Jacek Stachursky Żródło: EAST NEWS

Stachursky otworzył firmę zajmującą się fotowoltaiką

4 Maj 2021 Kamil MatuszakKamil Matuszak

Jacek Stachursky nie jest już tylko muzykiem. W czasie pandemii i braków koncertów artysta postanowił zająć się nowym biznesem. Ku zaskoczeniu wielu nie ma on nic wspólnego z show-biznesem. Stachursky rozpoczął rozwijanie przedsiębiorstwa związanego z fotowoltaiką.

Jacek Stachursky to znany, lubiany i szanowany na polskiej scenie muzyk. Od wielu lat zabawiał Polaków podczas koncertów na żywo, a kilka lat temu postanowił wejść mocniej w muzykę klubową i po raz kolejny stał się sensacją, tym razem na dyskotekach w całym kraju.

Stachursky zmienił branżę

W czasach pandemii nawet najpopularniejszym muzykom ciężko jest jednak rozwijać swoje kariery i zarabiać, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że artyści sceniczni utrzymują się obecnie przede wszystkim z występów. Stachursky postanowił poszerzyć swoje portfolio w tym ciężkim momencie.

Już w lutym tego roku Jacek Stachursky informował o planach związanych z nowym biznesem. Przekazał wówczas, że startuje z przedsięwzięciem, które skupi się na branży fotowoltaicznej. Firma artysty nazwana została Stachursky Sun Enegry.

Jacek Stachursky inwestuje w fotowoltaikę

Nowa marka Stachursky'ego współpracuje z firmą Grodno, czyli jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce. Razem oba biznesy chcą zgarnąć jak największą część krajowego rynku energii odnawialnej.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

Szybko okazało się, że marka stworzona przez muzyka znalazła się w kręgu zainteresowań większych firm, które chcą w nią zainwestować. Nie wiadomo, czy inni przedsiębiorcy widzą przyszłość w fotowoltaice, czy chcą podpiąć się pod wizerunek Stachurky'ego, ale możemy śmiało stwierdzić, że inwestor nie straci na tym projekcie.

Projekt przyciąga spore zainteresowanie

Wspólne przedsięwzięcie Stachursky Sub Energy oraz grupy Grodno zainteresowało firmę Bras, notowaną na New Connect, która wyraziła chęć wzięcia udziału w biznesie. Marka poinformowała opinię publiczną o tym, że trwają, dość zaawansowane w tym momencie, rozmowy.

Wszystko wskazuje na to, że Bras nabędzie udziały w nowym przedsiębiorstwie Jacka Stachursky'ego. W tej sprawie wydano dość jasny komunikat: - SSE skupia wcześniej podjęte działania oraz rozpoczęte projekty przez aktualnego współwłaściciela oraz prezesa Jacka Łaszczoka Stachursky'ego. Z uwagi na szerokie medialne zainteresowanie osobą prezesa SSE znacznie ułatwia to proces pozyskiwania inwestorów jak również zleceniodawców - napisano.

Według informacji do inwestycji i wykupienia udziałów Bras w Stachursky Sun Energy, oprócz współpracy z grupą Grodno oraz Cintronex, przekonały także podjęcie już działania i rozpoczęte inwestycje. Wiadomo, że nowa firma Jacka Stachursky'ego nie próżnuje.

Pierwsze realizacje Stachursky Sun Energy

Rozpoczęto już realizację m.in. projektu instalacji fotowoltaicznej na Hali Strzegomskiej we Wrocławiu, prace projektowe budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 2MW w Kowarach, montaż i podłączenie szeregu stacji transformatorowych do linii średniego napięcia zasilających szklarnie do uprawy ekologicznych pomidorów o powierzchni 22 ha w Ryczywół dla Citronex, a także współrealizacja projektu instalacji elektrycznej oraz fotowoltaicznej na kompleksie rewitalizowanych budynków w Szczecinie o powierzchni łącznej 15 tysięcy m.kw.

Stachursky Sun Energy chce się również rozwijać i inwestować. Podano informacje, że firma chciałaby zainwestować w samą markę Bras. Firma działa na rynku energetycznym, zajmuje się jednak przede wszystkim projektami związanymi z odnawialnymi źródłami energii.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express, Stachursky Sun Energy

Następny artykuł