polski i ze świata. Stale współpracuje również z magazynem "Netfilm". Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Doda ukarana dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki

Gwiazdy

Dawid Kubacki przyjaźni się z Kamilem Stochem. Skoczkowie mieszkają blisko siebie

Czytaj więcej >
"Rolnik szuka żony"

Gwiazdy

Uczestnik programu "Rolnik szuka żony" przekazał wiadomość o śmierci swojej mamy

Czytaj więcej >
Jurek Owsiak

Gwiazdy

"Bandziorstwo, złodziejstwo i hochsztaplerstwo". Jurek Owsiak o aferze Mejzy

Czytaj więcej >
Michał Wiśniewski z córką i synem

Gwiazdy

Michał Wiśniewski nagrał piosenkę z córką. Powstaje teledysk do ich wspólnego utworu

Czytaj więcej >
Joanna Opozda-Królikowska i Antek Królikowski

Gwiazdy

Joanna Opozda źle znosi ciążę. Aktorka ma problemy zdrowotne

Czytaj więcej >