Edyta Górniak: matura syna Żródło: facebook.com/pg/Edyta-Górniak

Syn Edyty Górniak nie podejdzie do egzaminu maturalnego? Piosenkarka wcale go do tego nie zmusza

30 Kwiecień 2021 Damian WitońDamian Witoń

Edyta Górniak kolejny raz wzbudza kontrowersje. Znana piosenkarka często udziela wypowiedzi, które odbijają się szerokim echem w sieci. Tym razem postanowiła poruszyć kwestię matury swojego syna.

Edyta Górniak w jednym z udzielonych wywiadów poruszyła kwestię matury swojego syna. Piosenkarka wyznała, ze wcale nie będzie namawiała go do przystąpienia do egzaminu i wszystko wskazuje na to, że w tym roku chłopak nie będzie go zdawał. Gwiazda wyraziła swoją opinię na temat egzaminów maturalnych, co wzbudziło wiele kontrowersji i wywołało szeroką dyskusję w sieci.

Syn Edyty Górniak nie będzie zdawał matury? Kontrowersyjna wypowiedź piosenkarki

Edyta Górniak ma negatywny stosunek do matur oraz tego, czy rzeczywiście zasługują na miano egzaminu dojrzałości. W jednym z ostatnich wywiadów, którego udzieliła mediom, piosenkarka wyznała, że nie będzie namawiała syna, aby zdawał jej w tym roku. Sama zresztą wspomina, jak matura ją ominęła.

- Obecnie są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy. Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i po prostu ominął mnie ten czas - powiedziała Edyta Górniak

Piosenkarka nie podchodziła do matury, gdy przyszedł na to czas, ponieważ już wtedy była zajęta rozwijaniem swojej kariery. Teraz, gdy zgodnie z harmonogramem nauczania do egzaminu dojrzałości ma przystąpić jej syn, nie zamierza go do tego nakłaniać. Okazuje się, że Allan Krupa również nie rwie się do zdawania matury w tym roku.

Ekspertka ujawnia, gdzie najłatwiej zarazimy się koronawirusem po poluzowaniu obostrzeńEkspertka ujawnia, gdzie najłatwiej zarazimy się koronawirusem po poluzowaniu obostrzeńCzytaj dalej

- Pozostawiam tę przestrzeń Allanowi. Myślę, że nie będzie podchodził do matury. Nie chcę, żeby miał dodatkowe stresy. Ten rok był bardzo trudny, a przecież jeszcze się nie skończył - mówi piosenkarka.

- Jeżeli będzie chciał do tego podejść za rok, może coś się zmieni, to spoko (...) To przecież egzamin dojrzałości, jeżeli nie będzie się czuł na siłach, to niech tego nie robi, ja nie będę wywierała na niego żadnej presji - dodaje.

Wiele wskazuje na to, że Allan Krupa podejdzie w końcu do matury, ale najprawdopodobniej dopiero za rok. Teraz według jednego z informatorów portalu Pudelek nie czuje się jeszcze na siłach.

- Allan rozpoczął naukę półtora roku wcześniej niż jego rówieśnicy, niedawno skończył 17 lat. W związku z tym zdecydował, że ma jeszcze czas. Na jego decyzję wpłynęła też pandemia. Lekcje online to dodatkowy stres, zwłaszcza dla maturzystów. Allan nie czuje się na siłach, by pod taką presją zdawać egzamin dojrzałości. Woli dać sobie jeszcze rok i spokojnie się przygotować - donosi informator Pudelka.

W sieci pojawiło się wiele komentarzy na temat tego, co Edyta Górniak twierdzi o maturach. Niektórzy przyznają jej rację i piszą, że egzaminy faktycznie nie są miarodajne. Inni jednak twierdzą, że każdy powinien je zdać, aby potwierdzić, że posiada, chociaż elementarną wiedzę, której brak może doprowadzić do wielu negatywnych następstw. My oczywiście pozostawiamy ocenę sprawy Państwu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF FM, Pudelek

Następny artykuł