Goniec.pl
tvn budynek

Pawel Wodzynski/East News

Stacja TVN wydała oświadczenie ws. wykorzystania zwierząt w programie "Top Model"

16 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Ostatni odcinek programu "Top Model" spotkał się z krytyką. Aspirujący modele i modelki wystąpili w sesji fotograficznej, w której wykorzystano alpaki. Zwierzęta były przestraszone niecodzienną sytuacją. TVN wydał oświadczenie w tej sprawie.

Program "Top Model" ma umożliwić młodym ludziom rozpoczęcie kariery w modelingu. Aspirujący modele i modelki biorą udział w licznych zadaniach i sesjach zdjęciowych, w których nierzadko towarzyszą im zwierzęta.

rzad obrady

Europarlament przyjął rezolucję w sprawie praworządności i wolności mediów w Polsce

CZYTAJ DALEJ

TVN się tłumaczy

W ubiegłych sezonach programu uczestnicy pracowali między innymi ze zwierzętami gospodarczymi i egzotycznymi. Przyszli modele muszą opanować swoje lęki i nawiązać kontakt z wężami, pająkami, czy końmi. Ta koncepcja od dawna budzi duże kontrowersje.

Niejednokrotnie internauci zwracali uwagę na fakt, że praca na planie programu jest dla zwierząt wyjątkowo stresująca. Obecność obcych ludzi, blask fleszy i hałas sprawiają, że mają one ochotę schować się w niedostępnym miejscu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Kiedy przestaniecie dla show wykorzystywać zwierzęta? Alpaki były zaniepokojone, bo dla nich nie jest naturalny blask fleszy - pisali zbulwersowani internauci po emisji najnowszego odcinka programu "Top Model".

Stacja TVN postanowiła zareagować na krytyczne komentarze, publikując w mediach społecznościowych oficjalne oświadczenie. Producenci zaznaczyli, że zwierzęta pozostają pod opieką doświadczonych opiekunów, a prace nie trwają długo.

- W związku z wczorajszym odcinkiem chcemy zapewnić, że na naszym planie zdjęciowym żadnemu zwierzęciu nie stała się krzywda. Nad alpakami, które pojawiły się na sesji zdjęciowej, czuwali ich opiekunowie. Dla komfortu zwierząt czas nagrań został ograniczony do niezbędnego minimum - napisano w oficjalnym oświadczeniu, które zostało opublikowane na Instagramie stacji.

Widzowie nie kryli oburzenia

Widzowie programu nie byli usatysfakcjonowani tłumaczeniami producentów. Widok przestraszonych, uciekających zwierząt był dla widzów wyjątkowo traumatyczny. Część z nich zadeklarowało zaprzestanie śledzenia losów uczestników show.

- Beznadziejne tłumaczenie! Naprawdę strasznie ogląda się wierzgającą, wystraszoną alpakę. Cieszę się, że nie oglądam już tego programu. Po prostu przestańcie wykorzystywać zwierzaki w programie - napisał jeden z komentujących.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Instagram

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Jackowski

Lifestyle

Jasnowidz Jackowski przewiduje ogromny kryzys

Czytaj więcej >
Pixabay/beejees - zdjęcie ilustracyjne

Lifestyle

100-latka zdradziła sekret swojej długowieczności

Czytaj więcej >
Pexels/JESHOOTS.com

Lifestyle

Filmowe hity dnia. "Jurassic World" na TVN

Czytaj więcej >
ftalany

Lifestyle

Jesz go codziennie. Zabija 100 tysięcy osób rocznie, lepiej natychmiast przestań

Czytaj więcej >
Gdzie na grzyby?

Lifestyle

Gdzie na grzyby? Na zachodzie kraju zbierzesz ich najwięcej

Czytaj więcej >
Od marca sygnał DVB-T telewizji naziemnej będzie zastępowany DVB-T2

Lifestyle

Już w marcu rozpocznie się proces zmiany sygnału nadawania telewizji naziemnej w Polsce

Czytaj więcej >