Goniec.pl
[II-51]

Jan BIELECKI/East News

Tak wygląda teraz grób ś.p. Dariusza Gnatowskiego

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Śmierć Dariusza Gnatowskiego wstrząsnęła fanami "Świata według Kiepskich". Serialowy Arnold Boczek odszedł 20 października 2020 roku z powodu zakażenia COVID-19. Po kilku miesiącach dziennikarze "Super Expressu" odwiedzili z kamerą

Dariusz Gnatowski został pochowany na cmentarzu podgórskim w Krakowie. Po kilku miesiącach od śmierci widok grobu aktora wciąż wywołuje ogromne poruszenie. Widać, że śmierć artysty wstrząsnęła wieloma osobami.

Grób Dariusza Gnatowskiego tonie w kwiatach

Śmierć Dariusza Gnatowskiego była dla fanów serialu „Świat według Kiepskich” ogromnym zaskoczeniem. 59-letni aktor odszedł 20 października 2020 roku w wyniku ostrej niewydolności oddechowej i zatrzymania akcji serca. Po śmierci wykryto u artysty zakażenie wirusem COVID-19.

Aktor został skremowany, a urna z jego prochami została pochowana na cmentarzu podgórskim w Krakowie. Pogrzeb serialowego Arnolda Boczka odbył się 3 listopada 2020 roku, a w sieci ciepłymi słowami pożegnało go wielu fanów oraz współpracowników.

Kilka miesięcy po śmierci Gnatowskiego, dziennikarze „Super Expressu” postanowili z kamerą odwiedzić grób aktora w Krakowie. Na miejscu ekipa programu „(Nie)zapomniani” zastała niezwykle wzruszający widok. Nagrobek artysty wciąż tonie w kwiatach i wieńcach pogrzebowych, które złożyli na mogile jego bliscy, współpracownicy oraz fani.

Wśród wieńców na grobie Dariusza Gnatowskiego zdecydowanie wyróżnia się ogromny pęk białych róż, który złożyli na grobie przyjaciele aktorzy z krakowskiego Teatru STU. To właśnie na jego deskach w 1986 roku zadebiutował Gnatowski i to z nim zawodowo związany był do końca swoich dni.

Jak można zauważyć w materiale zrealizowanym przez dziennikarzy „Super Expressu”, na nagrobku Dariusza Gnatowskiego brakuje jednak jeszcze napisów. Na razie funkcję informacyjną pełni ramka, w której umieszczono kartkę m.in. z imieniem i nazwiskiem aktora, oraz datą jego urodzin i śmierci. 

Dariusz Gnatowski przyszedł na świat  24 maja 1961 w Rudzie Śląskiej, jednak wychował się w Zabrzu. W 1985 został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Od 1999 aż do śmierci Gnatowski wcielał się w rolę Arnolda Boczka w serialu „Świat według Kiepskich” stacji Polsat i to właśnie ta rola przyniosła mu największą rozpoznawalność i popularność. Na swoim koncie aktor miał jednak również gościnne kreacje w innych lubianych produkcjach tj. „13 posterunek”, „Tygrysy Europy” czy  „Na dobre i na złe”.

W 1990 roku aktor poślubił Annę Wach, która przez ostatnie lata wspierała go w walce z otyłością i cukrzycą. Małżeństwo wspólnie wychowywało jedną córkę, Julię.

Screen youtube.com Niezapomniani

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Tagi:

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Kim są córki Jurka Owsiaka? Fot. Kapif

Gwiazdy

WOŚP. Jurek Owsiak ma dwie córki. Jak wyglądają i czym się zajmują?

Czytaj więcej >
Bogusłąw Linda mógł grać u boku sławy. PRL go nie puściła. Fot. Kapif

Gwiazdy

Bogusław Linda u boku legendarnej aktorki. Do akcji wkroczyły służby

Czytaj więcej >
Waldemar Obłoza przyznał się do alkoholizmu. Żałuje swojego wyznania. Fot. Kapif

Gwiazdy

Gwiazdor "Na Wspólnej" walczył z chorobą alkoholową. Dramatyczne wyznanie

Czytaj więcej >
Piotr Kaszewiak, Prawnik, Mecenas, Sprawa dla Reportera, źródło: Facebook

Gwiazdy

Mecenas Kaszewiak ujawnił tajemnicę "Sprawy dla reportera". Widzowie nie mieli pojęcia

Czytaj więcej >
Dominika Gwit została oszukana. Fot. kapif

Gwiazdy

Dominika Gwit dopiero urodziła, a już mierzy się z poważnymi problemami. "Co to jest za trucizna?"

Czytaj więcej >
Marcin Prokop zatańczył jak góal w Dzień dobry TVN. Fot. Kapif

Gwiazdy

"Dzień dobry TVN". Marcina Prokopa poniosło. Tego nie było w scenariuszu

Czytaj więcej >